Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Carmona, tj. Fukien tea  (Posjeta: 11690 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pepaprase

Odg: Carmona, tj. Fukien tea
« Odgovori #15 : 24-03-2015, 18:04:17 »
Ok, hvala :)

Offline jurica

Odg: Carmona, tj. Fukien tea
« Odgovori #16 : 24-03-2015, 19:52:54 »
Pošto nisam uspela da nadjem perlit,
http://www.yuco.rs/img/products/27/27-full-1.jpg
Agroperlit ti se prodaje u vrećama od 100 l , a tebi trebaju dvije šake.
Posjieti koji rasadnik ili plastenik u svojoj okolici i zamoli ih da ti daju tu količinu koja ti treba!

Offline pepaprase

Odg: Carmona, tj. Fukien tea
« Odgovori #17 : 19-04-2015, 12:20:49 »
Danas sam presadila svoju karmonu u perlit, do sad je bila u zemlji, fino je pupila, ali sam poslusala savete pa sam je stavila u perlit. Kako nadalje s njom? Koliko je cesto zalivam sad kad je u perlitu i kako? :)

Offline Helio

Odg: Carmona, tj. Fukien tea
« Odgovori #18 : 19-04-2015, 19:56:32 »
Isto kao za sve supstrate,drži drveni štapić u posudi i kontroliraj dnevno, kad je suh zalij .
Samo štapić mora bit bar pola sata u supstratu tek onda pogledaj je li suh ili vlažan. Ovisi o vanjskoj temp,nekad se supstrat osuši za dan a nekad za 2-3 dana. Kasnije kad stekneš malo rutine već po težini posude kad je držiš u ruci moći češ zaključit jel treba zalit.
Za 15-estak dana možeš počet i s prehranom po preporuci na pakiranju. Napraviš litru toga i to ti je onda za 10-etak primjena obično svakih 15 dana
Prvo dobro zalij, tako da voda počne kapat sa dna posude ( ovako i inače zalijevaj) onda zalij sa tim razrijeđenim tekućim gnojivom- tako 1dc ti je dosta. Nema veze ako počne kapit na dnu. To je to.

Offline pepaprase

Odg: Carmona, tj. Fukien tea
« Odgovori #19 : 19-04-2015, 21:55:04 »
Hvala!  :great: