Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Pinus mugo yamadori(restyling)  (Posjeta: 10295 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marinko beg

Pinus mugo yamadori(restyling)
« : 31-01-2007, 00:28:32 »
Evo da malo pokazem restyling jednog yamadorija.Prije 2 godine se dogodilo prvo stiliranje.Odluka je pala na "lagani kengai".Ipak sam cijelo vrijeme razbijao glavu;"nije u redu,nisam zadovoljan."Uostalom vidi se da sam u pocetku zbog korjenja imao problema da posadim drvo u sredinu posude.(Zapravo je ovo drvo 2 tjedna prije sto sam kupio digitalca bilo jos duze.)Tek nakon skoro 2 godine,(ove jeseni) pala je odluka da se drvo drasticno skrati.Rezultat je jednostavno kompaktno drvo.Na trecoj slici se vidi rezultat i pokusaj jedne 100 godina stare Tokoname posude da se upotrebi.Nazalost je preveliko. :frown:

Offline marinko beg

Odg: Pinus mugo yamadori(restyling)
« Odgovori #1 : 31-01-2007, 00:34:16 »
Pokusao sam da napravim siluetu drva na tamnom mjestu.Mozda je ipak upotrebljivo...MA JOK!!! :diablo: :grrrrrr:
Zapravo posuda ne bi trebala da bude veca od ove nacrtane ispod.
M

Offline marinko beg

Odg: Pinus mugo yamadori(restyling)
« Odgovori #2 : 31-01-2007, 00:51:14 »
Desetog marta nam dolazi Francis Jeker,na seminar jina i sharija.Za ovaj mugo  i jos jednu juniperus rigidu cu uz njegovu pomoc da popravimo jin i shari.
Jedva cekam.Covjek je najaci u europi po tome!!! :glasses:
M

Offline Zlatko

Odg: Pinus mugo yamadori(restyling)
« Odgovori #3 : 31-01-2007, 07:06:51 »
Tek sada kad imaš digitalac i sam možeš vidjeti kako je teško doći do dobre fotografije bonsaia. I fotografiranje je umjetnost, baš kao i stvaranje bonsaia.

Ali polako, ima vremena. Dok mi ostali naučimo nešto o bonsaiu i ti češ naučiti nešto o fotografiranju. Dobro je koristiti opciju za makro snimanje ( ako je digitalac ima ) i zoom. Na taj način sve linije manje "padaju" i slika bolje odražava stvarnost.

Svakako, najbitnije je svijetlo i pozadina. Ja svoje fotografije u pravilu ne obrađujem na računalu, mada su tu mogućnosti izuzetno velike. Fotografiram dugo i još mi je ostala stara navika, da ako nekome hoćeš dokazati stvarnu kompoziciju fotografije i sve druge elemente, onda je nužno imati negativ. Dakle, nije umjetnost retuširati fotografiju, već je stvarno snimiti tako da se može nekome pokazati.
Ja samo skupljam stabla za svoje unuke.

Offline Marija

Odg: Pinus mugo yamadori(restyling)
« Odgovori #4 : 31-01-2007, 10:35:44 »
Jesi ga kupio ili izvadio sam  :sarcastic:

Zašto je posađen uz rub posude, zbog korijenja?
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Aleksa

Odg: Pinus mugo yamadori(restyling)
« Odgovori #5 : 31-01-2007, 15:39:10 »
Ja volim da vidim i kaskadne i polukaskadne bonsaije u visokim, "vitkim" posudama... Tako i da je jos uza i dublja ne bi mu smetalo...Barem ja tako mislim... :jap:

Drvo je jednostavno i lijepo. Kao pocetnik mislim da, posto mu je stablo dosta debelo, moze da nosi mozda jos jednu kaskadu?

Offline marinko beg

Odg: Pinus mugo yamadori(restyling)
« Odgovori #6 : 31-01-2007, 16:06:35 »
Jesi ga kupio ili izvadio sam  :sarcastic:

Zašto je posađen uz rub posude, zbog korijenja?
Izvadio sam ga sam. :yes:
Nije bio dobro posadjen radi korjenja,sad bi trebalo biti bolje. :glasses:
M

Offline Marija

Odg: Pinus mugo yamadori(restyling)
« Odgovori #7 : 31-01-2007, 20:47:11 »
Izvadio sam ga sam. :yes:
Sad mi je još draži  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline marinko beg

Odg: Pinus mugo yamadori(restyling)
« Odgovori #8 : 31-01-2007, 20:51:49 »
Izvadio sam ga sam. :yes:
Sad mi je još draži  :smile:
Imas pravo.Svi moji yamadori sam sam ili sa zenom iskopao. :glasses:
M

Offline hknezovi

Odg: Pinus mugo yamadori(restyling)
« Odgovori #9 : 01-02-2007, 10:30:01 »
 :great: Stvarno si si dao truda, jedino me zanima da li ćeš jin i šari paliti ili samo pobijeliti?
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline marinko beg

Odg: Pinus mugo yamadori(restyling)
« Odgovori #10 : 01-02-2007, 10:33:01 »
:great: Stvarno si si dao truda, jedino me zanima da li ćeš jin i šari paliti ili samo pobijeliti?
Prvo skidam vlakanca s konkavnim klijestima,a poslije na razanj!!! :mdr: :glasses:

M