Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Ficus Ginseng Microcarpa - savjet  (Posjeta: 2674 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline david_d

Ficus Ginseng Microcarpa - savjet
« : 11-02-2016, 21:09:55 »
Pozdrav!

Imam pitanje vezano za Ficus Ginseng! :)
Dobio sam ovu biljku, stara je otprilike 5-7 godina, ali bila je u dosta lošim uvjetima. Bila je u dosta maloj teglici, korijenje joj je nekih skoro 10cm izlazilo van iz rupica, te sam je presadio u veću teglicu.

Inače biljka mi se čini da je dosta zdrava, iako je estetski dosta loša, i tu bi je htio spasiti.

Htio bi dobiti lijepu krošnju, ali sada lišće raste samo na jednoj grani, pa me zanima dali bi mi bilo pametno i tu granu možda podrezati pa da tako potaknem da lišće počne svugdje rasti, iako me malo strah jer je ne bi htio uništiti.

Ako već i idem s podrezivanjem, kada i mi to bilo pametno, mou to bilo kada ili da čekam proljeće?

Hvala!!! :)

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Ficus Ginseng Microcarpa - savjet
« Odgovori #1 : 11-02-2016, 22:41:35 »
Nemaš što rezati.Cijelo ljeto i jesen ga drži vani na kiši i u polusjeni da dobije zelenu masu i grane,pa češ tek onda vidjeti što ima za odrezati i kako dalje.Sada ništa,možeš ga samo do kraja ubiti ako to želiš. :halt:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline LONICERA

Odg: Ficus Ginseng Microcarpa - savjet
« Odgovori #2 : 11-02-2016, 22:42:52 »
Njeguj je da što više poraste i podivlja, da dobije zelene mase bude zdrava i tek tad ima smisla podrezivati je. Nek te mlade grančice zadebljaju.

Offline LONICERA

Odg: Ficus Ginseng Microcarpa - savjet
« Odgovori #3 : 11-02-2016, 22:43:58 »
Kasnim minutu  :mdr:

Offline david_d

Odg: Ficus Ginseng Microcarpa - savjet
« Odgovori #4 : 13-02-2016, 00:13:00 »
Onda je pustam neka raste! 😀😀 hvala na savjetima!