Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: pomoc- Ficus Ginseng  (Posjeta: 4294 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline AcaGacic

pomoc- Ficus Ginseng
« : 17-08-2015, 17:46:01 »
pozdrav svima, molio bih Vas za pomoc.  imam ficus vec godinu ipo dana i lepo je napredovao do pre par meseci. odjednom je pocelo stablo da se nekako smezura ne znam zbog cega posto ga inace nisam zalivao mnogo recimo jednom nedeljno a do tada je zemlja bila suva, jedino sto ga redovno orosavam. smanjio sam zalivanje dodatno ali se nije oporavio. Izvadio sam ga iz saksije da vidim da li mu je koren u vodi i nije bio posto je zemlja bila suva a koren kao da je istrulio i raspao se. uzeo sam novu zemlju,sljunak i presadio ga, zalio sam ga i sad cekam da vidim kako ce da napreduje. da li neko zna sta bi moglo da bude i kako da resim to? https://www.sendspace.com/filegroup/wmSZPY7jR3onG%2FuXjwQSX9FNzFwbGcYm slike bonsaia trenutne

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: pomoc- Ficus Ginseng
« Odgovori #1 : 17-08-2015, 21:09:30 »
Prema onome što si napisao fikus ti je otišao u vječna lovišta. :molitva: Fikusi su tropske biljke i vole stalno vlažnu zemlju i vlagu u zraku,a ne suhu kao kaktusi u pustinji.Sa mistanjem ili orošavanjem se ne rješavaju problemi.Imaš puno postova o fikusima pa pogledaj i pročitaj.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline AcaGacic

Odg: pomoc- Ficus Ginseng
« Odgovori #2 : 17-08-2015, 23:56:13 »
hvala na odgovoru. zalivao sam ga uvek isto jednom nedeljno i nije mu smetalo godinu i par meseci samo je od jednom krenuo da se smezura, mada su listovi isti normalni ne opadaju boja im je ista

Offline alexhor

Odg: pomoc- Ficus Ginseng
« Odgovori #3 : 18-08-2015, 01:59:34 »
Aca, prvo, dobrodošao na forum. Možda da potražiš po forumu za Fikus Ginseng, ima dosta teksta o njima. Inače, ti fikusi i ostalo što se kupuje po vrtnim centrima je komercijalna prodaja i nitko ih od bonsaista baš previše ne respektira jer najčešće ne spadaju u naše podneblje. Najbolje ti je uzet negdje iz svoje okolice malog graba, kalinu, ili nešto slično što raste pod ovim nebom pa s tim možeš imati dugogodišnju zabavu.

Ako si fikusa sad presadio miožda poživi iako sad nije vrijeme za presađivanje. Ali ok, bilo je hitno.  Sretno s njim.

Offline AcaGacic

Odg: pomoc- Ficus Ginseng
« Odgovori #4 : 18-08-2015, 13:31:00 »
hvala na dobrodoslici :) znam da mu nije vreme za presadjivanje ali sam morao da uradim to. ako se oporavi super ako ne uzimam domacu biljku :)

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: pomoc- Ficus Ginseng
« Odgovori #5 : 20-08-2015, 12:50:20 »
Fikus je zimzeleno drvo i ima debele i kožnate listove koji dugo drže vlagu.Ostat će na drvetu tako dugo dok još ima kakvog takvog života.A kad počnu žutjeti i otpadati onda je stvarno kraj.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline AcaGacic

Odg: pomoc- Ficus Ginseng
« Odgovori #6 : 20-08-2015, 12:53:03 »
znaci da je onda jos ziv posto su mu listovi zeleni i dalje :)