Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Pocetnicki upit?  (Posjeta: 3032 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bero88

Pocetnicki upit?
« : 31-03-2016, 17:02:57 »
Pozdrav ekipo! Prvo da se zahvalim na proslogodisnjim savjetima za prezivljavanje mojih skromnih stabalaca, uz vasu pomoc sva su prezivila  :worthy:

Naime ove godine izvadio sam jedno od tih drvci iz posude(one plasticne plice, jer sam te imao) i zacudio se koliko korijenja su pustile, i to u krug, prateci oblik posude. E sada me zanima, da li bi to trebalo biti samo sitno, mikro korjenje ili je ok kao sto se meni dogadja da mi se i to sitno korijenje pocelo debljati sto je po prirodi normalno, ali ne znam da li je ok za bonsai?? Promjer mu je 3,5 milimetara i doslovno ide ukrug kao i posuda. Mozda se pitanje cini glupo, no pitam ga iz razloga jer je moj supstrat tada bio mjesavina treseta, eksp. Gline, zemlje za kaktuse i nes perlita. Poroznost sam time donekle postigao, a da li se zbog takvog ajmo rec zemljanog supstrata deblja korijen vise nego bi trebao??

Hvala unaprijed. Pozdrav

Offline Astilita

Odg: Pocetnicki upit?
« Odgovori #1 : 01-04-2016, 16:24:50 »

Ne znam koji ti je razlog što si ga već vadio iz supstrata kad si ih tek prošle godine posadio. Prehrana i pustiti ga da se baš "udomaći" si trebao.

Ne znam da se itko ikada požalio da mu korijen predobro radi i da dobro raste, pa se tako nemoj ni ti brinuti

Bilo je puno prometa na forumu, pa ti je post zaboravljen, evo odgovaram da ti ga oživim;
Pretending to know everything, closes the door to finding out what's really there.

Offline DonQuijote

Odg: Pocetnicki upit?
« Odgovori #2 : 01-04-2016, 16:42:54 »
Ima drva koje treba često presađivati jer im korijen divlja. To je znak da je drvo dobro.
Višak korijena odrežeš gledajuči da makneš one koji su najviše zadebljali, tanje ostavljaš pod uvjetom da ti ne treba debelo korijenje jer već imaš dobar nebari
Ako je u samo godinu dana preraslo posudu i počelo kružiti po dnu, znači da je drvo vitalno i bez problema će preživjeti ako odrežeš i više od polovice korijenove bale.
To se naravno radi u sezoni mirovanja, ako ti je drvo prolistalo onda je prekasno za takve zahvate ove godine

Offline bero88

Odg: Pocetnicki upit?
« Odgovori #3 : 04-04-2016, 15:18:49 »
Hvala Vam na odgovorima uvjek pomognete :worthy:
Nisam nista radio po korijenu samo sam htio vidjeti kakvo je. Pocetnicka ludost :lol:

Offline Marija

Odg: Pocetnicki upit?
« Odgovori #4 : 04-04-2016, 17:16:10 »
Nisam nista radio po korijenu samo sam htio vidjeti kakvo je. Pocetnicka ludost :lol:

Kad to napraviš ključno je da to nikome ne kažeš  :jezik: :girl:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline bero88

Odg: Pocetnicki upit?
« Odgovori #5 : 04-04-2016, 19:31:57 »
Hehehe, hvala na savjetu :mdr: :haaaahaaaaa: