Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Bonsai pocetnik  (Posjeta: 2944 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kolovrat.hrvoje

Bonsai pocetnik
« : 12-01-2017, 20:51:55 »
Pozdrav,

Imam par pitanja vezano za pocetak

Dakle vidio sam ukratko kod dva prijatelja bonsai biljke pa me fasciniralo pa bi rado i sam zapoceo.

Gdje se mogu nabavit sadnice/biljke?
Gdje je najbolje kupiti opremu?
Neki savijet gdje i kako najlakse naucit o sadjenju i odrzavanju?
Zivim u sibeniku pa da li itko zna u okolici gdje ima za kupit ista vezano za bonsai?
Da li ima maslina za kupit?
Koja je biljka najbolja za pocetnike?

Hvala unaprijed

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk


Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Bonsai pocetnik
« Odgovori #1 : 12-01-2017, 22:49:27 »
Izvini na ovakvom odgovoru.Na sva tvoja pitanja već na forumu imaš odgovore samo si trebaš uzeti vremena i čitati.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Marija

Odg: Bonsai pocetnik
« Odgovori #2 : 12-01-2017, 23:01:17 »
Pozdrav, dobrodošao.
Evo odgovora u najkraćim crtama:

- Bonsai se ne uzgaja iz sadnica, a ni iz sjemenki, treba doći do kvalitetnog startnog materijala, zakržljalim biljaka s karakterom, a to je iz prirode
- Za početak je specijalizirana oprema nebitna, sve se može rješavati običnim alatima. Kasnije sve što ti treba možeš naručiti iz inozemstva
- za bavit se bonsaima treba poznavat sve hortikulturne osnove, ne znam kakav si na tom polju i imaš li predzanja
O tome ima dosta na forumu, pogledaj prvo sve šzo je već napisano. Kreni od teme za početnike.
- bilo koja autohtona biljka koja raste kao stablo ili grm je dobra. Maslina i grab su možda najbolje


Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline kolovrat.hrvoje

Odg: Bonsai pocetnik
« Odgovori #3 : 13-01-2017, 07:35:04 »
Hvala Maria na odgovoru posto masline ima dosta razmisljao sam o maslini.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk


Offline alexhor

Odg: Bonsai pocetnik
« Odgovori #4 : 21-01-2017, 21:57:15 »
Ako čitaš lokacije članova, vidiš da su ti Marija i Andrija  sat vremena od tebe. Naravno NE pozivam te kod njih u njihovo ime, jer na to nemam pravo, ali možeš razgovarati o budućnosti. Siguran sam da će ti rado pokazati njihov vrt nakon što s foruma pokupiš osnove  ;)
Btw, pitanja koja si postavio su u redu, dobra i ispravna, ali isto tako pokazuju da bi rado išao prečicom, da ti netko sabere na jednu hrpu ono što te zanima, sve u par rečenica. Moraš biti strpljiv, i stvarno si dati truda pročitati osnove. Potraži blogove i web stranice u potpisima forumaša,  a posebna priča je i youtube. Ponavljam, strpljenje je odlika bonsaista... :)