Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: paklenica  (Posjeta: 5897 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline boborg

paklenica
« : 26-06-2007, 10:13:01 »
pozdrav svima!
nadam se da ste ugodno proveli produženi vikend! ja sam bio u paklenici i mogu vam reć da je to mjesto, s obzirom na količinu i oblike drvaca, pravi bonsai raj!! kak rastu u stijenama stvarno ih ima nevjerojatnih! vidio sam ono najmanje 200 idealnih yamadorija, ne bi se trebalo puno ni raditi na njima kaj se tiče oblikovanja, svi su neki spigani savršeno! ma nemre to čovjek nikak bolje od prirode skombinirat...
nažalost nisam baš fotkao, al ovog sam jednostavno morao! nalazi se na desnoj strani kanjona na nekih 25-30 metara visine, i kao što se vidi raste drito iz kamena! šteta kaj slika nije kvalitetnija al eto, kaj je tu je...
jel bi mogo netko procijeniti koliko bi mogao bit star ovaj krasan primjerak??

Offline Andrija Zokić

Odg: paklenica
« Odgovori #1 : 26-06-2007, 10:41:23 »
 :worthy: Super je! Steta sto nisi vise slikavao. Sto se tice godina, to stavarno ne znam ... ali djeluje staro (nije mladica) :mdr: !
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline boborg

Odg: paklenica
« Odgovori #2 : 26-06-2007, 10:50:09 »
bit će još izleta pa ću fotkat :)
definitivno nije mladica, kaj se tiče veličine od stijene do vrha najdulje grane ima kojih 2 metra

Offline Andrija Zokić

Odg: paklenica
« Odgovori #3 : 26-06-2007, 11:07:53 »
Svakako sljedeci put vise slika! :smile: Evo kako bi mogao izgledati :mdr: .... malo sam ga japanski, ali eto ;) ...
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline boborg

Odg: paklenica
« Odgovori #4 : 26-06-2007, 11:11:49 »
hehe koji si fotošopijator :) ja mislim da bi bilo najbolje s malim usmjerenim eksplozijicama odvalit komad stijene oko drfca i postavit tak u vrt, da raste kak i sad :)

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: paklenica
« Odgovori #5 : 26-06-2007, 11:16:03 »
Svakako sljedeci put vise slika! :smile: Evo kako bi mogao izgledati :mdr: .... malo sam ga japanski, ali eto ;) ...

Smoking mu je super, no cipele ga malo žuljaju  :lol:

Offline Aleksa

Odg: paklenica
« Odgovori #6 : 26-06-2007, 12:43:26 »
Ovo drvo moze samo da ostane tu i da sluzi na ukras prirodi.. Kladim se da ima zilu 3km dugacku...

Offline Aleksa

Odg: paklenica
« Odgovori #7 : 26-06-2007, 13:14:36 »
malo sam ga japanski, ali eto ;) ...

Konacno je Pallov uticaj poceo da slabi...  :666:

Offline Andrija Zokić

Odg: paklenica
« Odgovori #8 : 26-06-2007, 13:43:26 »
malo sam ga japanski, ali eto ;) ...

Konacno je Pallov uticaj poceo da slabi...  :666:

Ma ovo je samo jedna opcija ... prilicno klasicna ...
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline boborg

Odg: paklenica
« Odgovori #9 : 26-06-2007, 16:32:23 »
Ovo drvo moze samo da ostane tu i da sluzi na ukras prirodi.. Kladim se da ima zilu 3km dugacku...

apsolutno se slažem (šalio sam se za dizanje stijene u zrak :))! neznam kolka joj je žila al je hebeno jaka! i nevjerojatno mi je kak ta drfca izrastu u kamenu iz ničega praktički, u šačici zemlje, pravi su mi fenomen!

Offline Aleksa

Odg: paklenica
« Odgovori #10 : 26-06-2007, 21:46:08 »
Ovo drvo moze samo da ostane tu i da sluzi na ukras prirodi.. Kladim se da ima zilu 3km dugacku...

 (šalio sam se za dizanje stijene u zrak :))!

Meni je palo isto to na pamet zimus. Animirao sam cijelo selo da skupe dinamit i da razbijaju stijenu oko jednog jasena!  :gigle: