Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Pistacia - kak vam izgleda?  (Posjeta: 12999 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BONSAJ POCETNIK

Pistacia - kak vam izgleda?
« : 29-02-2016, 14:56:40 »
Danas sam je izvadio kak vam se sviga? po meni solidna je, zato sam je odvojio od drugih mojih jamadorija, u novu temu :smile: . trazim molitve za nju :molitva:
Josh hocu da pitam dal da rezem josh malo ove grane shto su kao ruke? Jl da je pokrijem sa crnom kesu, ili ako je ne pokrivam dal da mistam stablo svaki dan?
Hvala!

Offline LONICERA

Odg: Pistacia - kak vam izgleda?
« Odgovori #1 : 29-02-2016, 17:37:04 »
Jako mi se sviđa. Ima poprilično sitnog korijena. O pistacijama nemam pojma pa na druga pitanja čekaj iskusne. Molitva za pistaciju  :molitva: :molitva: :molitva:.

Offline Goran

Odg: Pistacia - kak vam izgleda?
« Odgovori #2 : 29-02-2016, 17:40:23 »
Pozdrav. Dobro mi izgleda na prvoj slici nebarij , korjen i mowing i grane . Za pojedinosti savjetujem da uputiš pitanje Mariji i Andriji. Oni imaju dosta iskustva sa vađenjem i daljnjim postupcima sa pistacijom nakon vađenja . Pogledaj njihove primjerke i sve će ti biti jasno. Sretno.

Offline Adrian

Odg: Pistacia - kak vam izgleda?
« Odgovori #3 : 29-02-2016, 17:59:05 »
Pozdrav. Dobro mi izgleda na prvoj slici nebarij , korjen i mowing i grane . Za pojedinosti savjetujem da uputiš pitanje Mariji i Andriji. Oni imaju dosta iskustva sa vađenjem i daljnjim postupcima sa pistacijom nakon vađenja . Pogledaj njihove primjerke i sve će ti biti jasno. Sretno.
Sve ovo isto i od mene.. LP Adrian

Offline Peraja

Odg: Pistacia - kak vam izgleda?
« Odgovori #4 : 29-02-2016, 18:10:47 »
Super drvo. Samo po mom skromnom mišljenju, čini mi se da si ga moga puno pliće posadit (da se više istakne nebarij ). Ovako je osta sakriven.

Offline sanjinko

Odg: Pistacia - kak vam izgleda?
« Odgovori #5 : 29-02-2016, 19:09:59 »
odlična,i neka je ona dublje malo kad se primi,a hoće vidit ćeš lako ćeš pokazati nebari,jelda vi stariji

Offline mihaljkovic.danijel

Odg: Pistacia - kak vam izgleda?
« Odgovori #6 : 29-02-2016, 20:27:00 »
lijepo drvce. samo nek se primi. ja isto procitao da sad na pocetku pokrit nebari. A onda poslije moze van. Tak sam ja i svoje.  sretno

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Pistacia - kak vam izgleda?
« Odgovori #7 : 29-02-2016, 21:04:16 »
Lako za nebarij,kad drvce ojača i dobro se zakorjeni,nebarij se polako otkriva kroz godine.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Marija

Odg: Pistacia - kak vam izgleda?
« Odgovori #8 : 02-03-2016, 12:36:38 »
Teško je po slikama, vjerovatno bi ga se moglo skratit barem za 1/3.

Što se tiče primanja pistacije su zeznute. Bez plastenika primanje je bilo jadno i nikako. Mislim da je i Sivcu dosta njih otišlo.
Plastenik u vlažni uvjeti su sve promijenili. Napravi joj barem neki minijaturni plasteničić (prozirna folija) i održavaj vlažnost unutra. 


Inače ne znam kako transportiraš stabla nakon vađenja? Trebalo bi balu ostavit kompaktnom (samo da ne izgubi vlagu), zamotat sve uz nailon i tako nosit kući. Masline možda ne treba, ali sve ostale vrste ako se korijenje isuši može bit problem za primanje. Pistacia posebno. Zeznuta vrsta.

Po ovome kako je posađena, vidim da si je dobro zasuo .... ona može još više vani (kasnije kad se primi) da joj se bolje vidi nebari.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline BONSAJ POCETNIK

Odg: Pistacia - kak vam izgleda?
« Odgovori #9 : 02-03-2016, 19:32:51 »
Najpre da se zablagodarim svima na komentare, drago mi je da vam se sviga drvce.

Stavichu je u hodnik, tu temperatura ne pada pod 10 stepeni a danju ima oko 20, ima i dosta svetlosti ako joj treba. Odozgo chu da je prekrijem prozirnom kesom i odarzavachu vlaznost.

Inace drvo je visoko od substrata do vrha 45cm, al ja nemam pojma kako bi ono izgledalo u buducnosti (manjak kreativnosti :hihihi: , al mogu da ocenim shto je lepo), pa bi zheleo neki virtual pa da znam gde da kratim. Marijnine savete se najvishe cene  :smile:, al bih voleo da vidim i druge kako ga zamishlavaju, po ko ima volju...i slobodno vrjeme...

Offline BONSAJ POCETNIK

Odg: Pistacia - kak vam izgleda?
« Odgovori #10 : 03-03-2016, 14:13:32 »
nemojte se smejati, tek osvajam fotoshop. vishe lichi na bor  :mdr:, jl treba ga skratiti?

Offline Marija

Odg: Pistacia - kak vam izgleda?
« Odgovori #11 : 03-03-2016, 14:45:04 »
otprilike ovako za rezanje - crveno
i ovo zeleno je nivo u posudi kad se primi, drvo se treba dosta izdignuti i izgledat će puno bolje.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline BONSAJ POCETNIK

Odg: Pistacia - kak vam izgleda?
« Odgovori #12 : 03-03-2016, 15:13:54 »
otprilike ovako za rezanje - crveno
i ovo zeleno je nivo u posudi kad se primi, drvo se treba dosta izdignuti i izgledat će puno bolje.

Srezano. Hvala.

Offline Marija

Odg: Pistacia - kak vam izgleda?
« Odgovori #13 : 03-03-2016, 19:29:39 »
Srezano. Hvala.
Ajde je slikaj iz ove pozicije sa sve 4 strane .... mođda se još može otkinuti, nisam sigurna.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline BONSAJ POCETNIK

Odg: Pistacia - kak vam izgleda?
« Odgovori #14 : 04-03-2016, 13:03:16 »
Srezano. Hvala.
Ajde je slikaj iz ove pozicije sa sve 4 strane .... mođda se još može otkinuti, nisam sigurna.
Sad sam video...
evo jos foto sa jos 3 ostale strane i odozgo. moje charape nemojte komentirati  :gigle: