Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: 3. bonsai izložba Ludbreg 2017  (Posjeta: 21043 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alexhor

3. bonsai izložba Ludbreg 2017
« : 17-03-2017, 19:00:20 »
Evo da se i ovo najavi. Pozivamo sve ljubitelje bonsaija da posjete izložbu i druge popratne sadržaje, a bonsaiste ovom prilikom pozivam na sudjelovanje kao izlagače, predavače, demonstratore. "odgovarače" na brojna pitanja posjetitelja itd. U ovom forumu će biti novosti glede samog događanja, a ovdje se možete i javiti za sudjelovanje. Razmijenit ćemo brojeve pa se čujemo za dogovore.
Ova 3. po redu izložba će opet ići još korak dalje, naravno, ne preveliki :). Urediti ćemo jedan radionički kutak s prebonsai materijalom gdje će se nešto moći raditi, održati radionica ili prezentacija za publiku u dogovoreno vrijeme. Točni rasporedi će biti poznati naknadno nakon što se složi ekipa. Za sad su mi Radovan, Adrian i Draženka u kombinaciji, a od svih vas ostalih čekam, nadam se, još pokoji pozitivan odgovor.
Da ne ponavljam poznate činjenice, svi možete pogledati prošlogodišnji topic o izložbi i prostoru:

http://www.hobibonsai.com/index.php?topic=3619.0



Offline mihaljkovic.danijel

3. bonsai izložba Ludbreg 2017
« Odgovori #1 : 17-03-2017, 19:22:34 »
Alex. Ove god nista od mene. Fizicki ne mogu. Mala beba je stigla i treba biti uz nju. A to da vas posjetimo to svakak. A kaj se izlozbe tice imam jeda kaj sam na poklon dobio od Radovana ali otisla glavna grana (pas je potrgao) i nekak ne bi jer bas to fali. A i posuda se ceka kad bu gotova.

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk


Offline LONICERA

3. bonsai izložba Ludbreg 2017
« Odgovori #2 : 18-03-2017, 23:40:51 »
Danijel čestitke na prinovi u obitelji. Želim svu sreću.

Offline Marija

3. bonsai izložba Ludbreg 2017
« Odgovori #3 : 21-03-2017, 20:19:08 »
Mi možemo doći subota, nedjelja, i priključiti se izložbi u tom periodu.

PRIJEDLOG:
subota večer  bonsaistička večera i druženje (19h, neki restoran?!)
Konačno da se malo okupimo. Možda unaprijed da se prijave ljudi koji bi došli.
Nismo odavno, bilo bi fino vidjeti neke stare bonsaiste a i upoznati neke nove  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
3. bonsai izložba Ludbreg 2017
« Odgovori #4 : 21-03-2017, 20:39:55 »
Može subota jer se u nedjelju posprema izložba.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline alexhor

3. bonsai izložba Ludbreg 2017
« Odgovori #5 : 21-03-2017, 21:53:05 »
Druženje će prema rasporedu biti od 20 sati u subotu, kad se zaključa izložba.

Offline alexhor

3. bonsai izložba Ludbreg 2017
« Odgovori #6 : 11-04-2017, 09:50:14 »
Evo malog updatea. Pripreme za izložbu su u tijeku. Za sad od forumske ekipe znam da (organizacijski) računam na Adriana, Radovana, Draženku, Mariju i Andriju (na dva dana), a turistički dolazi i Luc koji će pokupiti Dona. Ove godine će nas nažalost preskočiti  gal i danijel.mihaljković. Druge informacije nemam, ali se sve najčešće mijenja zadnje dane pred izložbu.

