Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Yamadori groznica, kandidati za vagenje i iskushenje  (Posjeta: 19683 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jurica

Odg: Yamadori groznica, kandidati za vagenje i iskushenje
« Odgovori #15 : 10-12-2016, 21:28:04 »
Jurica i mi nismo u istoj klimatskoj zoni, pa ne vrijede ista pravila. "Kontinentalci" radi mrazova vade nakon najhladnijeg dijela godine, pred proljeće.
Mi ovdje vadimo od 11- 4 mjeseca jer su zime blage. Ti si u još toplijoj klimi od nas, znači možeš kao i mi.
Da Mare ali opet vi svoja drva koja izvadite spremite u plastenik i još k tome u grijani ležaj s "tropskom" vlagom.
Ja primjećujem da je veći problem kod mene jaka bura a ne hladnoća.
Doduše i ja svoja novo izvađena drva spremam u baraku di im se supstrat zna zaledit ali nema nekih većih problema sa primanjem.

Offline Marija

Odg: Yamadori groznica, kandidati za vagenje i iskushenje
« Odgovori #16 : 11-12-2016, 14:10:03 »
Jurica i mi nismo u istoj klimatskoj zoni, pa ne vrijede ista pravila. "Kontinentalci" radi mrazova vade nakon najhladnijeg dijela godine, pred proljeće.
Mi ovdje vadimo od 11- 4 mjeseca jer su zime blage. Ti si u još toplijoj klimi od nas, znači možeš kao i mi.
Da Mare ali opet vi svoja drva koja izvadite spremite u plastenik i još k tome u grijani ležaj s "tropskom" vlagom.
Ja primjećujem da je veći problem kod mene jaka bura a ne hladnoća.
Doduše i ja svoja novo izvađena drva spremam u baraku di im se supstrat zna zaledit ali nema nekih većih problema sa primanjem.

Ne ide sve u "električni krevet" samo ono što je kritično. Ostalo je normalno u plasteniku.  A kad nismo imali plastenik držali smo sve vani.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline BONSAJ POCETNIK

Odg: Yamadori groznica, kandidati za vagenje i iskushenje
« Odgovori #17 : 11-12-2016, 14:25:08 »
Bez obzira ko ti je rekao kako šta da radiš , zašto mijenjat nešto što ti funkcionira kako treba ?
Kod Bonsaia nema žurbe , jedna od najbitnijih stvari kod njega je strpljenje.

Ma nishta ne menjam, 2-3 mesec provereno za Trshlje.

 Ali poshto sam predpostavljao da Dalmatinci vade i sad, pitao sam da se uverim...sad trazim na terenima pored more, a najvise tu ima trshlje, nista negubim da probam da izvadim koju za probu...po rezultatu cu da znam za sledecu godinu ...da ne cekam 2-3 mesec ako moze i sad

A ono sa kesom za vlagu je super...isto ko plastenik i jos u negrejanu prostoriju gde temperatura nikad ne padne ispod nule.

Ako nagem tereni sa maslinama onda bi bilo super. Sad masline a 2-3 mesec trshlje

Sivac je napomenuo da trazi tereni na google earth i da otprilike zna gde moze da nage. Ja sam guglao i oguglao))) ne mogu da razlicim gde su masline a gde druge vrste, sve mi je zeleno...Al bar se vidi koje mesto je prohodno a ko jako strmno.  :likee:

Sve super!!! Vi samo pricajte kako vi radite, svoja iskustava...a mi probamo i ovako i onako...mada shkola je jedna te ista))
I VELIKO VAM HVALA!!! :love:






Offline Marija

Odg: Yamadori groznica, kandidati za vagenje i iskushenje
« Odgovori #18 : 11-12-2016, 15:10:24 »
Ako imaš negrijanu prostoriju (dobra zamjena za plastenik!) možeš vaditi stabla cijelu zimu, ako ih tamo spremiš nakon vađenja.
 :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline josipivesic

Odg: Yamadori groznica, kandidati za vagenje i iskushenje
« Odgovori #19 : 11-12-2016, 18:59:21 »
Kad smo kod kandidata za vađenje...našao sam neki dan teren na kojem brste koze. Strašan je, prepun je bjelograba i to odličnih komada...toliko dobar teren da nisam znao koje bi prvo otkopo. I to sve deset metara uz put (makadam).
Općenito ova sezona obećava...Našao sam jednog strava kapitalca. Sad je samo pitanje supstrata, bit ce za desetak komada  :whistle:

Offline mansa12

Odg: Yamadori groznica, kandidati za vagenje i iskushenje
« Odgovori #20 : 11-12-2016, 19:16:10 »

......Sivac je napomenuo da trazi tereni na google earth i da otprilike zna gde moze da nage. Ja sam guglao i oguglao))) ne mogu da razlicim gde su masline a gde druge vrste, sve mi je zeleno...


