Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: prvi stayling  (Posjeta: 31313 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sanjinko

prvi stayling
« : 11-02-2016, 21:03:31 »
evo ja odradio svoje prvo oblikovanje.slike su prije i poslije.nije laka se borit sam s sobom,šta treba uklonit šta ne,trajalo je za poludit.al ako ne radiš nema ni znanja.vijerovatno sam grešaka napravio brdo,al neka.drilanje izglada brutalno,ali vrijeme će svoje odraditi.stariji znaju da je drilanje oko grana zahtijevno jako,i treba pazit da drilerica ne poleti,i nije laka.radio sam s velikim terierom,malim,plus još i bitovi za dremelicu

Offline sanjinko

Odg: prvi stayling
« Odgovori #1 : 11-02-2016, 21:06:27 »
prije

Offline sanjinko

Odg: prvi stayling
« Odgovori #2 : 11-02-2016, 21:07:12 »
ista

Offline sanjinko

Odg: prvi stayling
« Odgovori #3 : 11-02-2016, 21:08:00 »
poslije

Offline sanjinko

Odg: prvi stayling
« Odgovori #4 : 11-02-2016, 21:08:44 »
isto

Offline sanjinko

Odg: prvi stayling
« Odgovori #5 : 11-02-2016, 21:09:17 »
i

Offline LONICERA

Odg: prvi stayling
« Odgovori #6 : 11-02-2016, 22:37:54 »
Samo naprijed Sanjinko :P90:. Iako baš nisam kompetentna, ipak ću komentirati, jer vjerujem da to i očekuješ. Ja sam nedavno i sama u prvom pokušaju očekivala kakvu kritiku koja bi poboljšala ono što radim. Tehnički dio je odrađen vrhunski, ja o tome samo mogu sanjati.
 Shvatila sam da je drilanje drva tehnika kojom kao prvo prikrivamo ružne ožiljke i to na način, kao da je drvo na tim mjestima doživjelo kakav lom , udar groma i slično. To mi se čini vjerodostojno na granam. Također sam shvatila da kod ovakvih moćnih yamadorija treba postići vizualno i bukvalno sužavanje debla, opet na način da djeluje prirodno (lom...), Da zaključim: ja bih da sam na tvom mjestu npr., ova prva slika otkinula jedan dio na lijevoj strani u cilju sužavanja.( Naravno stablo treba gledati u živo da bi se odlučilo nešto takvo.)
 Moje mišljenje, a sad ću dati prostor starim majstorima, da nas obadvoje još nešto nauče.

Offline Marija

Odg: prvi stayling
« Odgovori #7 : 12-02-2016, 10:08:02 »
Počelo je počelo ....  :grol:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline sanjinko

Odg: prvi stayling
« Odgovori #8 : 12-02-2016, 11:54:33 »
Samo naprijed Sanjinko :P90:. Iako baš nisam kompetentna, ipak ću komentirati, jer vjerujem da to i očekuješ. Ja sam nedavno i sama u prvom pokušaju očekivala kakvu kritiku koja bi poboljšala ono što radim. Tehnički dio je odrađen vrhunski, ja o tome samo mogu sanjati.
 Shvatila sam da je drilanje drva tehnika kojom kao prvo prikrivamo ružne ožiljke i to na način, kao da je drvo na tim mjestima doživjelo kakav lom , udar groma i slično. To mi se čini vjerodostojno na granam. Također sam shvatila da kod ovakvih moćnih yamadorija treba postići vizualno i bukvalno sužavanje debla, opet na način da djeluje prirodno (lom...), Da zaključim: ja bih da sam na tvom mjestu npr., ova prva slika otkinula jedan dio na lijevoj strani u cilju sužavanja.( Naravno stablo treba gledati u živo da bi se odlučilo nešto takvo.)
 Moje mišljenje, a sad ću dati prostor starim majstorima, da nas obadvoje još nešto nauče.
Sori Lonicera vidio sam tvoj rad,ali nisam mislio da sam toliko kompetentan da ti komentiram,možda sam trebao.stoji ova teza da možda tu lijevu stranu anulirati,al mislim da to nebi bilo to,tako ja mislim.ovo šta kažeš uživo to drugaćije izgleda.ja sam slijedbenik Walterovog poimanja bonsai umijetnosti i nemaju mu sva drva sužavanje,prvu granu lijevo,itd,ako me kužiš.ja ću možda još ožiljak drva spustiti s tankom linijom prema sredini,al to je samo plan.jjer kako Walter kaže"ako je rana velika,napravite još veću".
http://www.walter-pall.de/
pogledaj slike MAPLES-FIELD MAPLE-NO 4

Offline Marija

Odg: prvi stayling
« Odgovori #9 : 12-02-2016, 14:04:48 »
Sori Lonicera vidio sam tvoj rad,ali nisam mislio da sam toliko kompetentan da ti komentiram,možda sam trebao.stoji ova teza da možda tu lijevu stranu anulirati,al mislim da to nebi bilo to,tako ja mislim.ovo šta kažeš uživo to drugaćije izgleda.ja sam slijedbenik Walterovog poimanja bonsai umijetnosti i nemaju mu sva drva sužavanje,prvu granu lijevo,itd,ako me kužiš.ja ću možda još ožiljak drva spustiti s tankom linijom prema sredini,al to je samo plan.jjer kako Walter kaže"ako je rana velika,napravite još veću".
http://www.walter-pall.de/
pogledaj slike MAPLES-FIELD MAPLE-NO 4

