Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Makita GD0601 (400W, 6mm prihvat) na akciji  (Posjeta: 27892 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BONSAJ POCETNIK

Odg: Makita GD0601 (400W, 6mm prihvat) na akciji
« Odgovori #30 : 23-03-2016, 22:15:21 »
nashao sam po grchke e-shopove, svuda je ta cena http://www.skroutz.gr/s/8259066/INGCO-PDG4003.html , samo ta i jos jedna mislim da je bila 70 eura. Makita je 115 eura.

Offline BONSAJ POCETNIK

Odg: Makita GD0601 (400W, 6mm prihvat) na akciji
« Odgovori #31 : 23-03-2016, 22:31:19 »
I ova treba bit dobra http://www.kounelis.com.gr/products2/14621/graphite-euthus-leiantiras-ruthmizomenos-004642-  GRAPHITE, 710 watt , 12000-28000 rpm. Koshta 86 eura. 400 ili 710 watt to je jako bitna razlika?

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Makita GD0601 (400W, 6mm prihvat) na akciji
« Odgovori #32 : 24-03-2016, 19:45:20 »
Uvijek je jača bolja.Možeš bolje i duže raditi sa jačom i ne pregrijava se.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline BONSAJ POCETNIK

Odg: Makita GD0601 (400W, 6mm prihvat) na akciji
« Odgovori #33 : 24-03-2016, 20:36:00 »
Uvijek je jača bolja.Možeš bolje i duže raditi sa jačom i ne pregrijava se.
Hvala Radovan na informaciju. Ona zhuta shta si radio kod Drazenke je black&decker ili mnogu mi lichi na INGCO ali ne velika nego mala 135 watt? Alexhor kaze da imash Einhell, jl dobra?

Danas sam bio u gradu da vidim shta ima. Nashao sam za 60 eura Einhell i neka italjanska 67 eura, al prodavac mi sam reko da ce mi je da za 55. Verovatno chu kupiti Einhel ima i plava i crvena.
Velike nije bilo al mogu da narucim al su skupe i samo poznate proizvogage Bosch, Makita...
 Za INGCO neznaju, pa chu pitati na internet imaju prestavnishtvo u Grchkoj. Inache Ingco pre je radio za BOSCH i MAKITU, kinezi, al od 2006te rade sami po sebe. Kazu da im je roba kvalitet, a cijl im je da postanu brend kao gorepomenute. Imaju svashta od alata i nisu tako skupi.

mozda ja izlazim iz teme?

Offline grabar

Odg: Makita GD0601 (400W, 6mm prihvat) na akciji
« Odgovori #34 : 25-03-2016, 16:12:06 »
nemoj kupovat ove  Einhell i slična kvazi marke to se i brzo kvari, počekaj naletit ćeš na neki popust pa kupi Bosch, Makita...

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Makita GD0601 (400W, 6mm prihvat) na akciji
« Odgovori #35 : 25-03-2016, 16:42:02 »
To ti je Einhel,135 wata,ali to je samo za fino drilanje,jer je preslaba za nešto jaće i pregrijava se.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline BONSAJ POCETNIK

Odg: Makita GD0601 (400W, 6mm prihvat) na akciji
« Odgovori #36 : 26-03-2016, 10:54:27 »
nemoj kupovat ove  Einhell i slična kvazi marke to se i brzo kvari, počekaj naletit ćeš na neki popust pa kupi Bosch, Makita...
Sad si me skroz zbunio :question: Mislish da kupim Veliku Bosch, Makita..? a ove male ne trebaju? ili? Mozda mislis da kupim malu Dremel?
Ja sam mislio da kupim Einhell, za ova mala drva koja imam, za male rezove. Ako izvadim velika drva sledeche godine, oni za driljane biche poslje dve godine, do tada chu da nabavim jednu veliku brusilicu. A sa ovu malu chu za to vreme da se poduchavam, ja nikad nisam drzao u ruku brusilicu.
 

Offline sanjinko

Odg: Makita GD0601 (400W, 6mm prihvat) na akciji
« Odgovori #37 : 26-03-2016, 11:20:36 »
sličan si meni i ja bi sve da znam odma.evo ti ono šta sam pisao u temi drilanje.
rezime:velika drva velike brusilice,ona INGCO JE DOBRA,mala drva jedna dremel ili proxon(zbog onog drilla šta sam ti link poslao),plus neka einhell jeftinija za onaj drill sličan svrdlu(taj ti nevibrira puno i lagan je i ove nekvalitetnije ga mogu izdržat).ali ako imaš eura na bacanje uzmi obe dremelice one s oznakom 4000,tako nekako(najskuplje su).
kažem s ovim šta sam ti napisao ti je dovoljno za radit.
evo ono šta sam u temi drilanje pisao


