Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Pomoć- kako dalje  (Posjeta: 6054 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline LONICERA

Pomoć- kako dalje
« : 22-04-2017, 10:59:01 »
Ovo je moj prvi yamadori, ništa osobito, ali je prvi. Sad sam nekako zapela s njim u oblikovanju i  razmišljam da bi mi od velike pomoći bilo vaše viđenje ovog stabla. Svaka ideja je dobro došla u daljnjem promišljanju oko ovog gloga. Visok je nekih 90 cm.

Offline Helio

Odg: Pomoć- kako dalje
« Odgovori #1 : 22-04-2017, 14:20:35 »
Ja bi ga tu odreza i onda zaboravio na njega par godina.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Pomoć- kako dalje
« Odgovori #2 : 22-04-2017, 20:21:33 »
Ako ga želiš smanjiti-sniziti,onda rez dolazi u obzir kod grane od koje češ kasnije najbolje stvoriti novi vrh.Ako ti je takav drag i lijep onda razmišljaj u literati stilu,s obzirom na njegovu visinu i muving.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline LONICERA

Odg: Pomoć- kako dalje
« Odgovori #3 : 22-04-2017, 22:11:11 »
Materijal kako sam već i rekla i nije nešto, ali s obzirom da je prvi htjela bih ga zadržati i pokušala bih izvući maksimum iz njega. Dvojba je bila upravo to- kratiti, zbog toga još nisam rezala donje grane. Protivno ovoj opciji je loš nebari, jedan korijen lijevo jedan desno. Druga opcija je literati. Ta me mrvicu više privlači iako mi se čini da bi muving za literati trebao biti bolji. Ako bih se odlučila na to, trebala bih ukloniti nešto ovih donjih grana. Koliko?....?

Offline Adrian

Odg: Pomoć- kako dalje
« Odgovori #4 : 23-04-2017, 06:52:47 »
Ako ti je prvi, ja bi ga zadržao kao literati. Nije da baš ima puno literatija od bjelogorice, ali mislim da ima dovoljan muving i dovoljno grana da se nekaj lepo složi. Donje grane ne moraš rezati proč tak dugo dok je u fazi prebonsaia, ak smetaju savij ih dolje i nek hrane još koju godinu, a možda poslije i za koju dobiješ ideju. Nebari se može u ovoj fazi lako docijepiti mladim biljčicama ablaktacijom, a to bi literatiju trebalo. Mali urez, uguraš, omotaš, dok se primi još zašrafiš...
Ako sad ideš kratiti na pola ili niže, opet si na početku.
Ovo je isto meni simpatičan litetati od cvatuće bjelogorice.... sličan muving tvojem...

Offline LONICERA

Odg: Pomoć- kako dalje
« Odgovori #5 : 23-04-2017, 10:31:31 »
Hvala Adrian. Ovaj je stvarno prekrasan i inspirativan. Teško da će moj ikad biti ovakav.
 Kad je najbolje vrijeme za ablaktaciju i dal je moguća na glogu s obzirom da mu je kora dosta stara?

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Pomoć- kako dalje
« Odgovori #6 : 23-04-2017, 11:14:50 »
I tvoj može biti takav.Malo posloži i ožicaj grane,neku odreži i vidjet češ razliku.Daj posla malo sivim vijugama. :yes:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Helio

Odg: Pomoć- kako dalje
« Odgovori #7 : 23-04-2017, 19:41:45 »
Pa literati već imaš skoro gotov.  Ima onih par poznatih izreka
- ako se dvoumiš-sjeci
- ako ne možeš rezat onda drvo nema problem,ti imaš problem

Offline LONICERA

Odg: Pomoć- kako dalje
« Odgovori #8 : 23-04-2017, 20:00:34 »
Imaš pravo Helio  :hihihi: odlične su ti ove poslovice. Moj glavni problem je kad zapnem, da volim čuti više različitih mišljenja, ideja i pogleda ljudi koji kuže stvar i onda mi se "bistri" u glavi . Zato imam vas tu. :yupi: :jupije:

Offline LONICERA

Odg: Pomoć- kako dalje
« Odgovori #9 : 23-04-2017, 20:01:48 »
Hvala Adrian. Ovaj je stvarno prekrasan i inspirativan. Teško da će moj ikad biti ovakav.
 Kad je najbolje vrijeme za ablaktaciju i dal je moguća na glogu s obzirom da mu je kora dosta stara?

Radovane riječi ti se pozlatile.

Offline Adrian

Odg: Pomoć- kako dalje
« Odgovori #10 : 24-04-2017, 07:04:50 »
Sad ti je najbolje, čim prije. I ne moraš tipičnu ablaktaciju, možeš uzeti tanjeg savitljivog pa urezati u koru satrog žlijeb, ugurati ga i nek ga kroz par godina obraste kora, onda bu se spojilo. Meni je uspjelo na lipi i javoru.

Offline alexhor

Odg: Pomoć- kako dalje
« Odgovori #11 : 26-04-2017, 17:36:05 »
Harry voli takve izuvijane glogove

! No longer available

Offline LONICERA

Odg: Pomoć- kako dalje
« Odgovori #12 : 27-04-2017, 10:05:14 »
Ovaj njegov je super, moj mu nije ni do koljena :frown: