Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Jasen  (Posjeta: 11516 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Loni_Bonsai_Nk

Odg: Jasen
« Odgovori #15 : 17-11-2015, 15:20:39 »
Nasao sam glinene kuglice.Da li su odgovarajuce velicine i da li da ih mijesam sa zemljom i u kojoj razmjeri?

Offline alexhor

Odg: Jasen
« Odgovori #16 : 17-11-2015, 15:34:14 »
Šteta što nije drobljeni.  Nisam nikad koristio ovako cijele kuglice, posebno ne s običnom zemljom, pa ne znam. Možda netko drugi ima iskustva, ili barem zna kako ove kuglice zdrobiti na neku pristojnu veličinu.

Offline Helio

Odg: Jasen
« Odgovori #17 : 17-11-2015, 16:37:40 »
Meni je većina stvari  u tome i nemam nikakvih problema i to bez zemlje.
Sortiraj veće kuglice na dno i manje oko korijenja. Za mala stabalca sam lomio čekičem,ali onda moraš isprat ili prosijat prašinu. Ako ti je ostalo nešto zemlje oko bale pazi na zalijevanje.
Izvana ti izgleda suho,ali je mokro unutra bale.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Jasen
« Odgovori #18 : 17-11-2015, 17:13:56 »
Ako su lomljene onda više zadržavaju vlagu što je dobro ljeti.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Loni_Bonsai_Nk

Odg: Jasen
« Odgovori #19 : 17-11-2015, 21:19:56 »
Da li sad da presadim biljke ili da čekam proljeće? I kako biljke da zaštitim preko zime,da li da ih unesem u neku prostoriju ili da ih ostavim napolju?

Offline Goran

Odg: Jasen
« Odgovori #20 : 20-11-2015, 11:10:30 »
Ja svoj jasen ostavljam vani da prezimi kao i sva kontinentalna drva samo ih spustim na zemlju .Posađen je u mješavinu floreopora i treseta . Ako ima snijega onda ih zatrpam sa snjegom. Do sad nije bilo problema. Mislim čak da u nekoj temi na forumu imaš više o toj temi . Što se mora zaštiti od smrzavanja a što može ostativani ( zavisno u kojem području živiš i kakve su temperature i vremenske prilike ).

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Jasen
« Odgovori #21 : 20-11-2015, 17:55:37 »
Da li sad da presadim biljke ili da čekam proljeće? I kako biljke da zaštitim preko zime,da li da ih unesem u neku prostoriju ili da ih ostavim napolju?
Presadnja na proljeće,preko zime možeš spustiti drvca na zemlju,negdje uz zid gdje će biti malo zaštićena od vjetra ili u kakvu negrijanu prostoriju,garažu,šupu,gdje temperature mogu ići i ispod nule,samo ne stalno iznad 10 stupnjeva i više.Na višim temperaturama drvca će krenuti prije proljeća a to nije dobro-odnosno pogubno za listopadna drvca.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!