Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Vrsta stijene / kamena  (Posjeta: 18540 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline rerom

Odg: Vrsta stijene / kamena
« Odgovori #15 : 22-06-2015, 20:38:33 »
Dakle, za sada je u planu, od zacrtane poprečne linije, skinuti brid pod oštrim kutem, naravno na izbočinama ostaviti noge...ovako nekako
'Slika je lijepa onda kada je možemo gledati bezbroj puta, a da joj se svaki puta iznova divimo.' M. Fizi

Offline Adrian

Odg: Vrsta stijene / kamena
« Odgovori #16 : 23-06-2015, 12:10:16 »
sad malo uljepšaj ta j rub, on može imati dva sloja, višlji kraj kamena i niži  kojih 2 mm sa vanjske strane.

Offline rerom

Odg: Vrsta stijene / kamena
« Odgovori #17 : 23-06-2015, 12:52:48 »
Najprije sam mislio tako urediti rub...no nekako sam previše impresioniran radovima Mas Nakajime, pa ću u tom stilu probati završiti i ovu daizu..evo inspiracije  :worthy:
'Slika je lijepa onda kada je možemo gledati bezbroj puta, a da joj se svaki puta iznova divimo.' M. Fizi

Offline rerom

Odg: Vrsta stijene / kamena
« Odgovori #18 : 23-06-2015, 12:55:59 »
Trenutno sam u potrazi za bitom/frezom/turpijom za drilericu kojm bih mogao skidati rubove bez previše ručnog turpijanja...ako netko možda zna gdje ima u zg ovako nešto, lijepo bih molio
'Slika je lijepa onda kada je možemo gledati bezbroj puta, a da joj se svaki puta iznova divimo.' M. Fizi

Offline rerom

Odg: Vrsta stijene / kamena
« Odgovori #19 : 28-06-2015, 20:30:34 »
Evo, nakon puuno turpijanja, moja prva daiza ide kraju  :smile:
Sljedeći korak je farbanje - prvotna ideja je bila da se pofarba u skroz tamnu boju, no sad mi žao da takvim tretmanom ne uništim predivnu teksturu hrasta, pa mi pada na pamet samo laneno i lak..što mislite?
'Slika je lijepa onda kada je možemo gledati bezbroj puta, a da joj se svaki puta iznova divimo.' M. Fizi

Offline DonQuijote

Odg: Vrsta stijene / kamena
« Odgovori #20 : 28-06-2015, 21:22:18 »
Lijep posao si odradio 8)
Možda je maalo preobla, ali to je stvar ukusa.
I mislim da si u pravu, prelijepo drvo da bi ga sakrio

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Vrsta stijene / kamena
« Odgovori #21 : 28-06-2015, 21:38:28 »
Ako staviš nekoliko premaza lanenog ulja i dobro istrljaš sa krpom dobit ćeš i sjaj pa će izgledati kao da je lakirano,i nečeš izgubiti prirodnu boju hrasta.Imaš i za kupiti sredstva za premazivanje a koja su na bazi ulja i prirodnih smola.Dobiješ politure,kako se nekad premazivao namještaj dok nije bilo laka.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline DonQuijote

Odg: Vrsta stijene / kamena
« Odgovori #22 : 28-06-2015, 22:59:07 »
Još jedna noga ovdje ne bi bila naodmet, pretpostavljam da si je izostavio iz nekog praktičnog razloga, možda je puknula ili tako nešto?

Offline rerom

Odg: Vrsta stijene / kamena
« Odgovori #23 : 29-06-2015, 07:14:54 »
Na svu sreću, prilikom rada nisam imao neprilika sa slučajnim pucanjem materijala  :whoot:..hrast se pokazao upravo odličnim što se toga tiče.  :chinaman:
Hm, da nogice  :love: .. nekako ovdje na fotografiji bi ta nogica možda i imala smisla, nemam pojma, ali uživo bi napravila vizualnu neravnotežu same daize i nekako uopće ne nedostaje...sama daiza je stabilna na podlozi, nema klimanja i sl., tako da nogice odrađuju svoje, i estetski i funkcionalno. Probat ću još malo stanjit bočne stijenke zidova i idem na farbanje...nikakva tamna boja, godovi su in  :yupi:
'Slika je lijepa onda kada je možemo gledati bezbroj puta, a da joj se svaki puta iznova divimo.' M. Fizi

Offline Leut79all

Odg: Vrsta stijene / kamena
« Odgovori #24 : 01-07-2015, 02:24:05 »
Moja preporuka za ulje....
http://hr.belinka.com/belinka-belles/proizvodi/ulja-za-drvo/
ima i ostalih: tungovo, tikovo,.... al ova ne trebas uzet od litre nego su manjim kanticama...puno puta sam ih koristio i ok su....

Offline rerom

Odg: Vrsta stijene / kamena
« Odgovori #25 : 01-07-2015, 12:55:51 »
A postoji li nešto čime bih se još dodatno moglo naglasiti godove?
'Slika je lijepa onda kada je možemo gledati bezbroj puta, a da joj se svaki puta iznova divimo.' M. Fizi

Offline Leut79all

Odg: Vrsta stijene / kamena
« Odgovori #26 : 01-07-2015, 16:26:51 »
hm, ulje ih dosta naglasi ...ne znam ... ako ti nije preagresivno može se paliti drvo pa onda nauljati...al to je vec pretamno sve ....moraš što finije izbrusit drvo npr. zadnje brušenej sa granulacijom bar 320. ja na kraju ispoliram sa 600 ili više...pa onda ulje...

Offline Leut79all

Odg: Vrsta stijene / kamena
« Odgovori #27 : 01-07-2015, 16:42:58 »
ili možda neki tamniji pegment u ulje pa ce vise naglasati ove tamnjie dijelove (godove).nesto kao ovo : https://www.youtube.com/watch?v=ZGjvoU9Bi3U

Offline rerom

Odg: Vrsta stijene / kamena
« Odgovori #28 : 03-07-2015, 21:08:14 »
Ovo izgleda interesantno  :ludilo:
Ako sam dobro shvatio radi se o običnoj kremi za cipele? U konačnici višak kreme uklanja se uljem od tikovine?
'Slika je lijepa onda kada je možemo gledati bezbroj puta, a da joj se svaki puta iznova divimo.' M. Fizi

Offline rerom

Odg: Vrsta stijene / kamena
« Odgovori #29 : 06-07-2015, 17:50:02 »
The end, što se tiče prve daize. Čekam inspiraciju za sljedeću, i zahvaljujem se svima na savjetima  :chinaman:
'Slika je lijepa onda kada je možemo gledati bezbroj puta, a da joj se svaki puta iznova divimo.' M. Fizi