Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Vermikulit-cijena?  (Posjeta: 7944 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kkruno

Vermikulit-cijena?
« : 16-03-2016, 19:29:55 »
Pozdrav svima.
Nisam siguran da li sam pogodio mjesto na ovom forumu za posatviti ovakvo pitanje:

Na NJUŠKALU sam naišao na lika koji prodaje vermikulit po cijeni:
5 litara 30 kn
10 l : 50 kn
100 l: 300 kn

Je su li cijene OK ???

Mislim za visutra izvaditi dva-tri yamadorijića pa bih htio što prije nabaviti nešto dobro za drvca.
Imam nešto kuglica ekspandirane gline, malo perlita ... svega po malo, ali neće biti dovoljno za dva-tri drvca, pa bih dodao još i vermikulita u supstrat za kaktuse.

Hvala na odgovoru.
apsolute beginer

Offline LONICERA

Odg: Vermikulit-cijena?
« Odgovori #1 : 16-03-2016, 19:39:41 »
To mi se čini preskupo. Probaj nazvati EUROBROD, možda oni imaju povoljnije.

Offline jurica

Odg: Vermikulit-cijena?
« Odgovori #2 : 16-03-2016, 19:59:15 »
Skupo je to!!!
Ja plaćam 33l lave 50 kuna ili 1,25 kuna za 1l rinfuzo a LECA -u po 45 kuna za 50 l.
Sada ako ti toga treba 10 l uredu ali ako uzmeš kao ja 400 l prevelika razlika i neisplativo.

Offline Kkruno

Odg: Vermikulit-cijena?
« Odgovori #3 : 17-03-2016, 07:39:28 »
Uh !!!
Pošto mi se žuri, danas ili najkasnije u subotu idem u šumu "ubrat" svoje prve yamadorije, pa si moram osigurati nešto za supstrat, i rek'o nek bude nešto vulkansko, da ima minerala, upija vodu i polako ju otpušta itd itd, ja naivčina kupio 10 l.
"Drugi puta ću pametnije" ... :whistle:
Sad mi je samo bitno da drvca imaju kvalitetan supstrat, koji bi možda mogao nadoknaditi eventualnu (čitaj neizbježnu) glupost  :nails: budućeg vlasnika.
Kad uberem štogod poslikat ću i prikazat, a onda navalite s kritikama...
apsolute beginer

Offline Marija

Odg: Vermikulit-cijena?
« Odgovori #4 : 17-03-2016, 09:16:59 »

Sad mi je samo bitno da drvca imaju kvalitetan supstrat, koji bi možda mogao nadoknaditi eventualnu (čitaj neizbježnu) glupost  :nails: budućeg vlasnika.


Floreopor  (Agro Hoblaj) je najbolji i najfetiniji substrat. Kaži da si iz bonsai kluba, dobit ćeš povoljniju cijenu od tržišne 35kn - 40 L.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Kkruno

Odg: Vermikulit-cijena?
« Odgovori #5 : 18-03-2016, 09:02:42 »
Znam da sam dosadan, ali imam još jedno pitanje:
u bespućima ispodstubišnog prostora naišao sam na prošlogodišnje ostatke "KERAMZITA"
je li to isto; meni barem izgleda isto  :dunno:: male "keramičke kuglice/granulice su i jedno i drugo
apsolute beginer

Offline BONSAJ POCETNIK

Odg: Vermikulit-cijena?
« Odgovori #6 : 18-03-2016, 09:31:28 »
Znam da sam dosadan, ali imam još jedno pitanje:
u bespućima ispodstubišnog prostora naišao sam na prošlogodišnje ostatke "KERAMZITA"
je li to isto; meni barem izgleda isto  :dunno:: male "keramičke kuglice/granulice su i jedno i drugo
I to mozhe. Ja hochu da pitam o velicini kuglica 8-16mm? i kod mene pumice lakshe se nagu vechih razmera, 2-4mm jako teshko.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Vermikulit-cijena?
« Odgovori #7 : 18-03-2016, 19:03:26 »
Trebate shvatiti da nije problem u promjeru kuglica,ekspandirana glina dolazi u više naziva,nego ta ista glina kad je lomljena ili mljevena više otpušta i zadržava vlagu.Bolja je mljevena nego cijela.Zato mi kod Agro-Hoblaja nabavljamo mljevenu.Pomice ili mljeveni vulkanski šljunak su puno bolje ali i puno skuplje.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Vermikulit-cijena?
« Odgovori #8 : 18-03-2016, 19:05:13 »
Pomice bilo koje granulacije su bolje od cijele ekspandirane gline.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Kkruno

Odg: Vermikulit-cijena?
« Odgovori #9 : 18-03-2016, 20:50:45 »
Trebate shvatiti da nije problem u promjeru kuglica,ekspandirana glina dolazi u više naziva,nego ta ista glina kad je lomljena ili mljevena više otpušta i zadržava vlagu.Bolja je mljevena nego cijela.Zato mi kod Agro-Hoblaja nabavljamo mljevenu.

Onda bi se kuglice ekspandirane gline mogle usitniti? Uzmeš vreću i udri po njoj :tuptup: dok se kuglice ne usitne, ili dok se barem  ne prepolove ili...? Osim ako su kuglice toliko tvrde da ih baš nije lako usitniti.

Pomice ili mljeveni vulkanski šljunak su puno bolje ali i puno skuplje.

To mi je logično, vulkanski materijal sadrži više minerala u sebi, što je, pretpostavljam, dobro za drvce.
apsolute beginer

Offline BONSAJ POCETNIK

Odg: Vermikulit-cijena?
« Odgovori #10 : 19-03-2016, 09:46:13 »
Trebate shvatiti da nije problem u promjeru kuglica,ekspandirana glina dolazi u više naziva,nego ta ista glina kad je lomljena ili mljevena više otpušta i zadržava vlagu.Bolja je mljevena nego cijela.Zato mi kod Agro-Hoblaja nabavljamo mljevenu.Pomice ili mljeveni vulkanski šljunak su puno bolje ali i puno skuplje.
Hvala, sad sam se uverio da moje pumice su ok.

Offline Alcor

Odg: Vermikulit-cijena?
« Odgovori #11 : 05-09-2016, 12:35:42 »
Pozdrav,
Zna li netko gdje bih mogao nabaviti oko 50L vermikulita? Treba mi kao izolacija, ne za bonsai, pa mi floreopor i ostalo sto preporucujete nije korisno. Nasao sam 100L za 200kn na plantus.org. Zeli li mozda netko zajedno samnom kupiti tu vrecu, pola pola (nalazim se u Zagrebu)?