1. Drva - Adrian i Radovan će pokriti većinu (još uvijek :), ja možda stavim drvce ili dva, i Anima će naknadno dofurati par. Svako dodatno drvo koje se pojavi na izložbi znači manje utovara i istovara za Adriana i Radovana. Napominjem da ovo nije natjecateljska izložba nego amaterska sa svrhom popularizacije hobija, vrhunska drva su dobrodošla, ali su u redu i ona koja nisu baš tip-top nego su u nekakvim poodmaklim fazama. Bitno je da su uredno pripremljena i po mogućnosti ne u očitoj trening posudi., te je plus ako se radi o rijeđoj vrsti za bonsai (imali smo prošle godine berberisa, kuriku, libanonskog itd. tako da smanjimo broj grabova , bukvi... Tko još osim gore navedenih misli dostaviti drvo nek se javi.

2. Druženje uz večeru - To ćemo napraviti u subotu 6.5. u 20 sati. Ideja je malo staviti na jedan kup stare i nove prijatelje s foruma jer se s obzirom na udaljenost baš i ne viđamo svakodnevno osim u manjim grupicama. Sponzore za večeru sad nemam, ako ih nabavim bit će super, ako ne, računajte da se družimo na svoj račun, predlažem Pivnicu koja ima jednu zasebnu prostoriju, a servira odlične pizze i divote koje idu s roštilja na drveni ugljen.  Stvarno bih molio da svatko tko se želi pridružiti na to druženje navečer obavezno javi kako bih na vrijeme rezervirao dovoljno prostora za nas. A svi ostali koji ne mogu ili ne žele biti na večeri, sigurno ćemo se malo družiti tijekom cijela tri dana kad god navratite na izložbu, tamo će uvijek netko biti, i uvijek će se nešto raditi.

Grubi raspored programa je sljedeći.

1. U četvrtak 4.5. popodne se postavlja izložba - složit ćemo stolove urediti prostor radionice i postaviti većinu drvaca. Drva od Anime dolaze u subotu pa ćem,o to predvidjeti. Prostor se zaključava kad smo gotovi. Gemišti u vrijeme radova su osigurani.
2. Izložba se u petak, subotu i nedjelju otvara u 8 ujutro za sve posjetitelje. U petak i subotu se zatvara u 20 sati, a u nedjelju ovisno o posjeti možemo oko 18 početi s raspremanjem. Nakon zatvaranja prostor je zaključan a cijela zgrada je pod alarmom zbog njihovog čudesnog skladišta s umjetninama (dvorac je ujedno restauratorski centar).
3. Tijekom tri radna dana izložbe imat ćemo nekoliko prezentacija/radionica te nekoliko predavanja. O tim detaljima pregovaram pojedinačno pa će konačni raspored i satnica biti naknadno. Uglavnom, jedno ili dva temeljna  predavanja za opću publiku, i jedno namijenjeno postojećim bonsaistima. U radionici će se stalno nešto raditi, imat ćemo tamo i prebonsaije, par yamadorija iskopanih ove godine, par onih na kojima će se nešto raditi... U dogovoreno vrijeme će netko moći raditi mini prezentaciju što bi moglo skupiti malo publike pred radionicom (takva je zamisao), ili će se demo preseliti u posebni prostor. ove demonstracije su za opću publiku koji uglavnom ne znaju puno.

Prošle godine je kroz prostor izložbe prošlo preko 5.000 ljudi. Stoga je svaka pomoć dobrodošla. U svakom trenutku nas je tamo bilo najmanje troje radi regulacije prometa i spriječavanja gužve. Svi s foruma koji ste u blizini i imate volju malo volontirati, dobrodošli ste, bez obzira jeste li početnici ili imate nekakvog iskustva. Za odgovore na lakša i teža pitanja uvijek će netko biti pri ruci. A da pitanja ima,  to je istina i bezbrojna su, treba biti spreman jednu te istu stvar reći više desetaka puta :) A to veseli. Raspored dežurstava ćemo napraviti naknadno, ali se možete prijaviti kad vam je slobodno vrijeme. Dobit ćete oko vrata onaj visuljak/akreditaciju da vas ljudi znaju prepoznati kao člana organizacijskog tima. Ja ću uglavnom živjeti tamo sva tri dana osim pauze za jelo i spavanje.

Eto, oko drva, volontiranja, večere itd. slobodno se javljajte u PM da ne šaramo ovdje javno....