Sve će izgledati drukčije kad tu bude krošnja ....
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline LONICERA

Odg: prvi stayling
« Odgovori #10 : 12-02-2016, 17:51:32 »

Sori Lonicera vidio sam tvoj rad,ali nisam mislio da sam toliko kompetentan da ti komentiram,možda sam trebao.stoji ova teza da možda tu lijevu stranu anulirati,al mislim da to nebi bilo to,tako ja mislim.ovo šta kažeš uživo to drugaćije izgleda.ja sam slijedbenik Walterovog poimanja bonsai umijetnosti i nemaju mu sva drva sužavanje,prvu granu lijevo,itd,ako me kužiš.ja ću možda još ožiljak drva spustiti s tankom linijom prema sredini,al to je samo plan.jjer kako Walter kaže"ako je rana velika,napravite još veću".
http://www.walter-pall.de/
pogledaj slike MAPLES-FIELD MAPLE-NO 4



Sanjinko svakako si trebao komentirati. Mislim da si kompetentan čim nalaziš onakve Yamadorije (jako mi se sviđaju tvoja drvca pa se veselim kad staviš slike). Meni komentari dobro dođu, da mogu stvari sagledati i iz drugih perspektiva. Što više to bolje. Do sada me je svaka kritika dovela samo korak naprijed i to mi je super.
Sviđa mi se Walterov rad, iako inspiraciju nalazim i kod nekih drugih majstora. Nikad u životu slijepo ne slijedim neka pravila. Uvijek moram bar misaono osvijestiti  razlog zbog čega nešto radim. Ako razlog zbog čega neko pravilo slijedim nije dovoljno dobar odbacujem ga (npr. prva grana lijevo i slično).
Nisam mislila da anuliraš cijelu lijevu stranu već samo onaj klin naprijed lijevo i ožiljak spustiš lijevo od ove prednje grane, fotošop me zeza pa ti ne mogu poslati virtual. No svakako što veliš slika je jedno, a gledati drvo u živo nešto sasvim drugo.

Offline EDIKIAL

  • ZONA
  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Lokacija: POLJANICA BISTRANSKA
  • Total likes: 0
Odg: prvi stayling
« Odgovori #11 : 12-02-2016, 18:36:16 »
Zadnje dvje slike se ne vide ili samo ja nemogu vidjeti ali slike prije meni su mrak mada nisam ja taj koji da kritizira i da hvali ima tu iskusnijih .Sve u svemu super

Offline Marija

Odg: prvi stayling
« Odgovori #12 : 12-02-2016, 18:38:46 »
Kad stane ova kiša poslikat ću vrhove nekih naših grabova izbliza  ;)
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline sanjinko

Odg: prvi stayling
« Odgovori #13 : 12-02-2016, 21:02:55 »
Alex ni ja ne vidim ove dvije slike,neznam ća se dogodilo. Lonicera sve pet ja volim debatirati(ćak sam i nadaren za to).moji neki apostolati ne samo u bonsaima već i u životu opčenito je ako nisam rukama osijetio materiju onda je i ne komentiram ili popujem,zato nisam ništa pisao na tvoj post.meni se Walterov put svidja jer je odbacio utijecaj Japanskih,kineskih,ovih onih utjecaja na "stvaranje"bonsaia.iskreno meni se svidjaju izdrilana ,ajmo reći "nastradala"drva.ovo šta govoriš za lijevu stranu,neznam kako bih zatvorio tu rupu koja bi se otvorila uklanjanjem tog dijela.iskreno nama početnicima je teško(al tako se školuješ)dokučit ili zamislit kako će to izgledati u budučnosti i tu sam najviše vremena izgubio na drvetu.maknut,nemaknut itd.vijeruj mi prva misao nakon kasapljenja ovog orientalisa je bila,"ajme šta sam napravio",ali ovo šta mare kaže,kad zagusti,pa ovi ožiljci potamne mislim da će biti lijepo drvo.

Offline zen

Odg: prvi stayling
« Odgovori #14 : 13-02-2016, 11:42:17 »
Listopadno drveće ne bi smjelo imati puno velikih ožiljaka, jer jako ružno izgleda kad nema lišća. Potrebno je da biljka ima kakvotakvo sužavanje  bez obzira radi li se o prirodnom stilu ili japanskom konfekcijskom stilu drvo  jer bez toga drvo izgleda kao panj u posudi koji glumi bonsai. Veliki ožiljak koji ne samo što izgleda ružno stvara problem i zdravstveni za drvo.
Ima jedna korisna tehnika koju je razvio Hans Van Meer i može biti od velike pomoći kod drva kod kojih želiš izbjeći velike rezove koji ostavljaju ružne ožiljke.