Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Aluminijska ili bakrena žica ?  (Posjeta: 117927 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tony

Odg: Aluminijska ili bakrena žica ?
« Odgovori #30 : 28-02-2007, 16:51:20 »
Evo raspitao sam se,ova zica koju ja koristim je aluminiska(smedze boje ali kad se zagrebe ispod je bijelo).Postoji isto tako bakrena, pripremljena kako je vec nako u textu gore spomenuo i isto je dobra kao i aluminiska u zavisnosti na kojem dijelu drveta se koristi i na kojem drvetu.Pozdrav!

Offline marinko beg

Odg: Aluminijska ili bakrena žica ?
« Odgovori #31 : 28-02-2007, 21:01:09 »
Nema ti to veze sa time.Bakrena je jaca i treba manja debljina,ali aluminijska je laksa,sigurno za pocetnike.Imas bolji osjecaj izmedju prstiju kad savijas granu.

M

Offline marinko beg

Odg: Aluminijska ili bakrena žica ?
« Odgovori #32 : 28-02-2007, 22:42:17 »
Ej tony,ti zivis u Briselu?A sta govoris ?Francuski ili Flamanski?

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Aluminijska ili bakrena žica ?
« Odgovori #33 : 01-07-2008, 12:36:50 »
Ukoliko vam, kao meni, neopisivo treba bakrena žica, prošečite do prvog sakupljališta metala i sirovina... zaboravite razne firme tipa Strojopromet.... gdje je cijena za kg oko 70 kn! Evo kak sam ja to obavio....

Dobar dan, dobar dan!
Imate li možda bakrene žice?
Ne, mi to ne držimo!
A, imate li možda otpadnog bakra?
Imamo nekaj tam u vrečama!.... Joooooža.... odi s gosponom do škartbakra!

..... ode Joža s menom, a kad tam.... ljudi moji, pravo bogatstvo.... tone i tone bakrene žice svih dimenzija!

Gledam ja, Joža se čoha, a kaj će vam to gospon?
Za skulpture, velim ja Joži.... sad il me nije skužil ili kaj, no više ništ nije pital!
.... gospon!, a jel vam paše paljeni bakar?
Meni oći zacakle ko zvjezde nebeske...
Odvede mene Joža do kontejnera... a ja skoro pa opadnem na guzicu... Od 1-8 mm fino namotanog bakra, uredno spaljenog ( da ne trošim vlastite energente)... i još jeftinije od onog nespaljenog-blještečeg....

Eto, pa ako vam žica baš treba, doživite neku svoju priču na obližnjem otpadu sirovina!!!

Offline Aleksa

Odg: Aluminijska ili bakrena žica ?
« Odgovori #34 : 01-07-2008, 13:00:20 »
Ukoliko vam, kao meni, neopisivo treba bakrena žica, prošečite do prvog sakupljališta metala i sirovina... zaboravite razne firme tipa Strojopromet.... gdje je cijena za kg oko 70 kn! Evo kak sam ja to obavio....

Dobar dan, dobar dan!
Imate li možda bakrene žice?
Ne, mi to ne držimo!
A, imate li možda otpadnog bakra?
Imamo nekaj tam u vrečama!.... Joooooža.... odi s gosponom do škartbakra!

..... ode Joža s menom, a kad tam.... ljudi moji, pravo bogatstvo.... tone i tone bakrene žice svih dimenzija!

Gledam ja, Joža se čoha, a kaj će vam to gospon?
Za skulpture, velim ja Joži.... sad il me nije skužil ili kaj, no više ništ nije pital!
.... gospon!, a jel vam paše paljeni bakar?
Meni oći zacakle ko zvjezde nebeske...
Odvede mene Joža do kontejnera... a ja skoro pa opadnem na guzicu... Od 1-8 mm fino namotanog bakra, uredno spaljenog ( da ne trošim vlastite energente)... i još jeftinije od onog nespaljenog-blještečeg....

Eto, pa ako vam žica baš treba, doživite neku svoju priču na obližnjem otpadu sirovina!!!


Slavljen bio Joža!  :jupije:

Offline helleborus

Odg: Aluminijska ili bakrena žica ?
« Odgovori #35 : 01-07-2008, 13:30:56 »
Ukoliko vam, kao meni, neopisivo treba bakrena žica, prošečite do prvog sakupljališta metala i sirovina... zaboravite razne firme tipa Strojopromet.... gdje je cijena za kg oko 70 kn! Evo kak sam ja to obavio....

Dobar dan, dobar dan!
Imate li možda bakrene žice?
Ne, mi to ne držimo!
A, imate li možda otpadnog bakra?
Imamo nekaj tam u vrečama!.... Joooooža.... odi s gosponom do škartbakra!

..... ode Joža s menom, a kad tam.... ljudi moji, pravo bogatstvo.... tone i tone bakrene žice svih dimenzija!

Gledam ja, Joža se čoha, a kaj će vam to gospon?
Za skulpture, velim ja Joži.... sad il me nije skužil ili kaj, no više ništ nije pital!
.... gospon!, a jel vam paše paljeni bakar?
Meni oći zacakle ko zvjezde nebeske...
Odvede mene Joža do kontejnera... a ja skoro pa opadnem na guzicu... Od 1-8 mm fino namotanog bakra, uredno spaljenog ( da ne trošim vlastite energente)... i još jeftinije od onog nespaljenog-blještečeg....

Eto, pa ako vam žica baš treba, doživite neku svoju priču na obližnjem otpadu sirovina!!!


