Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Mladi juniperus iz rasadnika step by step  (Posjeta: 9698 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jurica

Odg: Mladi juniperus iz rasadnika step by step
« Odgovori #15 : 09-10-2015, 14:40:59 »
Jurice, ima li veze u koje godišnje doba se primjenjuje ta tehnika ili je svejedno? Btw, sviđa mi se dvorište i drva.... :smile:
Dali je svejedno neznam , ali po nekoj mojoj logici sigurnije je u proljeće kad se sve budi i počnu drvom kolati sokovi i nekako mi se čini da će drvo to lakše podnijeti.
Drago mi je da ti se dopadaju moj vrt i drva.

Offline LONICERA

Odg: Mladi juniperus iz rasadnika step by step
« Odgovori #16 : 09-10-2015, 21:34:16 »
Moje mišljenje je da nikako nije svejedno. Za ovu tehniku je bitno da drvo zarasta , dakle stvara kalus koji zatvara rane. Toje bitno kod ukorjenjivanja bilja . Crnogorica ( thuja , juniperus, tisa ) dobro kalusiraju netom prije početka vegetacije negdje kad malo zatopli ovisno o godini , ali orjentacijski negdje 3.   mj. Drugi povoljan trenutak je kad mladi izboji ojačaju tj. 6 ti mj. Kasnije je to 9 mj., ali tada mislim da bi za potpuni uspjeh potrebni plastenički uvjeti.I

Offline LONICERA

Odg: Mladi juniperus iz rasadnika step by step
« Odgovori #17 : 09-10-2015, 21:54:30 »
Inače dogodilo mi se 2_3 puta da se prilikom vađenja juniperusa pukne grana tako da visina na komadu kore. Priljubila bi je natrag i povezala komadom zavoja i zarasla bi. Prije mjesec dana mi se to dogodilo s tisom.Sad je zavezana grana se drži ok., ali zima dolazi...