Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Moji pokušaji  (Posjeta: 4570 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lukaserta

Moji pokušaji
« : 06-04-2017, 19:38:16 »
Poštovani, uzeo sam pred 8 mj ovo drvce giseng microcarpa, i zalijevam ja tako njega, nekad mu odrežem koji list koji mi strši, pogledam ga u visini očiju i šta mi smeta otkinem. presadio sam ga u jednu veću posudu sada, i stavio zemlju predviđenu za bonsai. šta vi mislite o ovome, dali to liči na šta, nemora biti bonsai pro dali će se moja biljčica razvijati, tj dali će se razgranati više, nekako je suha. Nekako mi malo listica ima.



i imam fikus benjamina ali mi je čudan jer iz zemlje ide 30 drvaca. dali da odrežem neke ili je vec kasno za . eto ako tko ima par informacija za mene i moje ljubimce neka posta  :jupije:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Moji pokušaji
« Odgovori #1 : 06-04-2017, 20:53:05 »
Imam fikus ginseng godinama ali uvijek ostaje samo simpatična sobna biljka.Teško je od njega nešto napraviti.Fikus Benjamin i fikus Retusa su bolji za uzgoj u bonsai formi.Ta tanka stabalca malo isprepleti i dobit češ kroz par godina interesantno stablo.To jedan moj prijatelj radi sa mladim bukvama.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline lukaserta

Odg: Moji pokušaji
« Odgovori #2 : 06-04-2017, 21:15:55 »
Imam fikus ginseng godinama ali uvijek ostaje samo simpatična sobna biljka.Teško je od njega nešto napraviti.Fikus Benjamin i fikus Retusa su bolji za uzgoj u bonsai formi.Ta tanka stabalca malo isprepleti i dobit češ kroz par godina interesantno stablo.To jedan moj prijatelj radi sa mladim bukvama.
Da, vidjeti cemo sta ce od toga izrast godinama.
A da isprepletem po 4 5 stabljiki u 2 -3 kupa?

Poslano sa mog LG-D331 koristeći Tapatalk


Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Moji pokušaji
« Odgovori #3 : 08-04-2017, 20:24:12 »
Svejedno,kako ti je lakše i kako bolje izgleda.Treba ti najmanje tri.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!