Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Početnik pitanje  (Posjeta: 1949 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline prigi21

Početnik pitanje
« : 19-07-2020, 17:45:40 »
Lijep pozdrav.
Nedavno sam se počeo zanimati za bavljenje bonsaijem i čini mi se da sam se počeo zanimati u pogrešno vrijeme. Naime, nemam bonsai, ali sam pronašao prelijepu četinjaču i ne mogu se strpiti a da ju ne iskopam i posadim prema uputama (ekspandiranda glina+bijeli treset) pa me sad zanima može li biti opasno za biljku ako ju sad iskopam, može li biti kakvih posljedica?
Hvala :)

Offline alexhor

Odg: Početnik pitanje
« Odgovori #1 : 20-07-2020, 14:23:26 »
Dobrodošao na forum.
Ako si početnik u bonsai hobiju onda prva lekcija glasi - nauči se strpljenju. To su nam svima rekli na početku. Nestrpljiv čovjek ima probleme, ne radi se samo o vremenu iskapanja nego i kasnije kad se budeš bonsaijem bavio desetak godina. Strpljewnje i staloženost. Zapamti gdje je tvoja četinjača kako bi je mogao pronaći u proljeće, a do tada prouči ovaj forum, nauči sve one stvari za koje misliš da ti ne trebaju, kako biljke žive, kako funkcionira korijen, kakve bi mogao nabaviti alate, posude, kakav supstrat (zašto ekspandirana glina + bijeli treset? Znam tako si pročitao, ok, ali nauči zašto). Mnogi smo počeli svoj interes usred ljeta, i najbolji savjet je učiti do proljeća, posjećivati bonsaiste (tako se gasi žeđ). Ako si iz Ivanca, na sat vremena od trebe imaš tri četiri bonsai vrta, pa čak i jednu udrugu. Uvijek si dobrodošao. U pet minuta razgovora saznaš više nego u pola sata tipkanja.

Offline prigi21

Odg: Početnik pitanje
« Odgovori #2 : 20-07-2020, 16:14:15 »
Hvala puno na odgovoru.
Onda ću tako i postupiti.
Nego, možete li mi točno reći nazive ili lokacije vrtova koje ste spomenuli, jer ne uspijevam pronaći na internetu.

Offline alexhor

Odg: Početnik pitanje
« Odgovori #3 : 20-07-2020, 19:13:59 »
Pogledaj u porukama...