Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: manje kvalitetan starter i bonsai?  (Posjeta: 12624 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: manje kvalitetan starter i bonsai?
« Odgovori #15 : 25-01-2017, 20:53:32 »
Šteta je što su meni nestale slike iz 2007 do  2010  godine tamo bi ste mogli vidjeti kakve sam ja startere vadio.Dio se  iz kasnijeg razdoblja može vidjeti u postu Bonsai iz Međimurja od strane 6 na dalje, pod temom Estetika.Djelomično se vidi napredak pojedinih drvaca iz godine u godinu.Pokušaću ta ista fotografirati na proljeće pa da vidite napredak.Napredak se vidi i na materijalu od M&A smo što je razlika u tome što su njihovi starteri vrhunski a moji nisu.To je stvar terena na kojima ih se pronalazi.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Andrija Zokić

Odg: manje kvalitetan starter i bonsai?
« Odgovori #16 : 26-01-2017, 09:10:29 »
Možda pokušati sa šumicama? Nekome može biti jednostavnije nabaviti više komada lošeg materijala nego jedan kvalitetan a kada su grupi mogu izgledati jako zanimljivo ako se dobro poslože. Orientalis je pogotovo odlična vrsta za takve zanimljive dugogodišnje projekte.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline alexhor

Odg: manje kvalitetan starter i bonsai?
« Odgovori #17 : 26-01-2017, 09:52:10 »
Apsolutno dobra ideja, šumice i grupe su super kad nema debljine na stablima, a stvarno se može napraviti lijepo i dobro....

Offline Andrija Zokić

Odg: manje kvalitetan starter i bonsai?
« Odgovori #18 : 26-01-2017, 12:10:27 »

http://www.bonsai4me.com/AdvTech/ATHawthornTwinTrunkProgressionSeries.htm

Pelijep , prirodan , meni odličan bonsai .

Mislim da su Englezi posebno dobri u izradi zanimljivih bonsaija od materijala do kojih gotovo svatko može doći, i u prvom redu ovdje se odnosi na liščare. Također njeguju svoj prepoznatljivi stil koji nije toliko plastičan (umjetan) kao što većina zapadnjaka preferira.

andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline LONICERA

Odg: manje kvalitetan starter i bonsai?
« Odgovori #19 : 26-01-2017, 17:11:32 »


Moj otac je ponekad govorio mojoj mami kad je ona imala nesto "vazno" da nam kaze :" znas da si pametnija, kad cutis".
 Ja pak se pitam: nisam mozda, sav ispao na Mami!     :ashamed: :mdr:












Nemoj ćutati, samo ti i dalje radi kao i do sad, već je netko rekao da si novi val svježine na forumu i ja se slažem. A neki put su i tate  pametniji kad šute. :histerical: :histerical: :histerical:

Offline BONSAJ POCETNIK

Odg: manje kvalitetan starter i bonsai?
« Odgovori #20 : 26-01-2017, 17:27:50 »


Moj otac je ponekad govorio mojoj mami kad je ona imala nesto "vazno" da nam kaze :" znas da si pametnija, kad cutis".
 Ja pak se pitam: nisam mozda, sav ispao na Mami!     :ashamed: :mdr:












Nemoj ćutati, samo ti i dalje radi kao i do sad, već je netko rekao da si novi val svježine na forumu i ja se slažem. A neki put su i tate  pametniji kad šute. :histerical: :histerical: :histerical:

! No longer available

 :love: :smile:

Offline alexhor

Odg: manje kvalitetan starter i bonsai?
« Odgovori #21 : 30-01-2017, 08:07:57 »
:tuca:
I ja se slažem da ne treba šutjeti, samo dobronamjerno molim da se fokusiramo na temu, jer je to ispravan način da znanja i mišljenja budu na  forumu organizirana u smislene cjeline, pretraživa i na pomoć drugima.