Bravo, a di je taj otpad i koliko si na kraju jeftino prošao??
Sve fino namotano???  :surprised: Da bi riječ rekla  :jupije: :quiet:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Aluminijska ili bakrena žica ?
« Odgovori #36 : 01-07-2008, 13:38:06 »
Bravo, a di je taj otpad i koliko si na kraju jeftino prošao??
Sve fino namotano???  :surprised: Da bi riječ rekla  :jupije: :quiet:

Otpad je u Stenjevcu, blizu moje firme gdi radim 14g. ( a tek mi je sad palo na pamet otići tam).
Cijena varira dnevno pa je neću pisati, no znatno jeftinije od Strojoprometa i još k tome paljena!

Offline DonQuijote

Odg: Aluminijska ili bakrena žica ?
« Odgovori #37 : 01-07-2008, 14:33:51 »
Znaš ona tanka, milimetarska žica za fino ožičavanje kojom si se oduševio. Danas sam je opet vidio, ima je u Bauhausu žitnjak, ali nisam je kupio jer je 49 kuna.
Kupio sam čeličnu žicu obučenu u plastiku, ista je na savijanje, jednako čvrsta jednako drži. Cijena? 5 kn za 50 metara na odjelu gdje su cijevi, garedena, šlaufovi i slično. Savršena za fino ožičavanje

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Aluminijska ili bakrena žica ?
« Odgovori #38 : 01-07-2008, 14:37:43 »
Znaš ona tanka, milimetarska žica za fino ožičavanje kojom si se oduševio. Danas sam je opet vidio, ima je u Bauhausu žitnjak, ali nisam je kupio jer je 49 kuna.
Kupio sam čeličnu žicu obučenu u plastiku, ista je na savijanje, jednako čvrsta jednako drži. Cijena? 5 kn za 50 metara na odjelu gdje su cijevi, garedena, šlaufovi i slično. Savršena za fino ožičavanje

Dragi moj prijatelju, ja sam si nabavil te tanke žice na ovom mom otpadu, baš danas... cijena prava sitnica.
Kad ti bude usput, zaleti se do mene u firmu ali do 14:30 i bum te odpeljal da si izabereš žice kakve voliš, očeš blješteće očeš paljene u mm kak si zamisliš  :great:

Offline Marija

Odg: Aluminijska ili bakrena žica ?
« Odgovori #39 : 01-07-2008, 15:26:47 »
Ajme divotaaaa .... jel mogu užicat da se i nama kupi ove deblje (koje NEMA na širem području Splita  :cry:) .... pa da "dođe" skupa stolom .... pliiiiiiiiiiiiiiz  :blush: :mdr:


P.S. Paljena i smotana .... koja divota  :jupi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Aluminijska ili bakrena žica ?
« Odgovori #40 : 01-07-2008, 15:41:23 »
Ajme divotaaaa .... jel mogu užicat da se i nama kupi ove deblje (koje NEMA na širem području Splita  :cry:) .... pa da "dođe" skupa stolom .... pliiiiiiiiiiiiiiz  :blush: :mdr:


P.S. Paljena i smotana .... koja divota  :jupi:

Nikakav problem, no sigurno je ima i negdje kod vas na nekom otpadu. Javi mi koje debljine i kolko kila vas zanima.

PS
paljena i smotana, da, ali sve to stoji nabacano u kontejner, pa ne očekuj namotaje kao u MBM-u one aluminijske  ;)

Offline MARKO

Odg: Aluminijska ili bakrena žica ?
« Odgovori #41 : 01-07-2008, 19:57:50 »
Ajme divotaaaa .... jel mogu užicat da se i nama kupi ove deblje (koje NEMA na širem području Splita  :cry:) .... pa da "dođe" skupa stolom .... pliiiiiiiiiiiiiiz  :blush: :mdr:


P.S. Paljena i smotana .... koja divota  :jupi:

Marija molim te ako ćete uzimat žicu uzmi za mene malo.. Debljina nije važna..poslužit će koja je da je :hihihi:

Offline Marija

Odg: Aluminijska ili bakrena žica ?
« Odgovori #42 : 02-07-2008, 08:12:29 »
Marija molim te ako ćete uzimat žicu uzmi za mene malo.. Debljina nije važna..poslužit će koja je da je :hihihi:
:great:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline helleborus

Odg: Aluminijska ili bakrena žica ?
« Odgovori #43 : 02-07-2008, 08:50:08 »
Mi jučer 'dobili' 10 kg žice. Svih dizenzija- bar gotovo svih. Paljena. Estetski baš i nije nekaj jer paljena žica nije baš lijepa, ali funkcionalna je. Probala sam razliku u savijanju onih najdebljih spaljenih i nespaljenih- ogromna. Namotana je onak kak bi si čovjek doma do zamotao- neki uredniji čovjek. Mislim da smo s tolikom količinom riješili dobar dio slijedeće godine, ako ne i cijelu godinu. ima toga brate  :surprised:  :wow:... Mario veli da ne bu toga dosta jer je on već potrošio puno ove godine, ali njega ne računam on žica 100 drva na milijon načina - on nije mjera (to kaže i njegova draga  :girl:  :ass:). Isplati se svakako. Jedino ak možete negdje 'nabaviti' zabadava  :nevin:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Aluminijska ili bakrena žica ?
« Odgovori #44 : 02-07-2008, 09:05:11 »
...Mario veli da ne bu toga dosta jer je on već potrošio puno ove godine, ali njega ne računam on žica 100 drva na milijon načina - on nije mjera (to kaže i njegova draga  :girl:  :ass:).

....da... i nisam neka mjera.... baš me to raduje... znaš onu pjesmu.... "...totalno drukčiji od drugih..."