Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Kako podnoste ljeto?  (Posjeta: 5321 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alexhor

Kako podnoste ljeto?
« : 31-07-2018, 11:06:09 »
Godina je zanimljiva. Nakon obilja kišnih dana zbog kojih se čovjek lako odvikne od zalijevanja, a koje istovremeno pogoduje boleštinama, stigle su vrućine koje nas tjeraju na višestruka zalijevanja, hlađenja posuda, čak i sklanjanja od sunca drveća koje inače relativno dobro podnosi sunce.
Nakon zanimljivog siječnja (sa +17°c na -4°C), oprostio sam se od nekih manjih primjeraka u manjim posudama. Nakon laganog početnog zanosa i listanja, vjerojatno energijom iz stabla, pokazalo se da korijenski sustav nije preživio. U svakom slučaju, pojavilo se nekoliko "Lazara", koji su nakon dugog iščekivanja iz neke preostale iskre života uspjeli pokrenuti drvo. Jedan glog, od proljeća stoji na desetak listića, niti da krene niti da umre. Poanta je da sam olako shvatio zimu i to bi trebala biti zadnja takva greška.
Ajmo malo osvježiti ljeto. Pišite što radite, kakvih imate problema i kako ste ih riješili, što ćete raditi na biljkama u kolovozu, ako išta...

Offline Helio

Odg: Kako podnoste ljeto?
« Odgovori #1 : 31-07-2018, 12:35:02 »
Ja sam zimsku lekciju naučio lani, a ovo ljeto iz bitke u bitku, prvo crveni pauk,zasad sam ga suzbio poslije tri tretmana. onda ovu planiku čekam godinu ipo da krene i onda niotkud preko noći vunaste uši. Za popizdit je,ništa ne možeš razvijat,borba za čisti opstanak. Prva slika,defolijacija kod crvenog pauka,puna kanta acer,kineski brijest,oskoruša,cerasifera. Druga i treća slika planika-taman prikratim i kreu novi izboji i onda bijele pahuljice.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Kako podnoste ljeto?
« Odgovori #2 : 01-08-2018, 22:50:42 »
Da,nakon toplog siječnja došla hladna veljača i što je tu je.Otišlo oko 10 višegodišnjih komada u vječna lovišta.Tri odlučila da se vrate.I meni je glog vegetirao do kraja sedmog mjeseca.Sada je krenuo iz svih mogučih pupova.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Kako podnoste ljeto?
« Odgovori #3 : 01-08-2018, 22:55:14 »
Radovi,osim zaljevanja folijarna prihrana,zaštita protiv pepelnice i povratno orezivanja i malo šminkanja.Ne svih nego pojedinih.A u planu je nekakvo druženje kod mene o čemu se čujemo. :verycool:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline coki

Odg: Kako podnoste ljeto?
« Odgovori #4 : 03-08-2018, 16:47:00 »
Meni je dosada bilo sasvim ok ljeto, ali eto krenuli su vrućine i eto brige. kažu slijedeći tjedan toplotni val dolazi. U španjolskoj i Portugalu i do +47 C :wow: Pa tko je tu lud. Ja sam uspio naći kakav takav hlad ispod višnje pa sam sve police premjestio i sad su drva na suncu do nekih 13 sati, a kasnije su u hladu sve do nekih 18 sati tada su opet na suncu. Za sada mi se čini da im je to ok ali ako ove temperature nastave počet ću i sa hlađenjem posuda kroz dan. Sada mi se pojavljuje novi problem - svaki dan neka iznenadno nevreme sa jakim vjetrom i samo čekam kad će i tuča krenut.  :nails: tako da svaki put trčim sa brezom uz kuću u improvizirano sklonište.  :happy:
Jedno pitanje - kako je sa prihranom sada kad su ove temperature? Imam u posudama pelete chicken shita ali su sad već pri kraju. Da li sad pričekam dok ne prođu te vrućine? nastavim i dalje? Smanjim dozu?
Da li je dobro drva malo sa drinom pomistat kad su tako velike temperature?

Offline DonQuijote

Odg: Kako podnoste ljeto?
« Odgovori #5 : 13-08-2018, 16:52:22 »
Ja prihranu smanjujem kada su ovakve vručine, a Drin je uvijek dobar. Kod svakog stresa malo Drina, pa i ovog, toplinskog, dobro dodje.

Offline sanjinko

Odg: Kako podnoste ljeto?
« Odgovori #6 : 31-08-2018, 21:30:26 »
Evo da i ja malo napišem rezime dosadašnje godine.za mene je do sada bila katastrofa,led mi je na zimu ubio 6 orientalisa i to sve odlican materijal,užas.ljeto donekle ok drva su super rasla,gnojio sam svakih 5 dana malo slabijom dozom i drva su ko luda rasla,sad su temperature ok i cesce kisa pada tako da sam sad mirniji.