Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: U kom smjeru dalje? Vrijeme je za odluku - Hrast  (Posjeta: 19248 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline LONICERA

Odg: U kom smjeru dalje? Vrijeme je za odluku - Hrast
« Odgovori #30 : 26-01-2017, 16:54:52 »
Što podrazumjevaš pod špagetima, jel možeš dati neki primjer. Čisto da pokušam izbjeći takvu grešku kod  oblikovanja.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: U kom smjeru dalje? Vrijeme je za odluku - Hrast
« Odgovori #31 : 26-01-2017, 18:00:51 »
Ako ne želiš više izduživati grane onda možeš prikratiti vršne pupove jer su oni inaće najjaći i oduzimaju hranu ostalim granama i pupovima.Skratiti možeš prije pupanja bit će najsigurnije.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline jurica

Odg: U kom smjeru dalje? Vrijeme je za odluku - Hrast
« Odgovori #32 : 27-01-2017, 18:11:40 »
Što podrazumjevaš pod špagetima, jel možeš dati neki primjer. Čisto da pokušam izbjeći takvu grešku kod  oblikovanja.
"Špageti bonsai " je izraz koji se koristi kod oblikovanja borova , to je ono kad imaš tanku dugačku granu i zelenu masu samo na njenom kraju i sada da bi ludi to približili deblu granu ožicaju i savijaju je kao zmiju i na taj način približe zelenu masu blizu debla, To na fotografiji još izgleda donekle O.K. ali u živo meni živi očaj.
Takav problem sa listopadnim drvom nebi trebao niko imati jer kad prikratiš granu dobijaš obično i povratne pupove dok kod crnogorice izuzev pojedine vrste (npr. tisa) neide to baš tako jednostavno. Ako nađem koju sliku stavit ću ti da vidiš što je to Špageti bonsai.

Offline jurica

Odg: U kom smjeru dalje? Vrijeme je za odluku - Hrast
« Odgovori #33 : 27-01-2017, 18:31:41 »
Evo , možda ne dočarava skroz što je špageti bonsai ali otprilike ovako nešto kad vidiš drvo u startu i što je od njega došlo onda po meni ga je morao neke grane i triput omotat da bi ovo dobio . Doduše treba to vidjet uživo za izvuć neki zaključak.

Offline LONICERA

Odg: U kom smjeru dalje? Vrijeme je za odluku - Hrast
« Odgovori #34 : 27-01-2017, 19:40:42 »
Igore hvala na odgovoru.

Offline zen

Odg: U kom smjeru dalje? Vrijeme je za odluku - Hrast
« Odgovori #35 : 27-01-2017, 20:06:00 »
Igore, Igore da te samo kolega Pavel Slovak čuje da za njegov rad kažeš da je istant tj. spaghetti bonsai   :mdr:


Offline zen

Odg: U kom smjeru dalje? Vrijeme je za odluku - Hrast
« Odgovori #36 : 27-01-2017, 20:28:06 »
Evo jedan školski primjer...

Offline jurica

Odg: U kom smjeru dalje? Vrijeme je za odluku - Hrast
« Odgovori #37 : 27-01-2017, 20:39:45 »
Igore, Igore da te samo kolega Pavel Slovak čuje da za njegov rad kažeš da je istant tj. spaghetti bonsai   :mdr:


Malo se i odmah ogradih, ko što sam rekao htio bi ga vidjet uživo. :-)

Offline LONICERA

Odg: U kom smjeru dalje? Vrijeme je za odluku - Hrast
« Odgovori #38 : 27-01-2017, 20:51:30 »
Hvala Zen,  iz tvoje slike je još jasnije što podrazumjeva termin špageti, no shvatila sam što je Igor htio reći iako je njegov primjer dosta dobro odrađen,  na slici estetski vrlo dobro izgleda..

Offline Andrija Zokić

Odg: U kom smjeru dalje? Vrijeme je za odluku - Hrast
« Odgovori #39 : 28-01-2017, 10:12:02 »
Što podrazumjevaš pod špagetima, jel možeš dati neki primjer. Čisto da pokušam izbjeći takvu grešku kod  oblikovanja.

Previše isforsiranog pokreta u granama koje stvaraju dojam neprirodnog, očito odrađenog ljudskom rukom.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline drigi

Odg: U kom smjeru dalje? Vrijeme je za odluku - Hrast
« Odgovori #40 : 28-01-2017, 12:31:36 »
Evo , možda ne dočarava skroz što je špageti bonsai ali otprilike ovako nešto kad vidiš drvo u startu i što je od njega došlo onda po meni ga je morao neke grane i triput omotat da bi ovo dobio . Doduše treba to vidjet uživo za izvuć neki zaključak.
Meni ovo liči na veoma lep fotošop,možda grešim,ali da bih neke grane kod bora dobile ovu debljinu,a pogotovo ovakvu ljuspastu koru treba bar 10-15 godina,ako je to majstor uspeo da dobije od ovog materijala sa prve slike moj duboki naklon,voleo bih da vidim rad kroz godine,pozz

Offline Andrija Zokić

Odg: U kom smjeru dalje? Vrijeme je za odluku - Hrast
« Odgovori #41 : 28-01-2017, 21:39:29 »
Evo , možda ne dočarava skroz što je špageti bonsai ali otprilike ovako nešto kad vidiš drvo u startu i što je od njega došlo onda po meni ga je morao neke grane i triput omotat da bi ovo dobio . Doduše treba to vidjet uživo za izvuć neki zaključak.
Meni ovo liči na veoma lep fotošop,možda grešim,ali da bih neke grane kod bora dobile ovu debljinu,a pogotovo ovakvu ljuspastu koru treba bar 10-15 godina,ako je to majstor uspeo da dobije od ovog materijala sa prve slike moj duboki naklon,voleo bih da vidim rad kroz godine,pozz

Mislim da je kora naglašenija na drugoj fotografiji samo zbog oštrog osvjetljenja pa je kontrast zbog toga jači .
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Adrian

Odg: U kom smjeru dalje? Vrijeme je za odluku - Hrast
« Odgovori #42 : 29-01-2017, 07:53:02 »
Po mojem je ovo išlo ovako: