Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Maska - zaštita od pesticida  (Posjeta: 6722 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Andrija Zokić

Maska - zaštita od pesticida
« : 08-03-2017, 09:46:14 »
Koristite li masku kad prskate pesticidima? Kakvu? Ja sam do sada improvizirao ali ubuduće planiram se ozbiljnije zaštiti.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Adrian

Odg: Maska - zaštita od pesticida
« Odgovori #1 : 08-03-2017, 18:05:09 »
S obzirom na vašu kolekciju ti bi morao imati kutu, laboratorijske naočale i običnu Kofil masku i kapu na glavi. Kao dok ja prskam voćnjak. S tim da dok prskaš bilo bi dobro da je dio plastenika otvoren jer kofil maska sprečava samo čestice a ne i isparavanja.
Naočale sam vidio da imaš do drilaš, a kofil jednokratnu masku imaš za kupiti u malo boljim prodavaonicama zaštitnih sredstava.
Eto, na što smo spali.  :grrrrrr: bonsai i otrovi.....a izgleda da drugačije nejde.... :question:

Offline Andrija Zokić

Odg: Maska - zaštita od pesticida
« Odgovori #2 : 08-03-2017, 21:47:38 »
Misliš da je ovako nešto pretjerivanje kad su pesticidi u pitanju?
http://www.respiratorshop.co.uk/3m-6000-series-half-mask.html
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline zen

Odg: Maska - zaštita od pesticida
« Odgovori #3 : 08-03-2017, 23:00:27 »
Nažalost bez pesticida ne ide. Koristim polumasku sa filterima za aerosol. Važno je da si na filtere napišeš datum markerom kako bi znao datum od kada su u upotrebi jer njihov vijek trajanja ovisi o intezitetu upotrebe. Znači što ih više sati koristiš to ih trebaš češće mijenjati. Neispravan i dotrajali filter je isto kao da ga i nemaš. Preporučio bi ti da si nabaviš plastičnu kutiju s poklopcem za pohranjivanje maske nakon upotrebe.

Offline Adrian

Odg: Maska - zaštita od pesticida
« Odgovori #4 : 09-03-2017, 05:42:50 »
Misliš da je ovako nešto pretjerivanje kad su pesticidi u pitanju?
http://www.respiratorshop.co.uk/3m-6000-series-half-mask.html
ma ja to nemam ni za voćnjak, a prskam i po 2 sata. Za sve aerosole je dovoljna jednokratna kofil maska, al kupim uvijek one kvalitetnije. Kofil maska jedino ne sprečava udisanje isparavanja, pa uvijek biram SZB koje slabo hlapi. Problem je rad u zatvorenim prostorijama. Onda na žalost treba kupiti nešto kao to na tvojoj slici.


Offline Marija

Odg: Maska - zaštita od pesticida
« Odgovori #6 : 09-03-2017, 12:17:44 »
S obzirom na vašu kolekciju ti bi morao imati kutu, laboratorijske naočale i običnu Kofil masku i kapu na glavi. Kao dok ja prskam voćnjak. S tim da dok prskaš bilo bi dobro da je dio plastenika otvoren jer kofil maska sprečava samo čestice a ne i isparavanja.
Naočale sam vidio da imaš do drilaš, a kofil jednokratnu masku imaš za kupiti u malo boljim prodavaonicama zaštitnih sredstava.
Eto, na što smo spali.  :grrrrrr: bonsai i otrovi.....a izgleda da drugačije nejde.... :question:

A ne, ne, nema sustavnog prskanja .... samo tu i tamo interventno ako dođe do veće štete i samo pojedina stabla.
Inače u vrtu ima svakojakih nametnika ... ali dok ne rade štetu ne diramo :jezik:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Helio

Odg: Maska - zaštita od pesticida
« Odgovori #7 : 09-03-2017, 13:42:42 »
Ovo šta ti Adrian govori imaš u Građe i Bauhaus 3kom 35kn, malo bolje 68kn.
Za lakirere protiv isparavanja su već "borbeni kompleti" 200-300kn naviše.

Offline Adrian

Odg: Maska - zaštita od pesticida
« Odgovori #8 : 09-03-2017, 14:56:31 »
Je, takve ja imam za malo jača SZB. ili ona koja jače isparavaju dok prskam.