 :happy2: :happy2: :histerical:

Offline mansa12

Odg: Yamadori groznica, kandidati za vagenje i iskushenje
« Odgovori #21 : 11-12-2016, 22:37:55 »
I ja koristim google earth, ali samo da proverim gde vode trase i putevi i dali ima nekakva stada stoke u blizini uglavno zbog mog psa koji mi je postao glavni pratilac na moje yamadori avanture.

Offline Marija

Odg: Yamadori groznica, kandidati za vagenje i iskushenje
« Odgovori #22 : 11-12-2016, 22:51:14 »

......Sivac je napomenuo da trazi tereni na google earth i da otprilike zna gde moze da nage. Ja sam guglao i oguglao))) ne mogu da razlicim gde su masline a gde druge vrste, sve mi je zeleno...


 :happy2: :happy2: :histerical:
malkice ga je bukvalno shvatio  :mdr: :lauhhing:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline BONSAJ POCETNIK

Odg: Yamadori groznica, kandidati za vagenje i iskushenje
« Odgovori #23 : 11-12-2016, 23:45:41 »

......Sivac je napomenuo da trazi tereni na google earth i da otprilike zna gde moze da nage. Ja sam guglao i oguglao))) ne mogu da razlicim gde su masline a gde druge vrste, sve mi je zeleno...


 :happy2: :happy2: :histerical:
malkice ga je bukvalno shvatio  :mdr: :lauhhing:

Vi se samo zezajte.... kad nagem ja svoje jamadorije  :hihihi: 

Ko zadnji se smeje,,,najslage se smeje))))))))))

Offline BONSAJ POCETNIK

Odg: Yamadori groznica, kandidati za vagenje i iskushenje
« Odgovori #24 : 22-12-2016, 17:00:40 »
Dame i Gospodo! cast mi je da vas obavestim, da jamadori teren je nagen... :jupije:

Toliko mnogo stare trshlje i masline, na jedno mesto, prosto za nepoverovati. Nisam znao gde prvo da gledam))) i onako u panici razgledao sam mnogo malo i odlucio izvaditi jednu koju mi izgledala najlakse za vagenje, a ima ih puno bolje! Trebalo je polako, polako da razgledam shto vise, al sledegi put :ludilo:

Minus je to shto je kameniti teren i shto u blizini ima ovce i koze, cuju se njihova zvona, pa malo mi je bilo nezgodno da me ne vide.

U jednoj recenici, da bi shvatili, kolko je teren dobar: KAD BI VIDELA I MARIJA BI MI ZAVIDELA :smile:

Malo mi je daleko oko 40-50 km al nema veze...treba se naoruzati dobrom opremom i vadit po 3-4 odjednom)))

Poslednja slika, ne vidi se dobro, al prekrasna Trshlja, nadam se da cu je uspet izvaditi, izmegu kamenje dobro se utvrdila

Offline jurica

Odg: Yamadori groznica, kandidati za vagenje i iskushenje
« Odgovori #25 : 23-12-2016, 12:55:13 »
Eto vidiš da ima , jeli pomogao Google Earth?

Offline BONSAJ POCETNIK

Odg: Yamadori groznica, kandidati za vagenje i iskushenje
« Odgovori #26 : 23-12-2016, 16:48:27 »
Eto vidiš da ima , jeli pomogao Google Earth?

Google Earth je zakon. A ono zhuta linija pored puta,na slici kad se spustis na nju kao da je snjimnjeno na video-kameru sve se vidi kao da si na samom mestu.

Offline BONSAJ POCETNIK

Odg: Yamadori groznica, kandidati za vagenje i iskushenje
« Odgovori #27 : 26-12-2016, 15:25:26 »
Danas smo crkli, vadili pistaciu oko sat vremena. Otac Atanasije je bio zaduzhan za cuskiju, ja sam samo tri puta udario)))

Jl dizalica pomaze za ovakav teren?

molitve za da se primi!! :molitva:


Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Yamadori groznica, kandidati za vagenje i iskushenje
« Odgovori #28 : 26-12-2016, 16:56:05 »
Izgleda jako dobar materijal. 8)
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline grabar

Odg: Yamadori groznica, kandidati za vagenje i iskushenje
« Odgovori #29 : 26-12-2016, 17:10:08 »
Svaka čast tebi i pmoćniku za vadit bit će fino drvce,samo da se još primi