Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Moj treći suiseki  (Posjeta: 19412 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DonQuijote

Moj treći suiseki
« : 17-07-2007, 16:46:05 »
Poslije trečega više niko ne broji. Prvi sam radio da vidim jel mogu, drugi da vidim hoču li istrajati, a treči, treči radim iz gušta, polako, polako jer je poseban i želim da i postolje za njega bude posebno.
 Ovo je kamen koji mi je poslao Gale. Hvala još jednom. Neodoljivo me podsjeća na riblji rep

Offline DonQuijote

Odg: Moj treći suiseki
« Odgovori #1 : 17-07-2007, 16:51:07 »
Postolje sam zamislio kao more u koje je riba taj tren, nakon visokog skoka ponovno upala. Pokušati ću napraviti postolje u obliku valova, pljuska, špricanja mora, jako prozračno i lepršavo. Naime tako bi želio, a pitanje je da li ću uspjeti. Prva faza je grubo piljenje ubodnom pilom.

Offline Marija

Odg: Moj treći suiseki
« Odgovori #2 : 17-07-2007, 21:21:01 »
Repina je super ... a postolje pravi izazov  :chinaman:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gale

Odg: Moj treći suiseki
« Odgovori #3 : 20-07-2007, 14:06:41 »
Bog Don, više nego mi je drago što si ga uvrstio u posebne, plašio sam se da ne razočaraš. To će me motivisati da potražim još koji.

Offline gale

Odg: Moj treći suiseki
« Odgovori #4 : 20-07-2007, 14:13:50 »
Don, dobio sam peć za keramiku, pa mi je palo na pamet, postolje od keramike. Rub oko kamena, dno i male nožice, pa kad se osuši ispečem i mat glazura. Šta kažeš na to ?
 

Offline Marija

Odg: Moj treći suiseki
« Odgovori #5 : 20-07-2007, 14:20:03 »
Ima osjećaj da će "Rep" dobiti izmjenjivo postolje.... to je kao one maske u boji za mobitele  :tlab:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Moj treći suiseki
« Odgovori #6 : 20-07-2007, 14:31:11 »
Vidio sam "rep" uživo, kao i Donov entuzijazam. Kak mi je Don pokušao prenjeti svoju viziju, ovo će biti stani pa gledaj.
Ja držim fige  :yes:

Offline DonQuijote

Odg: Moj treći suiseki
« Odgovori #7 : 20-07-2007, 17:55:21 »
Don, dobio sam peć za keramiku, pa mi je palo na pamet, postolje od keramike. Rub oko kamena, dno i male nožice, pa kad se osuši ispečem i mat glazura. Šta kažeš na to ?
 

Pa onda još tu glazuru obojiš nekom bojom za drvo, razlika se ne bi niti vidjela.

Peč za keramiku je prava stvar, jedan kamen sam si zamislio na postolju od bijelog porculana. Nije baš po PS ali odlično bi izgledao.
Pokušaj, fučkaš pravila. To radiš zbog sebe a ne zbog pravila :great:
 
Ja ću prvo napraviti nekoliko tradicionalnih, a onda sigurno počinjem eksperimentirati

Offline DonQuijote

Odg: Moj treći suiseki
« Odgovori #8 : 21-07-2007, 17:25:38 »
Faza dva. Kad postolje izgleda totalno kretenski :mdr:

Offline Aleksa

Odg: Moj treći suiseki
« Odgovori #9 : 21-07-2007, 20:43:47 »
Kad postolje izgleda totalno kretenski :mdr:

 :yes: :mdr: ;)

Offline DonQuijote

Odg: Moj treći suiseki
« Odgovori #10 : 22-07-2007, 18:45:14 »
 :glasses:
Ali to samo zato što ne vidiš :whistle: Kladio bi se da Andrija kao kipar, vidi što se sprema :mdr:

Offline DonQuijote

Odg: Moj treći suiseki
« Odgovori #11 : 23-07-2007, 16:46:57 »
Još malo dorađena... ali što više radim na postolju, to postajem svjesniji da ne mogu dobiti to što sam zamislio. Uložiti ću još nekoliko sati i onda najvjerovatnije sve baciti u smeće...imati ćete priliku prisustvovati veeeelikom fjasku :mdr:

Offline Andrija Zokić

Odg: Moj treći suiseki
« Odgovori #12 : 23-07-2007, 16:53:29 »
imati ćete priliku prisustvovati veeeelikom fjasku :mdr:

Moj profesor je znao reci nesto u ovom stilu: "Napravi odlicno, onda razbij i napravi bolje". :worthy:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline DonQuijote

Odg: Moj treći suiseki
« Odgovori #13 : 23-07-2007, 18:02:42 »
Da, to je dobra misao.
 Sad sam ga zeznuo do kraja i više nema smisla. Ali kuži se zamisao, ovo gore naprijed je trebala biti krijesta vala koji je izazvan uronom ribe. Krijesta je ispala loše jer sam je prvo podrezao s donje strane pa više nisam mogao povečati strminu kako je bilo potrebno. Ispod krijeste sam zeznuo smjer valova koji idu totalno neprirodno, grba sa stražnje strane je prevelika, trebala je biti šuplja i prozračna da liči na pjenu ali to mi baš ni u startu nije uspjelo, pa nema smisla popravljati.

Offline DonQuijote

Odg: Moj treći suiseki
« Odgovori #14 : 23-07-2007, 18:09:12 »
I onda, kut ulaska ribe u more je preblag, htio sam naglasiti srednju peraju jer me malo podsjećala na peraju morskog psa, ali to ne valja, treba ulaziti u more pod većim kutom... a i postolje je preusko za tako nešto. Sad mijenjam koncepciju. Postolje će biti pliće i okruglije, od krijeste nisam odustao iako ju je teško za izvesti, ali će biti manja i proporcionalnija.
 E sad se vidi razlika između umjetnika i zanatlije, da imam nešto slično, mogao bih to bez problema iskopirati, možda čak i usavršiti...ali kad treba nešto originalno napraviti. Problem. Ili ne ispadne ništa ili trebam pet pokušaja dok ne dođem do zadovoljavajućeg rezultata. Bemmu, baš sam ljut i razočaran, u vjetar bačeno desetak sati posla.
 :blush: