Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Održiva uporaba pesticida - polaganje ispita  (Posjeta: 10808 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marija

Održiva uporaba pesticida - polaganje ispita
« : 29-03-2016, 08:47:35 »
Imam neke zalihe .... ali me zanima kakva je situacija oko njihove kupovine pesticida, jel ima smisla polagat ovaj ispit?
U biti da li se išta više može kupiti bez iskaznice?
Ne mogu nigdje proonaći listu što se može kupiti bez iskaznice, što je to za tzv. neprofesionalnu upotrebu.  :zamisljen:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline LONICERA

Odg: Održiva uporaba pesticida - polaganje ispita
« Odgovori #1 : 29-03-2016, 10:47:22 »
Za sada znam da  u poljoapotekama dok ne ukucaju broj iskaznice u blagajnu, ne mogu izdati račun za pesticide. Kupovina za druge isto nije opcija jer su najavljene kontrole gdje moraš pravdati svaki mililitar. Kako će se provoditi još neznam.

Offline alexhor

Odg: Održiva uporaba pesticida - polaganje ispita
« Odgovori #2 : 29-03-2016, 11:19:37 »
Zakonski još jedino nije uređeno na koju stranu stola treba staviti čep i kako ga okrenuti kad odšarafiš flašu s otrovom.  :tuptup:

Offline Helio

Odg: Održiva uporaba pesticida - polaganje ispita
« Odgovori #3 : 29-03-2016, 12:02:01 »
Imam neke zalihe .... ali me zanima kakva je situacija oko njihove kupovine pesticida, jel ima smisla polagat ovaj ispit?
U biti da li se išta više može kupiti bez iskaznice?
Ne mogu nigdje proonaći listu što se može kupiti bez iskaznice, što je to za tzv. neprofesionalnu upotrebu.  :zamisljen:

(1) Mjere informiranja šire javnosti poduzimaju se sukladno potrebama i nastalim okolnostima radi poticanja i omogućavanja programa informiranja...... :rofl:

(izvadak iz zakona)

Offline Marija

Odg: Održiva uporaba pesticida - polaganje ispita
« Odgovori #4 : 29-03-2016, 12:09:51 »
Helio, jel ti nisi uspio kupit Bijelo ulje?
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Helio

Odg: Održiva uporaba pesticida - polaganje ispita
« Odgovori #5 : 29-03-2016, 12:19:06 »
Helio, jel ti nisi uspio kupit Bijelo ulje?

Uspio,ali u posebnim okplnostima trenutka kupovine.
ne možeš kupit ništa osim gnojiva i praška(tekućine) za žohare. Ni bordošku juhu.


Offline LONICERA

Odg: Održiva uporaba pesticida - polaganje ispita
« Odgovori #6 : 29-03-2016, 13:21:41 »
Kome trebaju pesticidi isplati se polagati. Preko Fitoprometa,  ispit koštao parsto kuna. Jedino smo na njega čekali 2-3 mj. valjda da se skupi dovoljno zainteresiranih.

Offline Marija

Odg: Održiva uporaba pesticida - polaganje ispita
« Odgovori #7 : 29-03-2016, 13:54:21 »
Helio, jel ti nisi uspio kupit Bijelo ulje?

Uspio,ali u posebnim okplnostima trenutka kupovine.
ne možeš kupit ništa osim gnojiva i praška(tekućine) za žohare. Ni bordošku juhu.

Samo Knorr juhu, dakle  uglystupid, a to mi ne igra za masline  :haaaahaaaaa:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline grabar

Odg: Održiva uporaba pesticida - polaganje ispita
« Odgovori #8 : 29-03-2016, 19:45:54 »
Evo ja sam jedan dan u svom gradu kupovao mospilan sp 20 pa mi govori prodavačica da joj dam iskaznicu pošto je nemam nije mi prodala,za 2 dana išao o obližnje selo  sa čovijek koj ima tu iskaznicu i položen tečaj za pesticide i kupih mospilan i tamo mi čovijek kaže za mospilan ne treba ti uopće tečaj e sad ko je tu  :loco: :loco: :loco: :loco: :loco: :loco: :loco: :loco: :loco: :loco:

Offline Adrian

Odg: Održiva uporaba pesticida - polaganje ispita
« Odgovori #9 : 30-03-2016, 05:30:18 »
Imam ovlaštenje MPŠH za predavača za te tečajeve, a traže mi iskaznicu. Konačno sam našao jednog pametnog koji je u program kase ukucao broj rješenja predavača i gle - začudo - program je i to prihvatio....
A pred dvije godine smo se zalagali da to treba samo onima koji idu sa proizvodom na tržište, makar i na plac i ništa od toga....samo zbrka.

Offline gal

Odg: Održiva uporaba pesticida - polaganje ispita
« Odgovori #10 : 30-03-2016, 07:46:26 »
Ova država je nakaradna, da, mogli su to riješiti pakiranjem, mala pakiranja za hobiste velika za proizvođaće pa na karticu. Hobista itekako gleda da šprica minimalno jer to jede, čita upute i informira se, veliki proizvođači će i dalje po svom, po duplo da se ne moraju špricat dvaput.... Mislim da će na kraju biti kao sa lijekovima, prve godine niš bez recepta, a sad možeš svašta kupit samo zapakirano pod drugim imenom... Mislim da nešto takvo ima i u toj uredbi da proizvođači pesticida moraju registrirati pesticide koji mogu bez kartice... Kad prodaja zaškripi naći će oni načina...

Offline DonQuijote

Odg: Održiva uporaba pesticida - polaganje ispita
« Odgovori #11 : 30-03-2016, 08:36:11 »
Ova država je nakaradna,

Da. Na žalost

Offline gal

Odg: Održiva uporaba pesticida - polaganje ispita
« Odgovori #12 : 30-03-2016, 08:59:30 »
Ova država je nakaradna,

Da. Na žalost
Kako je krenulo uskoro ćemo polagati ispit/vozačku za motiku, pod uvjetom da je ista prošla tehnički i registraciju...
Za one kojima je možda promaklo isto je (stvarno!) uvedeno za motornu pilu...  face

Offline Marija

Odg: Održiva uporaba pesticida - polaganje ispita
« Odgovori #13 : 30-03-2016, 13:07:36 »
Ne da mi se grintat po pitanju ovoga ..... nekakva edukacija treba, a ne na babe doziraju otrove čepima i truju ljude hranom ....

Ako treba imati ispit, položit ću ga jer mi se na da okolo žicat ljude jer mi treba 5g Mospilana.  face
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Helio

Odg: Održiva uporaba pesticida - polaganje ispita
« Odgovori #14 : 30-03-2016, 13:47:31 »
Ne da mi se grintat po pitanju ovoga ..... nekakva edukacija treba, a ne na babe doziraju otrove čepima i truju ljude hranom ....

Ovaj te zakon neće spasit od toga  :zabezeknut: