Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Kako pripremiti supstrat -Pocetnik  (Posjeta: 2177 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alexhor

Odg: Kako pripremiti supstrat -Pocetnik
« Odgovori #15 : 22-03-2019, 23:34:21 »
E, da, nije ti to jeftin hobi, za početak možeš s ekspandiranom glinom i tresetom, u mojem kontinentalnom području je funkcioniralo u omjeru 8:2 ili 7:3. Računaj da ti je drvo u jednom supstratu 2-3 godine, a čak i nakon presađivanja ga možeš reciklirati ako se potrudiš. I nisi napisao koje si količine kupio ze te novce...

Offline Radovan

• Zaslužni član
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
« Odgovori #16 : 23-03-2019, 03:43:58 »
Jurica ti je iz Pazina on sve zna za vas Istrijane,pa i što se tiće supstrata.Je,moraš znati da ti je poslije i prava posuda od sto eura na dalje,ako želiš markiranu. :zamisljen:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline alen.pula

« Odgovori #17 : 23-03-2019, 10:19:53 »
Eh, sad se ne sjecam od koliko je bila ekspandirana glina koja mi je bila problem u cijeni. Mislim 20 ili 25 litara ali nisam siguran.
https://www.bauhaus.hr/liapor-fit-ekspandirane-glinene-granule-50l.html šta mislite o ovom? Imaju i liapor većih granulacija. Te granulacije su mi problem. Ne znam kolike bi trebale biti za supstrat.
Jurici sam poslao poruku privatno, zasad sam na cekanju :D

Offline Radovan

• Zaslužni član
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
« Odgovori #18 : 24-03-2019, 00:11:22 »
Večina nas koristi ekspandiranu glinu ali mljevenu.Kad je mljevena ima bolja svojstva za ono za što je namjenjena,a to je propusnost supstrata i zadržavanje vlage u supstratu.Glinu tu kod mene melje tvrtka Agrohoblaj iz grada Mursko Središće.Probaj ih kontaktirati i vidjeti dali ti mogu poslati i kamo.Oni surađuju sa mnogim trgovcima.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline jurica

« Odgovori #19 : 25-03-2019, 21:32:27 »

Eh, sad se ne sjecam od koliko je bila ekspandirana glina koja mi je bila problem u cijeni. Mislim 20 ili 25 litara ali nisam siguran.
https://www.bauhaus.hr/liapor-fit-ekspandirane-glinene-granule-50l.html šta mislite o ovom? Imaju i liapor većih granulacija. Te granulacije su mi problem. Ne znam kolike bi trebale biti za supstrat.
Jurici sam poslao poruku privatno, zasad sam na cekanju :D
Ja koristim svašta i sve ovisi u kojoj fazi uzgoja je drvo.
Za primjerke koje tek izvadim iz prirode koristim Agroperlit  imaš ga za kupit u Vodnjanu - Agrarija AM na cesti prema Galižani  za 100l- 95kn
Kasnije koristim LECA 1-4mm -imaš u građevnom materijalu Zelengrad između Pazina i Žminja za 50 l - 45 kn.
Pomice -kad gdje nađem  obično je za 50l oko 100kn a tako ti dođe i Lava. Treset uzmem bijeli u Bauhausu za 250l oko 150kn.
Ali poslao sam ti brojmob. pa se javi.

Offline jurica

« Odgovori #20 : 25-03-2019, 21:36:59 »
I da nije ti to baš jeftin hobi na to moraš bit odmah spreman.
A supstrat je samo početak.