Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Koje knjige?  (Posjeta: 40407 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline istefano

Koje knjige?
« : 31-01-2007, 10:56:31 »
Da li je ovo dobra knjiga i gdje bih mogao nabaviti neku literaturu ,ali na hrvatskom ,nije da ne kuzim engleski ,ali kad pocnu s onim svojim strucnim nazivima , brijem da bi se zgubil i gdje nabavljate škare i slićne potrebštine ,a naravno ne sad bušilice i brenere...

Superknjizara

Offline Marija

Odg: Koje knjige?
« Odgovori #1 : 31-01-2007, 12:53:23 »
Kod knjiga stranih autora, kada čitate vodiče za održavanje pojedine vrste treba voditi računa iz koje klimatske zone dolazi autor i usporediti je sa vašom.  :idea:

Npr. Lewis žive u Velikoj Britaniji gdje je klima hladnija nego u Dalmaciji. Tamo piše  da je maslina "indoor bonsai", odnosno da se drži u kući. Taj savjet će moći poslušati netko tko živi u Zagrebu, ali maslina je u Dalmaciji autohtona i drži se vani...

Može biti problema ako se netko slijepo drži knjige i ne vodi računa o ovim stvarima...   :smile:

Kliješta i škare sam naručila od Crespija http://www.crespibonsai.com/
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline istefano

Odg: Koje knjige?
« Odgovori #2 : 31-01-2007, 13:39:03 »
sve štima i pošto sam ja iz Zagreba meni ce ta knjiga odgovarat , zar ne...

a kaj se tice alata s crespi-em ce biti problema posto ima samo na talijanskom ,a ja ga k.... ne kuzim
danas cu se naci s bonsaiZg , da me malo uputi i informira o svemu tome , a vjerovatno i gdjea nabavim alat iako sam cuo da MBM u Luckom ima sve potrebno

Offline Tomica_Zg

Odg: Koje knjige?
« Odgovori #3 : 14-03-2007, 22:54:47 »
Da li je ovo dobra knjiga i gdje bih mogao nabaviti neku literaturu ,ali na hrvatskom ,nije da ne kuzim engleski ,ali kad pocnu s onim svojim strucnim nazivima , brijem da bi se zgubil i gdje nabavljate škare i slićne potrebštine ,a naravno ne sad bušilice i brenere...
http://www.superknjizara.hr/index.php?content=1&page=knjiga&id_knjiga=6329&PHPSESSID=88cf2b50a0a819cf7954aef30c737d42

pozdrav
ja sam novi ljubitelj bonsai_a i saznao sam da na trgu B.J.J. ima u knjižari za kupiti knjiga Colin Lewis priručnik za njegu BONSAI na hrvatskom jeziku cjena oko 260 Kn.poz................ :glasses:

Offline Marija

Odg: Koje knjige?
« Odgovori #4 : 14-03-2007, 23:12:49 »
Pogledajte u Algoritma u knjižari ili online

www.algoritam.hr
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline istefano

Odg: Koje knjige?
« Odgovori #5 : 15-03-2007, 09:44:06 »
Da li je ovo dobra knjiga i gdje bih mogao nabaviti neku literaturu ,ali na hrvatskom ,nije da ne kuzim engleski ,ali kad pocnu s onim svojim strucnim nazivima , brijem da bi se zgubil i gdje nabavljate škare i slićne potrebštine ,a naravno ne sad bušilice i brenere...
http://www.superknjizara.hr/index.php?content=1&page=knjiga&id_knjiga=6329&PHPSESSID=88cf2b50a0a819cf7954aef30c737d42

pozdrav
ja sam novi ljubitelj bonsai_a i saznao sam da na trgu B.J.J. ima u knjižari za kupiti knjiga Colin Lewis priručnik za njegu BONSAI na hrvatskom jeziku cjena oko 260 Kn.poz................ :glasses:
imas ga kupiti i online , superknjizara.hr i s postarinom ti kosta 230 kn, placanje internet bankarstvo , opcom uplatnicom ili kred.karticom ,ali radije si kupi od marinka filipovica , za nas obicne smrtnike je po meni najbolja ,jer ova knjiga nema toliko opisa kao opcenito , vec najvise se posvetilo pojedinim vrstama ,ali i te vrste nisu iz naseg podneblja