evo ovaj dril,moj ima dva noža,i skida drvo ko lud.za njega sam kupio dremelicu jer predpostavljam da ima kvalitetnije ležaje i opremu(al ko će znat),držim ga na jedno 16,17 tisuća okretaja i za manje promijere debla,grana(do promijera 40 mm)je čudo.gledaj ja ti imam dosta drva za drilanje,dosta velikih i šta mi se dogadjalo ove godine,radim s onim"malim terierom"(pogledaj početak teme ima slika)i onda mi baš treba ona freza kao svrdlo izgleda da bih neki kanal napravio.i onda stani skini Teriera pa stavi ovaj drugi,i tako u nadogled i to mi smeta ful,a i nije dobro za steznu glavu non stop odvidaj zavidaj.ja ču kupit veliku još jednu s potencijometrom i staviš drilove i udri.tako i dvije male,identično kao i ovo s velikim brusilicama.ovo ti sve pišem ako ćeš kopati i imat velika drva,ako nečeš onda su ti dvije male ravne dremelice ili koje već sasvim dovoljne.
ako nije šta jasno udri s pitanjima. i da ovo šta je gore napisano je "proživljeno,dotaknuto,odradjeno"

Offline alexhor

Odg: Makita GD0601 (400W, 6mm prihvat) na akciji
« Odgovori #38 : 29-03-2016, 11:16:43 »
Ja sam mislio da kupim Einhell, za ova mala drva koja imam, za male rezove. Ako izvadim velika drva sledeche godine, oni za driljane biche poslje dve godine, do tada chu da nabavim jednu veliku brusilicu. A sa ovu malu chu za to vreme da se poduchavam, ja nikad nisam drzao u ruku brusilicu.
Mali ispravak smjera razmišljanja. Nisu male brusilice za malo drveće a velike za veliko drveće. Male su za fine radove, a velike su za grube radove i skidanje više materijala.

Offline BONSAJ POCETNIK

Odg: Makita GD0601 (400W, 6mm prihvat) na akciji
« Odgovori #39 : 29-03-2016, 14:56:44 »
Josh nisam nishto kupio. Ima jedna 170 wat mala Kraussman jevtina do 45 eura, mozda nju zato shto je 170 a ne 135. nastevke za nju 2,3 -3,2 mm.
Einhel mi se svigala, nije zhuta nego crvena, izgledala je kvalitetnije, al grabar me predomislio. Dremel 170 wat su skuplje a 135 wat mi se bas nesviga, al opet 
mozda i nju. a sad sve vishe i vishe privlachi me PROXXON, ijako e 100 wat, mislim da je najkvalitetnija, najduze che trajati. To za male a za veliku INGCO kupicu.
Nasao sam jednu prodavnicu za male brusalice, prodaju i nastavke bezbroj http://www.dilmas.gr/frezakia3.htm , sa njim modeliruju mali brodici. Od brusilica najvise imaju proxxon i dremel. nastavke ima i jevtine i skupe, mislim da neki su za bonsai.

Offline Marija

Odg: Makita GD0601 (400W, 6mm prihvat) na akciji
« Odgovori #40 : 30-03-2016, 13:14:05 »
1. Postoje specijalizirani nastavci za bonsaije koji se ne mogu kupiti u običnim trgovinama.
Nastavci za brušenje, graviranje i sl. SU NEUPOTREBLJIVI!

2. Mislim da ti u ovom trenutku ne trebaš misliti od drilanju ... stabla si tek izvadio još nisu spremna za te zahvate. Možda možeš postupno nabaviti sve što ti treba.

 :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline BONSAJ POCETNIK

Odg: Makita GD0601 (400W, 6mm prihvat) na akciji
« Odgovori #41 : 30-03-2016, 16:02:24 »
1. Postoje specijalizirani nastavci za bonsaije koji se ne mogu kupiti u običnim trgovinama.
Nastavci za brušenje, graviranje i sl. SU NEUPOTREBLJIVI!

2. Mislim da ti u ovom trenutku ne trebaš misliti od drilanju ... stabla si tek izvadio još nisu spremna za te zahvate. Možda možeš postupno nabaviti sve što ti treba.

 :mdr:
1. Znam al mislim da neke moze. naprimer ove na fotke, mislim da Andrija u svom komplektu pokazao nesto takvo. i ovaj kruzni nastavak mislim da moze i jos ponesto.

2.Ja imam 5-6 lopate neke skupe, mislio sam da ce mi trebat za vagenje drveca, jos nisam upotrebio ni jednu :mdr:. Tako sad me uhvatilo za brusalice, al pre verovatno treba da mislim da nabavim neko crevo 40 m da ne nosim vodu kod drveca na rukama. ili da napravim nesto za zhashtitu od sunca kad bude vrucina...al gaba satima po netu trazim brusilice)))

Offline jurica

Odg: Makita GD0601 (400W, 6mm prihvat) na akciji
« Odgovori #42 : 30-03-2016, 16:18:57 »
Di si našao ove crvene i kolika im je cijena ?

Offline BONSAJ POCETNIK

Odg: Makita GD0601 (400W, 6mm prihvat) na akciji
« Odgovori #43 : 30-03-2016, 16:35:13 »
Di si našao ove crvene i kolika im je cijena ?
ovde http://www.dilmas.gr/frezakia5.htm prve su po 30 eura, treca 25

Offline BONSAJ POCETNIK