Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: JABUKA U CVETU I SMRČA SA GOLIJE  (Posjeta: 18089 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gale

JABUKA U CVETU I SMRČA SA GOLIJE
« : 30-05-2007, 00:13:34 »
Jabuci nameravam da iduće sezone smanjim visinu... imate li  neku sugestiju. Svakako ću je staviti u manju posudu.

Interesantno kod smrče je što sam je našao na livadi blizu šume (meko tlo) i nisam joj smanjivao visinu.

Offline Andrija Zokić

Odg: JABUKA U CVETU I SMRČA SA GOLIJE
« Odgovori #1 : 30-05-2007, 01:02:01 »
Jabuci nameravam da iduće sezone smanjim visinu... imate li  neku sugestiju. Svakako ću je staviti u manju posudu.

Interesantno kod smrče je što sam je našao na livadi blizu šume (meko tlo) i nisam joj smanjivao visinu.

Fino, fino ... imas oko :yes: . Cini mi se da smreka treba jos ozicavanja a onda i ona u manju posudu. Kakve su ti to etikete po biljkama?
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline DonQuijote

Odg: JABUKA U CVETU I SMRČA SA GOLIJE
« Odgovori #2 : 30-05-2007, 08:31:50 »
Joooj želim jabuku. Moram si nabaviti ili napraviti tako nešto što cvate :worthy:

Offline Marija

Odg: JABUKA U CVETU I SMRČA SA GOLIJE
« Odgovori #3 : 30-05-2007, 08:32:03 »
Zanimljivo je vidjeti jabuku u cvatu. Ja sam godinama imala rašeljku (biljka na koju se kalemi, jabuka trešnja i sl.) ali nikada mi nije procvjetala - čak i kada je ne bih orezivala.
Ne kužim ono sa cvjetnim i lisnim pupoljcima i koji su koji...  :dunno:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: JABUKA U CVETU I SMRČA SA GOLIJE
« Odgovori #4 : 30-05-2007, 08:51:32 »
Jabuka mi je fenomenalna. Nisam baš ljubitelj malih drvaca sa velikim cvjetovima, no ova jabuka ima super stablo i izgleda fenomenalno.

Offline helleborus

Odg: JABUKA U CVETU I SMRČA SA GOLIJE
« Odgovori #5 : 30-05-2007, 12:55:59 »
Znam da svi težimo imati što deblje drvo, odnosno da izgleda snažno. No zar nisu voćke inače dosta nježnije. To im je nekako prirodno. Meni se sviđam da ona bude dosta elegantna. Kad je malo ožicaš i malčice skratiš grane mogla bi biti ok. Ja ne bi pretjerivala s orezivanjem.
Ovako u cvatu izgleda odlično.

Offline gale

Odg: JABUKA U CVETU I SMRČA SA GOLIJE
« Odgovori #6 : 30-05-2007, 13:55:29 »
Možda sam trebao i napisati da je jabuka visoka 65 cm, a smrča 45 cm. Prečnik stabla je kod obe oko 6 cm.
Šaljem današnju fotku jabučica.

Offline Marija

Odg: JABUKA U CVETU I SMRČA SA GOLIJE
« Odgovori #7 : 30-05-2007, 14:05:33 »
Fenomenalno  :ludilo: :love:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: JABUKA U CVETU I SMRČA SA GOLIJE
« Odgovori #8 : 30-05-2007, 14:26:12 »
Nemoj zezat...pa to i rodi???
Ajmeee :worthy:

Offline gale

Odg: JABUKA U CVETU I SMRČA SA GOLIJE
« Odgovori #9 : 30-05-2007, 14:35:32 »
Andrijachi-- Etikete su brojevi drveća koje sam postavio 2006. i to olakšava pri slikanju više puta u sezoni (slike su jedna do druge) i mogu da ih upoređujem sa prethodnom sezonom. Imam oko 250 brojeva i kad slikam neko drvo teško bi ga pronašao ako nema broj.
Brojevi su na poliesteru pisani markerom za CD-ove tese ne brišu.

Offline Marija

Odg: JABUKA U CVETU I SMRČA SA GOLIJE
« Odgovori #10 : 30-05-2007, 14:37:53 »
Nemoj zezat...pa to i rodi???
Ajmeee :worthy:

Mogao nas je pozvati na berbu  :tlab:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: JABUKA U CVETU I SMRČA SA GOLIJE
« Odgovori #11 : 30-05-2007, 15:09:57 »
Je :rofl: i jabukovača se može raditi. Dobije se četri kapi tzv bonsai jabukovače :mdr:

Offline gale

Odg: JABUKA U CVETU I SMRČA SA GOLIJE
« Odgovori #12 : 31-05-2007, 15:08:15 »
Andrijachi--Primer primene etiketa tj. brojeva drveća. Mogu zaključiti dali je nešto postalo lepše, a mogu reći..uprskao sam, ali tako se uči..

Offline istefano

Odg: JABUKA U CVETU I SMRČA SA GOLIJE
« Odgovori #13 : 31-05-2007, 15:13:05 »
Možda sam trebao i napisati da je jabuka visoka 65 cm, a smrča 45 cm. Prečnik stabla je kod obe oko 6 cm.
Šaljem današnju fotku jabučica.
:jap: mrak , nego dal si ih sam oprasivao i ako jesi koja je najbolja tehnika samooprasivanja
zatim koliko te jabuke mogu narast na koju velicinu i koliko dugo je ta jabuka kod tebe i koje je vrste

Offline Andrija Zokić

Odg: JABUKA U CVETU I SMRČA SA GOLIJE
« Odgovori #14 : 31-05-2007, 15:48:59 »
Etikete su brojevi drveća koje sam postavio 2006. i to olakšava pri slikanju više puta u sezoni (slike su jedna do druge) i mogu da ih upoređujem sa prethodnom sezonom. Imam oko 250 brojeva i kad slikam neko drvo teško bi ga pronašao ako nema broj.
Brojevi su na poliesteru pisani markerom za CD-ove tese ne brišu.

E, tu smo se mi malo modernizirali. Imamo dobar digitalni aparat i program Lightroom, koji koristi sistem kljucnih rijeci i fantastican je za sortitanje fotografija. Svaka fotografija ima svoju jednu ili vise dodjeljenih kljucnih rijeci. Znaci samo kliknem na kljucnu rijec "grab" i izlistaju mi se sve fotke graba. Unutar kljucne rijeci "grab" mozete napraviti novu rijec npr. "nebari", pa kada kliknete na nju izlistaju se svi nebari od grabova koje ste slikali.
andbonsai.com ~ andbonsai studio