Offline Aleksa

Odg: Koje knjige?
« Odgovori #6 : 15-03-2007, 21:49:09 »
NAKA NAKA I SAMO NAKA!  :yes: :yes:

Offline Tomica_Zg

Odg: Koje knjige?
« Odgovori #7 : 16-03-2007, 00:01:59 »
Da li je ovo dobra knjiga i gdje bih mogao nabaviti neku literaturu ,ali na hrvatskom ,nije da ne kuzim engleski ,ali kad pocnu s onim svojim strucnim nazivima , brijem da bi se zgubil i gdje nabavljate škare i slićne potrebštine ,a naravno ne sad bušilice i brenere...
http://www.superknjizara.hr/index.php?content=1&page=knjiga&id_knjiga=6329&PHPSESSID=88cf2b50a0a819cf7954aef30c737d42

pozdrav
ja sam novi ljubitelj bonsai_a i saznao sam da na trgu B.J.J. ima u knjižari za kupiti knjiga Colin Lewis priručnik za njegu BONSAI na hrvatskom jeziku cjena oko 260 Kn.poz................ :glasses:
imas ga kupiti i online , superknjizara.hr i s postarinom ti kosta 230 kn, placanje internet bankarstvo , opcom uplatnicom ili kred.karticom ,ali radije si kupi od marinka filipovica , za nas obicne smrtnike je po meni najbolja ,jer ova knjiga nema toliko opisa kao opcenito , vec najvise se posvetilo pojedinim vrstama ,ali i te vrste nisu iz naseg podneblja

hvala na odgovoru
bio sam u knjižnicama tamo imaju samo starija izdanja čak i na Hrvatskom jeziku ima zanimljivih korisnih savjeta ali su dosta stare knjige pa ih nema za kupiti možda u antikvarijatu.budem kupio knjigu od M.F.poz............... :glasses:

Offline Zlatko

Odg: Koje knjige?
« Odgovori #8 : 16-03-2007, 11:37:39 »
NAKA NAKA I SAMO NAKA!  :yes: :yes:

Aleksa, da li si ti nabavio knjige ili......
Ja samo skupljam stabla za svoje unuke.

Offline Aleksa

Odg: Koje knjige?
« Odgovori #9 : 16-03-2007, 22:03:48 »
Zlatko, imam prvu knjigu, ne pricam u prazno! Narucio sam je iz Hrvatske....  :na:  ;)

Offline Zlatko

Odg: Koje knjige?
« Odgovori #10 : 19-03-2007, 11:14:17 »
Bravo Aleksa. :great:
Ja samo skupljam stabla za svoje unuke.

Offline Andrija Zokić

Odg: Koje knjige?
« Odgovori #11 : 23-03-2007, 23:23:08 »
Pogledao sam dosta knjiga o bonsaima i meni se Naka cini daleko najbolji, mada je davno pisana. Nadam se da ce Walter Pall vise izdati tu svoju knjigu koju ima u pripremi :happy: (jos nije nasao izdavaca).
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Aleksa

Odg: Koje knjige?
« Odgovori #12 : 24-03-2007, 12:35:16 »
Nadam se da ce Walter Pall vise izdati tu svoju knjigu koju ima u pripremi :happy: (jos nije nasao izdavaca).

I ja sam cuo za to... Ali mislio sam da je jos nije napisao...  :sarcastic:

Offline hknezovi

Odg: Koje knjige?
« Odgovori #13 : 27-03-2007, 09:32:15 »
Zlatko, imam prvu knjigu, ne pricam u prazno! Narucio sam je iz Hrvatske....  :na:  ;)

Daj nam reci od koga i da li je prevedena na hrvatski.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline Aleksa

Odg: Koje knjige?
« Odgovori #14 : 27-03-2007, 21:21:39 »
Zlatko, imam prvu knjigu, ne pricam u prazno! Narucio sam je iz Hrvatske....  :na:  ;)

Daj nam reci od koga i da li je prevedena na hrvatski.

Tajna...  ;)  Nije prevedena...  Ne postoji prevedena knjiga...