Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: EINHELL PILA u Pevecu - DOBRA PRILIKA  (Posjeta: 14963 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Luc de Fuc

EINHELL PILA u Pevecu - DOBRA PRILIKA
« : 25-03-2015, 12:29:18 »
Pevec Sesvete...ima ih još...dve godine garancija...mislim da je dobra prilika...ja ubo crvenu...plava je malo veća a Bosch mi je preskup...mislim da bu mi Einhellica čist' OK...  :hihihi:

Offline Marija

Odg: EINHELL PILA u Pevecu - DOBRA PRILIKA
« Odgovori #1 : 25-03-2015, 13:19:24 »
Pevec Sesvete...ima ih još...dve godine garancija...mislim da je dobra prilika...ja ubo crvenu...plava je malo veća a Bosch mi je preskup...mislim da bu mi Einhellica čist' OK...  :hihihi:

Mi imamo tu plavu einhellovicu, samo stavljamo boschove listove i radi već godinama  :pilanje:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline rerom

Odg: EINHELL PILA u Pevecu - DOBRA PRILIKA
« Odgovori #2 : 02-06-2015, 13:48:52 »
Može li taj tip pile koristiti u zamjenu za ubodnu pilu..npr. prilikom izrade trening sanduka za rezanje daski i sl. ?
'Slika je lijepa onda kada je možemo gledati bezbroj puta, a da joj se svaki puta iznova divimo.' M. Fizi

Offline gal

Odg: EINHELL PILA u Pevecu - DOBRA PRILIKA
« Odgovori #3 : 02-06-2015, 14:30:46 »
Može li taj tip pile koristiti u zamjenu za ubodnu pilu..npr. prilikom izrade trening sanduka za rezanje daski i sl. ?
Može poslužit, al je puno teže...

Offline rerom

Odg: EINHELL PILA u Pevecu - DOBRA PRILIKA
« Odgovori #4 : 02-06-2015, 17:11:20 »
Pretpostavljam da jako trese, i da je uvjet da su daske, ili što se već reže , fiksne tj. stignete u škripcu za solidnu izvedbu krojenja na mjeru?
'Slika je lijepa onda kada je možemo gledati bezbroj puta, a da joj se svaki puta iznova divimo.' M. Fizi

Offline Marija

Odg: EINHELL PILA u Pevecu - DOBRA PRILIKA
« Odgovori #5 : 02-06-2015, 20:14:22 »
Pretpostavljam da jako trese, i da je uvjet da su daske, ili što se već reže , fiksne tj. stignete u škripcu za solidnu izvedbu krojenja na mjeru?

Ova pila je za korijenje i grane, a ne za rezanje drva za kašete. Nikakav škripac se ne koristi za rezanje korijenja ... niti je to moguće.
Drvo za kašete se reže ubodnom.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline rerom

Odg: EINHELL PILA u Pevecu - DOBRA PRILIKA
« Odgovori #6 : 02-06-2015, 20:35:24 »
E da, kad smo kod rezanja korijena,  ne bi li bila bolja investicija uložiti u aku/bežični model, kako bi ju mogao nositi sa sobom i na teren, te ju iskoristiti uslijed ekstrakcije drva u proljeće?
@Marija -pa pobogu nisam doista mislio da bih korijenje stezao u škripac prilikom presijecanja  :happy2:
'Slika je lijepa onda kada je možemo gledati bezbroj puta, a da joj se svaki puta iznova divimo.' M. Fizi

Offline Marija

Odg: EINHELL PILA u Pevecu - DOBRA PRILIKA
« Odgovori #7 : 03-06-2015, 12:22:49 »
E da, kad smo kod rezanja korijena,  ne bi li bila bolja investicija uložiti u aku/bežični model, kako bi ju mogao nositi sa sobom i na teren, te ju iskoristiti uslijed ekstrakcije drva u proljeće?
Na teren se nosi čajkomlat, sprava na spravama  :zbunjen:  :mdr:


