Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Novo drveće u mome vrtu 3. deo  (Posjeta: 10338 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gale

Novo drveće u mome vrtu 3. deo
« : 02-06-2007, 15:53:06 »
Ovo im je prva sezona u posudi, i nadam se da će neko od njih postati bonsai. Ima li nade ?.
Imam 3 Glicinije i oni puštaju nisko pupove te se može smanjiti visina. Izvadio sam ih iz vrta jer su smetali susedima, možda ću um se jednog dana zahvaliti... Ova jabuka je mlađa od one u cvetu. Duglazija je brzorastuća jela i morao sam je izvaditi, ali nemam još ideju šta dalje..  Kako se kaže : zaludan pop i jariće krsti !.


Offline gale

Odg: Novo drveće u mome vrtu 3. deo
« Odgovori #1 : 02-06-2007, 15:56:31 »
Zaboravio sam :tup: :tup: da smajli teniska loptica nađena na tavanu. To je u duhu foruma :yes:

Offline gale

Odg: Novo drveće u mome vrtu 3. deo
« Odgovori #2 : 02-06-2007, 16:33:05 »
Sad sam zetekao  :smile: kako se odmara. Nadam se da neće pocrneti!

Offline DonQuijote

Odg: Novo drveće u mome vrtu 3. deo
« Odgovori #3 : 02-06-2007, 17:04:53 »
Meni, osim hrasta,  svo drveće ima istu osnovnu manu, predugo deblo prije prvih grana. To što je ravno me ne smeta toliko.
 MOžda bi trebao poraditi malo na tome da u budučnosti izbjegneš istu pogrešku

Offline gale

Odg: Novo drveće u mome vrtu 3. deo
« Odgovori #4 : 02-06-2007, 19:22:20 »
Don potpuno si u pravu, jedino se nadam da ću gliciniji uspeti da smanjim visinu. Ovo je drveće izvađeno iz moga vrta silom prilika, inače u prirodi sada ne bih vadio slično drveće. Inače je ovo kraj ove teme jer novog, ovakvog više nemam. Imam 2 ariša, 3 kriptomerije, Mečje leske, ali videću šta će ispasti od toga. Hvala na odgovoru :chinaman:

Offline Marija

Odg: Novo drveće u mome vrtu 3. deo
« Odgovori #5 : 02-06-2007, 19:33:34 »
Hrast je lijepo razgranat.
Ne vidim na slici, ali nadam se da ima koji grančicu na stražnjem dijelu. kako bi se dobila dubina krošnje.

Kakvo mu je površinsko korijenje? Ima li ga.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gale

Odg: Novo drveće u mome vrtu 3. deo
« Odgovori #6 : 03-06-2007, 12:01:57 »
Stigao sam do korenja :yipi: ali sam iskopao par cm zemlje. Evo slike sa prednje i zadnje strane.

Offline gale

Odg: Novo drveće u mome vrtu 3. deo
« Odgovori #7 : 03-06-2007, 12:35:23 »
Čuo sam da mlade izdanke na korenu ne treba odmah ukloniti jer doprinose lepoti korena .. koje je vaše mišnjenje o tome :no: ili :yes:

Offline DonQuijote

Odg: Novo drveće u mome vrtu 3. deo
« Odgovori #8 : 03-06-2007, 13:28:41 »
Ako ih pokriješ zemljom, druge godine se pretvore u korijen :great: To je super način za poboljšati nebari

Offline gale

Odg: Novo drveće u mome vrtu 3. deo
« Odgovori #9 : 03-06-2007, 15:10:24 »
Don, ako sam te razumeo treba da ukopam jasen do crne linije.

Offline DonQuijote

Odg: Novo drveće u mome vrtu 3. deo
« Odgovori #10 : 03-06-2007, 15:56:55 »
Ako želiš da ti te grančice postanu korijeni onda da...ali nisam prije vidio da imaš zračno korjenje. Treba li ti uopće još korijenja? Planiraš umetnuti neki kamen ili ostaviti sve u zraku? Hmmm mislim da bi te ipak trebao savjetovati neko iskusniji od mene. U svakom slučaju, ako odlučiš da trebaš još korijena, onda te nove grančice savineš i vežeš prema dole, prekriješ zemljom kako si nacrtao do crne linije i voala, za godinu dana imaš nove korjenčiće.

Offline Andrija Zokić

Odg: Novo drveće u mome vrtu 3. deo
« Odgovori #11 : 03-06-2007, 16:06:20 »
... možda nešto u ovom stilu, ako je moguće. Slika i tekst je iz knjige "Bonsai techniques 2 - John Yoshio Naka". I ja mislim da je ovo zračno korijenje prenapadno, osim ako se ne radi o fikusu i sl. vrstama kod kojih je to u karakteru.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline gale

Odg: Novo drveće u mome vrtu 3. deo
« Odgovori #12 : 03-06-2007, 20:17:49 »
Andrijachi- Prikaz na slici je logičan i prihvatljiv. Ne treba mi više korenja,a ja ga i nisam izdizao iz zemlje, već sam ga takvog našao u prirodi. Do sada, dok nisam došao na forum nisam toliko obraćao pažnju na oblikovanje nebaria, ali sada shvatam značaj toga.

Offline Marija

Odg: Novo drveće u mome vrtu 3. deo
« Odgovori #13 : 03-06-2007, 20:57:38 »
Do sada, dok nisam došao na forum nisam toliko obraćao pažnju na oblikovanje nebaria, ali sada shvatam značaj toga.
Kvalitetan nebari i to da postupno od razine zemlje prema vrhu stabalca opada promjer debla - su 2 najvažnije odlike kvalitetnog bonsaija. Krošnja se formira kroz godine, dok se to dvoje, ne može naknadno popraviti ili unaprijediti...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai