Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Moji Orjentalisi  (Posjeta: 5696 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gal

Moji Orjentalisi
« : 08-01-2016, 10:37:08 »
Imam neke orjentalise iskopane prije četiri godine, prije mjesec dana sam ih presadio u keramičke posude...
(posude su, reda veličine, oko 50 cm)

Offline gal

Odg: Moji Orjentalisi
« Odgovori #1 : 08-01-2016, 10:39:46 »
...drugi

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Moji Orjentalisi
« Odgovori #2 : 08-01-2016, 12:50:10 »
To su prava močna drva i treba im samo godine rasta i formiranja krošnje.Kako se ponašaju Dalmatinci kod tebe u Zagorju.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline gal

Odg: Moji Orjentalisi
« Odgovori #3 : 08-01-2016, 15:04:17 »
To su prava močna drva i treba im samo godine rasta i formiranja krošnje.Kako se ponašaju Dalmatinci kod tebe u Zagorju.
Da, krošnja je u začetku. Nakon 4 god. trebalo je presađivanje jer je korijen zagušio substrat, a posude su se počele raspadat... Sad kako su drva sjela u posudu finiširat će se u proljeće osnovna struktura krošnje, a onda obilna prihrana. Orjentalisi su se odlično snašli u Zagorju, imaju na jesen, čini mi se puno duže žutu boju nego "dolje", jedino treba pazit na velike ili dugotrajne minuse te na proljetne mrazove...

Offline sanjinko

Odg: Moji Orjentalisi
« Odgovori #4 : 09-01-2016, 18:21:12 »
u Gal moj tip drva,odlični baš odlični.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Moji Orjentalisi
« Odgovori #5 : 09-01-2016, 21:11:30 »
u Gal moj tip drva,odlični baš odlični.
Imaš i ti dobra drva koliko sam vidio prošle godine,samo treba raditi na krošnjama.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Marija

Odg: Moji Orjentalisi
« Odgovori #6 : 09-01-2016, 22:20:05 »
Nevjerovatno .... izgledaju ko neki rođaci  :haaaahaaaaa:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline sanjinko

Odg: Moji Orjentalisi
« Odgovori #7 : 10-01-2016, 19:16:43 »
u Gal moj tip drva,odlični baš odlični.
Imaš i ti dobra drva koliko sam vidio prošle godine,samo treba raditi na krošnjama.
je Radovan u pravu si,ove godine polako startam s estetikom na mojim drvima i svake godine će sve više posla biti,ali to sam i želio.

Offline Goran

Odg: Moji Orjentalisi
« Odgovori #8 : 12-01-2016, 12:17:54 »
"Drfca" su super. Vezano za to kaj veliš da ih treba čuvat od velikih minusa Valter Pall kaže u jednom svom postu da oni nisu toliko osjetljivi na hladnoću kao npr. bukve ako baš nisu vani neki ekstremi. Jel neko probao da ih ostavi vani na zemlji i da ih samo zatrpa snjegom , naravno ako ga ima?

Offline jurica

Odg: Moji Orjentalisi
« Odgovori #9 : 12-01-2016, 16:59:52 »
. Jel neko probao da ih ostavi vani na zemlji i da ih samo zatrpa snjegom , naravno ako ga ima?
Uvijek ,uvijek i opet uvijek su vani, nikad ih nisam spremio i gubitka nemam . Po zimi ih spustim na tlo i to je to. A Pazin ima tako ekstremnu klimu da je to milina , ove zime je u par navrata bio najhladnije mjesto u RH.

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Moji Orjentalisi
« Odgovori #10 : 16-01-2016, 19:48:57 »
Ufff....ufffff...mnogo mi se dopadaju  "rođaci" !!   Mnogo dobrrrrooo !! :worthy: