Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Čije je ovo?  (Posjeta: 12796 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline DonQuijote

Čije je ovo?
« : 14-07-2007, 21:56:13 »
Ja sam već lud i više pojma nemam što sam sve počeo pripremati za vađenje. Skleroza kao posljedica godina i čestih udaraca po glavikad sam bio mali :mdr:
Idem naime danas svojom uobičajenom rutom i vidim drvce, lijepo obrezano sa oštećenim korjenjem, očito za bonsai. Kako sam na tom potezu dosta toga počeo pripremati za vađenje, sve mi se pomješalo i više nisam siguran da li sam kopao oko ovog drvca. Nalazi se u blizini šumske staze Bliznec. I sad mi je bed, ako nije moje, a nisam siguran da je, onda ću nekoga zeznuti iduće proljeće...s druge strane na tom potezu imam sigurno desetak drvaca i možda sam zaboravio da sam i po ovom prčkao. Ako ga neko prepoznaje, nek javi da se ne petljam i ne kradem.

Offline Andrija Zokić

Odg: Čije je ovo?
« Odgovori #1 : 14-07-2007, 21:59:55 »
To je moje! Ne diraj! :mdr:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline DonQuijote

Odg: Čije je ovo?
« Odgovori #2 : 14-07-2007, 23:23:43 »
Dobro, iskopaj si onda :na: ja vadim 15 Veljače. Ako ga do tada ne izvadiš smatram da si odustao  :mdr:

Offline Marija

Odg: Čije je ovo?
« Odgovori #3 : 15-07-2007, 09:56:40 »
Okinut je samo vrh, koliko vidim na slici - ne vjerujem da je to netko pripremao za bonsaije, ima nas tek šačica u Hrvatskoj koji tražimo yamadorije, možda 20 tak - tako da ne vjejujem da nam se teritoriji poklapaju.

Mi često nailazimo na takve slučajeve - ljudi kidaju grmlje iz različitih razloga.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Čije je ovo?
« Odgovori #4 : 15-07-2007, 16:32:10 »
Vrh je otpiljen kao i korijenje. Nema tu greške, sasvim sigurno je pripremano za vađenje. Danas sam ga opet obišao a Mario ga je i slikao malo kvalitetnije.
... ali što više razmišljam, mislim da sam ga ipak ja načeo... i to loše. Odrezano korijenje je ostalo golo, vjerovatno je voda isprala ono malo zemlje što je bilo gore, grane su loše otpiljene i ostali su batrljci...pa sve pretpostavljam, ako sam to bio ja, onda je to bilo na samome početku mog zanimanja za bonsai i valjda sam zaboravio. Sram me bilo.

Offline Andrija Zokić

Odg: Čije je ovo?
« Odgovori #5 : 15-07-2007, 17:33:40 »
ako sam to bio ja, onda je to bilo na samome početku mog zanimanja za bonsai i valjda sam zaboravio.

Znaci ipak to nisam bio ja :blink:.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline DonQuijote

Odg: Čije je ovo?
« Odgovori #6 : 15-07-2007, 18:33:24 »
Ti nisi sumljiv. Ne zadovoljavaš se sa takvim drvima :mdr:

Offline gal

Odg: Čije je ovo?
« Odgovori #7 : 16-07-2007, 07:06:10 »
....ima nas tek šačica u Hrvatskoj koji tražimo yamadorije, možda 20 tak - tako da ne vjejujem da nam se teritoriji poklapaju.

.... :no:  :no: uopće  :no:  :no: ....
 ;)

Offline Marija

Odg: Čije je ovo?
« Odgovori #8 : 16-07-2007, 07:32:53 »
Samo ću reći da sam ja došla prva i da mi to stablo prirodno naliježe uz kralježnicu .... dok se ti ipak osjećaš neugodno sjedeći na njemu. Jasno je da ovo nije tvoje prirodno okruženje  :dunno: pa zašto da se mučiš.....
 i zato marš, u zonu bukvi  :threatening:

 :gigle:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gal

Odg: Čije je ovo?
« Odgovori #9 : 16-07-2007, 08:19:53 »
Samo ću reći da sam ja došla prva i da mi to stablo prirodno naliježe uz kralježnicu .... dok se ti ipak osjećaš neugodno sjedeći na njemu.

....u pravu si... ja ti dakle...  :frown: ... prepuštam to stablo...  :frown:

...ali ovg ne mogu više vratiti....!?!  :tlab:  :mdr:  :tlab: ...tak se fino osjeća među svojim alpskim rođacima...

...a dok ne naući zagorski morat ću mu dovući još pokojeg da mogu počakulat.... eee.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Čije je ovo?
« Odgovori #10 : 16-07-2007, 08:51:07 »
Vrh je otpiljen kao i korijenje. Nema tu greške, sasvim sigurno je pripremano za vađenje. Danas sam ga opet obišao a Mario ga je i slikao malo kvalitetnije.
... ali što više razmišljam, mislim da sam ga ipak ja načeo... i to loše. Odrezano korijenje je ostalo golo, vjerovatno je voda isprala ono malo zemlje što je bilo gore, grane su loše otpiljene i ostali su batrljci...pa sve pretpostavljam, ako sam to bio ja, onda je to bilo na samome početku mog zanimanja za bonsai i valjda sam zaboravio. Sram me bilo.

Moram izreči pokoju riječ i čestitati Donu na odabiru i pripremi drva. Iako nisam uspio vidjeti tri najbolja drva, od ovih koja sam vidio nekoliko njih su krasni primjerci. Ako sam si sve dobro posložil, najbolje napreduju i u najboljoj kondiciji su drva koja su bar jedan dio dana izložena sunčevim zrakama. Ipak se radi o ogromnoj šumi, gdje sva drva "trče" u vis tražeći "svoj dio neba".
Don je na nekim drvima uredio i korjijenje. Očito je to napravil u pravo vrijeme jer su drva puna zelene mase i novih pupova koji su vjerojatno tek za drugu godinu. Bukve koje sam ja prekasno rezao nisu ni blizu njegovim, mislim na pupanje i listanje. No to je i normalno. Dvije bukve mi se full dopadaju, želim Donu svu sreču pri iskapanju, jer mi se čini da su se potrudile ukorijeniti  :yes: . Done tu sam kad kreneš u iskope i rado ću ti pomoči ! U svakom slučaju, fino smo se prošetali po djelu njegovih i mojih terena.
Imam nekoliko fotki koje ću poslati uskoro.

Done, hvala na gostoprimstvu  :great:

Offline DonQuijote

Odg: Čije je ovo?
« Odgovori #11 : 16-07-2007, 08:56:22 »
Vrh je otpiljen kao i korijenje. Nema tu greške, sasvim sigurno je pripremano za vađenje. Danas sam ga opet obišao a Mario ga je i slikao malo kvalitetnije.
... ali što više razmišljam, mislim da sam ga ipak ja načeo... i to loše. Odrezano korijenje je ostalo golo, vjerovatno je voda isprala ono malo zemlje što je bilo gore, grane su loše otpiljene i ostali su batrljci...pa sve pretpostavljam, ako sam to bio ja, onda je to bilo na samome početku mog zanimanja za bonsai i valjda sam zaboravio. Sram me bilo.

Moram izreči pokoju riječ i čestitati Donu na odabiru i pripremi drva. Iako nisam uspio vidjeti tri najbolja drva, od ovih koja sam vidio nekoliko njih su krasni primjerci. Ako sam si sve dobro posložil, najbolje napreduju i u najboljoj kondiciji su drva koja su bar jedan dio dana izložena sunčevim zrakama. Ipak se radi o ogromnoj šumi, gdje sva drva "trče" u vis tražeći "svoj dio neba".
Don je na nekim drvima uredio i korjijenje. Očito je to napravil u pravo vrijeme jer su drva puna zelene mase i novih pupova koji su vjerojatno tek za drugu godinu. Bukve koje sam ja prekasno rezao nisu ni blizu njegovim, mislim na pupanje i listanje. No to je i normalno. Dvije bukve mi se full dopadaju, želim Donu svu sreču pri iskapanju, jer mi se čini da su se potrudile ukorijeniti  :yes: . Done tu sam kad kreneš u iskope i rado ću ti pomoči ! U svakom slučaju, fino smo se prošetali po djelu njegovih i mojih terena.
Imam nekoliko fotki koje ću poslati uskoro.

Done, hvala na gostoprimstvu  :great:

Fala i tebi što si mi pokazao lovište i dobre primjerke. Joooj kak budemo krampali na proljeće. :great:
A bogme sam se i umorio, prvo ozbiljna tura po šumi, a onda ozbiljna kroz šikaru po onoj pripeci. Doma sam se samo izvalio i ostatak dana proveo ležeči

Offline Marija

Odg: Čije je ovo?
« Odgovori #12 : 16-07-2007, 09:37:38 »

...ali ovg ne mogu više vratiti....!?!  :tlab:  :mdr:  :tlab: ...tak se fino osjeća među svojim alpskim rođacima...

...a dok ne naući zagorski morat ću mu dovući još pokojeg da mogu počakulat.... eee.

Dimenzije?

Ne možeš dalmatinca tek tako navrnut na zagorca  :no: :yupi:

P.S. Taj tvoj je mlađi rođak od onog bora što ga je Pall ponio sa sobom  :tlab:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gal

Odg: Čije je ovo?
« Odgovori #13 : 16-07-2007, 10:10:45 »
Dimenzije?

Deblo pri dnu oko 10 cm, visina oko 35-40, dužina krošnje oko 70 cm i širina oko 40 cm...
 

Offline Marija

Odg: Čije je ovo?
« Odgovori #14 : 16-07-2007, 10:12:11 »

Deblo pri dnu oko 10 cm, visina oko 35-40, dužina krošnje oko 70 cm i širina oko 40 cm...
 

Super...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai