Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Moj 2. Buxus......u par slika  (Posjeta: 2868 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Leut79all

Moj 2. Buxus......u par slika
« : 07-09-2015, 22:47:30 »
Evo u par slika dijelim sa vama proces buxusa iz rasadnika.....komentari dobordošli :)





Offline alexhor

Odg: Moj 2. Buxus......u par slika
« Odgovori #1 : 08-09-2015, 09:23:44 »
Nisi to loše odradio ako mene pitaš. No čini mi se da je mali problem s bazom. "Nebari je pod zemljom" pretpostavljam i nadam se. No na trenutke mi se čini da imaš i obrnuto sužavanje, odrezao si onu debelu granu, ali je na tom mjestu najveće zadebljanje.
Ako ti potjera koji pup u podnožju ostavi ga (sacrifice branch) da raste par godina, to će pomoći širenju donjeg dijela debla (iako se ta grana neće uklapati u stajling, no ionako nakon određenog vremena ide van). Eto, moje mišljenje.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Moj 2. Buxus......u par slika
« Odgovori #2 : 08-09-2015, 13:12:33 »
Sada ga moraš ostaviti da slobodno raste bar dvije godine.Vidjet češ,neće biti puno novog prirasta.Buxsusi sporo rastu,naročito u posudi.Materijal za učenje,nije ništa posebno.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Hrvoje H.

Odg: Moj 2. Buxus......u par slika
« Odgovori #3 : 08-09-2015, 19:16:09 »
sviđa mi se, super izgleda :)
samo jedno pitanje, vrh je ostavljen ravno, jel ima nekakav poseban razlog tome, ili jednostavno vlasnikova želja?

Offline Leut79all

Odg: Moj 2. Buxus......u par slika
« Odgovori #4 : 09-09-2015, 14:46:03 »
Hvala svimna na komentarima..... evo treniram bonsaistiku polako :) svjestan sam da nece bit neko cudo od drvca al eto kao pokusni kunic nadam se da prezivi moje ucenje..... isao sam skolskim putem i definirao vrh drvcae sad hoce li tako ostati ili ne nemam pojma nisam jos tolko razmisljao o tome....ako ga savijem gubi nekako svoju zadacu.....a sad opet...eto ako ima tko ideju zamolio bi da mi pomogne :)

Offline alexhor

Odg: Moj 2. Buxus......u par slika
« Odgovori #5 : 09-09-2015, 14:54:08 »
Što je rekao Radovan, pusti ga nek raste i pazi ga od onih kineskih moljaca :)