Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: LUXURY TREES  (Posjeta: 6323 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gal

LUXURY TREES
« : 13-01-2016, 10:54:54 »
Na ovim stranicama: http://www.luxurytrees.com/de/die-teuersten-bonsai-der-welt.html  možete naručiti pokoje Kimurino drvo, npr. ovo, cijena: 800 000 eura.  :mdr: Čak garantiraju isporuku u "jednom komadu"  :mdr:

Offline Adrian

Odg: LUXURY TREES
« Odgovori #1 : 13-01-2016, 15:02:06 »
:mdr: Čak garantiraju isporuku u "jednom komadu"  :mdr:

A ja mislio da pakiraju ko namještaj, pa si onda doma sam sastavljaš.... posuda, supstrat, drvo, žile junipera motaš po shariju kak ti paše... pa onda gore krošnja....

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: LUXURY TREES
« Odgovori #2 : 13-01-2016, 18:05:05 »
Dali si to netko uopće može priuštiti. :question:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Astilita

Odg: LUXURY TREES
« Odgovori #3 : 13-01-2016, 19:55:26 »
Dali si to netko uopće može priuštiti. :question:

Pretpostavljam da će još dugo ostati vlasnici svojih skupocjenih drvca. Imaju vrlo usku ciljanu demografiju, osobe koje si to mogu priuštiti i koje se znaju brinuti o njima. Doduše, vjerovatno mogu i platiti nekoga da se brine o njima.

Nego, moje pitanje je, neki od ovih su praktički stabla posadjena u zemlju sa supstratom i ožicana. Računa li se još uvijek kao bonsai? Bon = posuda , sai = drvo?
Pretending to know everything, closes the door to finding out what's really there.

Offline StariHrast

Odg: LUXURY TREES
« Odgovori #4 : 13-01-2016, 19:56:18 »
Pa cak kad vidim koliko neke slike vrijede, ovo je prava sitnoca za nekog bogatog kolekcionara...

Offline Marija

Odg: LUXURY TREES
« Odgovori #5 : 13-01-2016, 21:16:47 »
Na ovim stranicama: http://www.luxurytrees.com/de/die-teuersten-bonsai-der-welt.html  možete naručiti pokoje Kimurino drvo, npr. ovo, cijena: 800 000 eura.  :mdr: Čak garantiraju isporuku u "jednom komadu"  :mdr:

.... fali mi par nula  :haaaahaaaaa:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gal

Odg: LUXURY TREES
« Odgovori #6 : 14-01-2016, 07:54:26 »
Pa cak kad vidim koliko neke slike vrijede, ovo je prava sitnoca za nekog bogatog kolekcionara...
Sad mi se vrti slika pred očima - vijesti iz hrvatske - portali vrište:
Otkriven novi podzemni bunker sa umjetninama!
Istražitelji zbunjeni - pored prepariranog medvjeda nađena neobična usahla biljka ili...?? - inspektori u nedoumici pakiraju dotičnu u čepićastu foliju i šalju na expertizu... Bandić sve oprgava.. :rofl:

Offline DonQuijote

Odg: LUXURY TREES
« Odgovori #7 : 14-01-2016, 08:24:30 »
Neka od tih drva mi se čak ni ne sviđaju. Cijena? Glupost. Jednako kao što je glupost dati nekoliko miliona ili desetaka miliona dolara za sliku.
Ne razumijem to, smatram da je to nešto između kretenizma i smrtnog grijeha

Offline gal

Odg: LUXURY TREES
« Odgovori #8 : 14-01-2016, 10:07:10 »
Neka od tih drva mi se čak ni ne sviđaju. Cijena? Glupost. Jednako kao što je glupost dati nekoliko miliona ili desetaka miliona dolara za sliku.
Ne razumijem to, smatram da je to nešto između kretenizma i smrtnog grijeha
Tja, ako imaš milione viška, kupiš sliku (veli se: investiraš), pošto je trend takav, sigurno će se nać bedak (pardon investitor) koji će za par godina platit više, nadajući se da će se trend nastaviti i nać se još veći bedak od njega te platit još više, i tak u krug dok ne nestane bedaka (veli se: investicijski krah, slom tržišta....) Osnove kapitalizma. U Japanu je ponuda/potražnja takva, za nas nepojmljiva...