Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Roto rašpa  (Posjeta: 5100 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alexhor

Roto rašpa
« : 04-04-2017, 21:06:49 »
Kupio sam danas Roto rašpu. Košta 70 kn i ide na klasičnu 115mm kutnu brusilicu. Navodno dobro "jede" veće količine drva na 11000 RPM. Naravno, ovo nije za fine detalje i raskapanje nego za početno grubo oblikovanje rezova na jačim trupcima. Sutra planiram napraviti par proba na pokojoj dasci :) Je li tko od vas to koristio? Kakva su vaša iskustva?

Offline brko

Odg: Roto rašpa
« Odgovori #1 : 04-04-2017, 23:02:32 »
    -ja sam koristio,radio sam u suhoj dasci,uglavnom lipa i vrba utore na nastavcima košnica da je lakše prenositi,skida stvarno dobro ,no na drveču nisam ništa radio tako da ti nemogu ništa reči :dunno:.

Offline Andrija Zokić

Odg: Roto rašpa
« Odgovori #2 : 05-04-2017, 08:51:04 »
Nisam baš siguran da roto rašpa može pomoći oko deadwooda jer je ona više za ravnije i šire plohe. Netko mi je spominjao da nerjetko pukne za vrijeme rada a pri tim brzinama to može biti prilično opasno. Ja koristim nastavak Arbortech za kutnu brusilicu.
http://www.classic-conservation.com/en/accessories-for-carving/85-arbortech-pro4.html
Odličan je za skidanje veće količine drva. Mislim da se ovakav model više ne proizvodi a kakav je novi model za korištenje na bonsaima nemam pojma. Sanjin mi je jednom pokazao nekakav nastavak vrlo sličan Arbortech modelu kojeg ja imam i čini mi se da je cijena bila povoljnija.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Roto rašpa
« Odgovori #3 : 05-04-2017, 10:43:06 »
To ti je dobro za žlajfati stare grede na tavanu,kad buš radio tavanski kao ja. :pilanje:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!