@Marija -pa pobogu nisam doista mislio da bih korijenje stezao u škripac prilikom presijecanja  :happy2:

 :histerical: :histerical: :histerical:
Oprosti mi na sumnji, ali ima raznih pacijenata  face .... drago mi je da ti nisi jedan od njih.  :girl:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline rerom

Odg: EINHELL PILA u Pevecu - DOBRA PRILIKA
« Odgovori #8 : 05-06-2015, 13:06:00 »
Hm, da preformuliram ranije postavljeno pitanje - ima li smisla kupovati aku tip pile, npr. Bosch Keo ( aku prednost zbog mogučnosti korištenja na terenu ), ili aku  ne može konkurirati tipovima pila, poput ovih na slikama,  koje se spajaju na 220?

http://www.bosch-garden.com.au/boptocs2-au/Garden+tools/Accessories+for+garden+tools/AU/en/aw/Cordless+garden+saw/177377/Keo/28202/3165140602921/index.htm
'Slika je lijepa onda kada je možemo gledati bezbroj puta, a da joj se svaki puta iznova divimo.' M. Fizi

Offline jurica

Odg: EINHELL PILA u Pevecu - DOBRA PRILIKA
« Odgovori #9 : 05-06-2015, 14:35:47 »
Za na teren mogu ti reći iz vlastitog iskustva kupi si ručnu i to ne preskupu jer je to potrošni materijal , piliti ćeš  po žilama  , zemlji  i kamenju i svaku ćeš jako brzo uništiti bila ona skupa ili jeftina.
A što se tiče te akumulatorske ja to nebi kupovao za na teren jer mi se čini nepraktično kod vađenja i sigurno je veće mase nego ručna a bogami ponekad je svaki gram viška u naprtnjači problem  :hihihi: !

Offline Marija

Odg: EINHELL PILA u Pevecu - DOBRA PRILIKA
« Odgovori #10 : 05-06-2015, 15:10:35 »
Slažem se s Juricom.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline rerom

Odg: EINHELL PILA u Pevecu - DOBRA PRILIKA
« Odgovori #11 : 06-06-2015, 08:56:17 »
Ok, hvala vam..a sad, iz perspektive odgovora, je li mi uopće  potrebna/isplativa kupovina sabljaste pile? Dakle, ne za teren, već za dvorište...
'Slika je lijepa onda kada je možemo gledati bezbroj puta, a da joj se svaki puta iznova divimo.' M. Fizi

Offline TiTech

Odg: EINHELL PILA u Pevecu - DOBRA PRILIKA
« Odgovori #12 : 06-06-2015, 12:24:20 »
Sigurno je dobro imati je, ali ako nemas previse drva mozda ti nije isplativa i mozda te novce mozes upotrijebiti za nesto sto ti je trenutno potrebnije. Neka klijesta, mala drilerica...

Offline Marija

Odg: EINHELL PILA u Pevecu - DOBRA PRILIKA
« Odgovori #13 : 06-06-2015, 21:54:38 »
Ok, hvala vam..a sad, iz perspektive odgovora, je li mi uopće  potrebna/isplativa kupovina sabljaste pile? Dakle, ne za teren, već za dvorište...
Je ako vadiš velike yamadorije, za sredit korijen prije sadnje, nezamjenjiv alat.
Ali ako vadiš mala stabla i tek si krenuo s bonsaima, ne treba ti još.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline rerom

Odg: EINHELL PILA u Pevecu - DOBRA PRILIKA
« Odgovori #14 : 07-06-2015, 21:22:04 »
Zahvaljujem se za savjete. U konačnici kupovina pile tog tipa prolongirana do dana kada ću tj. više neću moći piliti vlastitom snagom - može se na bonsai hard radove gledati i kao na trening snage  :boxing:
'Slika je lijepa onda kada je možemo gledati bezbroj puta, a da joj se svaki puta iznova divimo.' M. Fizi