Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: problem s listovima  (Posjeta: 12877 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivana

problem s listovima
« : 26-06-2007, 13:54:18 »
Pozdrav :glasses:
Imam jedno pitanje...zasto se zavrcu listovi ?
Stabalce je u sjeni ali je na balkonu oko "blagih" 35 stupnjeva trenutno....inace je niknilo puno novih listova i sve do nedavno se cinilo super ....
ni sad nema neki problem osim ovog sa listovima....
e...da li se listovi trebaju prskati s vodom ponekad radi osvjezenja....

Svaka pomoc je dobrodosla

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: problem s listovima
« Odgovori #1 : 26-06-2007, 13:58:15 »
Meni se čini da tu treba samo mistati listove jer gube vlagu usljed ovih vručina i vjetra.

Offline Andrija Zokić

Odg: problem s listovima
« Odgovori #2 : 26-06-2007, 14:37:31 »
Posadjeno je u cisti humus?
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline ivana

Odg: problem s listovima
« Odgovori #3 : 26-06-2007, 16:32:36 »
Sta znaci "mistati listove " ?
Da, obicna zemlja.........znam da to ne valja.......ali onda nisam znala... Treba li usrid ove vrucine presadivat...a i stvarno lipo uspijeva..osim ovog s listovima posljednjih dana....



 :chinaman:

Offline gale

Odg: problem s listovima
« Odgovori #4 : 26-06-2007, 20:27:08 »
znači prskati drvo, sada može svako veče, odstajalom vodom, najbolje kišnicom. Možeš dodati po površini malo treseta i pokriti zemlju niskčm mahovinom. :smile:

Offline ivana

Odg: problem s listovima
« Odgovori #5 : 26-06-2007, 20:46:17 »
Prskati drvo i listove ili prskati samo drvo :smile: ?

Offline DonQuijote

Odg: problem s listovima
« Odgovori #6 : 26-06-2007, 20:57:10 »
 :love: a kako bi prskala drvo bez da poprskaš listove? :yes:
Sve skupa, naravno.

Offline Aleksa

Odg: problem s listovima
« Odgovori #7 : 26-06-2007, 21:48:34 »
I zalij ga.

Offline ivana

Odg: problem s listovima
« Odgovori #8 : 27-06-2007, 18:06:17 »
Hvala svima na odgovorima


(Prskala bi deblo i drvenasti dio :smile:)

pozdrav :mdr:

Offline istefano

Odg: problem s listovima
« Odgovori #9 : 27-06-2007, 19:01:10 »
I zalij ga.
a meni se cini da je ovo od previse vlage , tako nesto se meni desilo sa brijestom i kad su me naucili da moram pustiti da se zemlja posusi ti listovi su nakon nekog vremena su se posusili do kraja
a ako ga nebi dovoljno zalio onda bi mi pozutili , nekako sam vise sklon tome da mu je prevlazno

Offline Aleksa

Odg: problem s listovima
« Odgovori #10 : 27-06-2007, 19:09:44 »
Hmm... Meni se listovi skvrce kada mu je suvo. Nikada ga nisam previse zalio tako da ne znam, ali mislim da listovi pocrne...

U svakom slucaju, neka ga pusti da se osusi izmedju zalivanja i sve ce biti ok!

Offline serpeverde

Odg: problem s listovima
« Odgovori #11 : 02-07-2007, 23:18:21 »
Listovi se skvrče kada biljka nije dovoljno zalivena. Po ovoj vrućini nemoguće je previše zaliti bonsai.

Offline DonQuijote

Odg: problem s listovima
« Odgovori #12 : 03-07-2007, 09:09:05 »
Moguće je ako je posađen u crnicu, kao ovaj. To nije propusna zemlja i treba joj više vremena da se isuši. Treba unutra staviti čačkalicu ili štapić od sladoleda pa prije zalijevanja provjeriti do koje dubine se zemlja isušila.

Offline helleborus

Odg: problem s listovima
« Odgovori #13 : 03-07-2007, 12:36:16 »
Točno, moguće je naravno prezaliti biljku. Ako ne uspiješ sa stapićem pokušaj paziti da je ne zalijevaš dok se bar 1 cm zemlje od ruba posude ne osuši. Ako se bojiš da ne bi bilo presuho u to vrijeme mistaj (špricaj vodom kao maglicom) po nekoliko puta na dan.

Offline serpeverde

Odg: problem s listovima
« Odgovori #14 : 05-07-2007, 20:51:54 »
Crnica ili ne crnica Ivana vam kaže da je bonsai vani, na 35 stupnjeva. Ja moje sukulente i kaktuse zalijevam svaki dan, jednom dnevno. Mislim da je velika greška bonsai malo zaliti. Treba ga obilno zaliti i zalijevati ponovno kada je površina zemlje suha. Bilo bi dobro da nam Ivana kaže koliko puta dnevno zalijeva svoj bonsai. Ako ga zalijeva samo jedamput dnevno onda je biljka žedna i zato se suše listovi. Bonsai, a i ostale biljke po velikim vrućinama treba obilno zaliti - višak vode iscuri kroz drenažne rupe. Ivani preporučam da kada bude presađivala svoj bonsai stavi drenažni sloj od prosijanog šljunka. Prilikom sijanja baciti sitnije čestice šljunka.

Kada sam rekla da je nemoguće previše zaliti bonsai po ovoj vrućini mislila sam ako se zalijeva jedamput dnevno, moguće je da je nekim bonsaievima potrebno i dvaput dnevno zalijevanje.

Koliko sam vidjela bonsai na slici je malen. Malena posuda se prije osuši od velike. Po mom mišljenju Ivanin bonsai ne dobiva dosta vode.

I