Offline Marija

Odg: 3. bonsai izložba Ludbreg 2017
« Odgovori #7 : 11-04-2017, 12:02:21 »
i Anima će naknadno dofurati par.
Još nismo skontali što ćemo donijeti... malo toga staje u naše auto, pa je izbor sužen.... ali skombinirat ćemo i javit ti na vrijeme. Dakle 1 veći ili dva srednja.

2. Druženje uz večeru - To ćemo napraviti u subotu 6.5. u 20 sati. Ideja je malo staviti na jedan kup stare i nove prijatelje s foruma jer se s obzirom na udaljenost baš i ne viđamo svakodnevno osim u manjim grupicama. Sponzore za večeru sad nemam, ako ih nabavim bit će super, ako ne, računajte da se družimo na svoj račun, predlažem Pivnicu koja ima jednu zasebnu prostoriju, a servira odlične pizze i divote koje idu s roštilja na drveni ugljen.  Stvarno bih molio da svatko tko se želi pridružiti na to druženje navečer obavezno javi kako bih na vrijeme rezervirao dovoljno prostora za nas. A svi ostali koji ne mogu ili ne žele biti na večeri, sigurno ćemo se malo družiti tijekom cijela tri dana kad god navratite na izložbu, tamo će uvijek netko biti, i uvijek će se nešto raditi.
Nas dvoje kontajte za večeru, veselim se druženju.
Namjera nam je za ova 2-3 dana družiti se i obići neke bonsaiste koji neće doći.  :mdr:
Ponude za kafenisanje slati u inbox, molim  :lol:

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Adrian

Odg: 3. bonsai izložba Ludbreg 2017
« Odgovori #8 : 11-04-2017, 16:54:33 »
""....... ali skombinirat ćemo i javit ti na vrijeme. Dakle 1 veći ili dva srednja......""
Ja sam za dva srednja, dva su ipak dva. Negde pod noge još i nekog malog trećeg...

Offline sanjinko

Odg: 3. bonsai izložba Ludbreg 2017
« Odgovori #9 : 11-04-2017, 21:05:28 »
Nazalost ja necu moci doc,a i nemam jos drva za izlozit.posao me stisce i nemogu nazalost

Offline Marija

Odg: 3. bonsai izložba Ludbreg 2017
« Odgovori #10 : 12-04-2017, 09:10:33 »
Ja sam za dva srednja, dva su ipak dva. Negde pod noge još i nekog malog trećeg...
Malog?
Bojim se da toga nema kod nas. ;)  face
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline alexhor

Odg: 3. bonsai izložba Ludbreg 2017
« Odgovori #11 : 12-04-2017, 10:07:02 »
Hehe, MALI vam autić...

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk


Offline mihaljkovic.danijel

Odg: 3. bonsai izložba Ludbreg 2017
« Odgovori #12 : 13-04-2017, 19:33:19 »
ja bi mogao jedan grab dofurat. nije najbolji ali ima izgleda. danas dobio bonsai posudu. ako je moguce. bonsai ima malo ostecenje jedino.

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk


Offline alexhor

Odg: 3. bonsai izložba Ludbreg 2017
« Odgovori #13 : 18-04-2017, 21:40:56 »
Pa kaže ovako:
Sudeći prema dugoročnoj prognozi AccuWeathera, nestabilno vrijeme s kišom u većem dijelu Hrvatske trebalo bi se zadržati sve do početka svibnja. Prema trenutnim prognozama čak bi i Praznik rada trebao biti kišovit, a dnevne temperature neće prelaziti 20 Celzijevih stupnjeva. Duži period stabilnijeg vremena s temperaturama iznad 20 Celzijevih stupnjeva očekuje se tek u vikendu nakon 1. svibnja.

A to je taj naš vikend :)

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: 3. bonsai izložba Ludbreg 2017
« Odgovori #14 : 19-04-2017, 10:03:36 »
To te ja pitam. :cheer:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!