Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Posjet Bonsai Muzejima  (Posjeta: 5664 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Adrian

Posjet Bonsai Muzejima
« : 08-07-2015, 17:06:17 »
Prilikom posjeta starijoj kćeri koja je na doktoratu iz fizike u Darmstadu, posjetio sam nekoliko bonsai muzeja.
Više slika na blogu.
Nažalost kad sam došao kući, brezu, jedan grab i jednu lipu našao sam na granici života sa 80 % suhim lišćem, dok je na ostaloj bjelogorici spaljeno samo vršno namlađe lišće. Toliko kad ti netko " svaki dan sigurno zalijeva" :tuptup:
Crnogorica bu pokazala kolko je živa tek za mjesec, dva.
Traži se osoba za slijedeće zalijvanje kad me ne bude doma.  :question:

Offline grabar

Odg: Posjet Bonsai Muzejima
« Odgovori #1 : 08-07-2015, 17:28:57 »
zato adriane je mene strah ići na godišnje duže negdije u 8 mjesecu da mi se isto to ne desi s stablima pa onda  :threatening:

Offline Adrian

Odg: Posjet Bonsai Muzejima
« Odgovori #2 : 09-07-2015, 12:28:03 »
ne znam kad sam zadnji put gledao stranicu Seebodena, ali ova bildgaleri je za mene nova:

http://www.bonsaimuseum.at/fileadmin/slideshow/slide.html


Offline gal

Odg: Posjet Bonsai Muzejima
« Odgovori #3 : 10-07-2015, 09:51:21 »
Nažalost kad sam došao kući, brezu, jedan grab i jednu lipu našao sam na granici života sa 80 % suhim lišćem, dok je na ostaloj bjelogorici spaljeno samo vršno namlađe lišće.
...a ti ga baš nemaš sreće.
Ali bilo je opako vruće s vrućim vjetrom, meni je stradao jedan grabić, izgleda da sam ga nekako preskoćio kod zalijevanja  :dunno: tak da se i iskusnom može lako desit...

Offline DonQuijote

Odg: Posjet Bonsai Muzejima
« Odgovori #4 : 10-07-2015, 10:17:29 »
Ove godine nemam nikakvih šteta ali zato prošle... jedan dan bez vode, surpuga zaboravila, rezultat  dva mrtva drva, naravno uvijek odu baš ona do kojih ti je posebno stalo. Jedan jedini dan. :tup:

Offline Adrian

Odg: Posjet Bonsai Muzejima
« Odgovori #5 : 11-07-2015, 05:41:01 »
Ne samo moje neg i ženino cvetje je djelomično otišlo...
" jeeeee, pa kulko bi to onda vode odišlo da smo zalevali kak ste rekli....???????