Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Pinus mugo  (Posjeta: 10454 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marinko beg

Pinus mugo
« : 03-02-2007, 01:45:29 »
Ovaj prekrasni pinus mugo yamadori je bio na demu"ginkgo bonsai award 2005".Stilirao ga je Kevin Willson sa svojim asistentima.
Sa ponosom mogu da kazem da nije mene,ne bi to oko 500 godina staro drvo nikada tamo zavrsilo.Naime posto sam u godini 2000 pronasao novi site u alpama,ja i moja zena smo se 2001 mucili da iskopamo ovaj ogromni yamadori.Posto ona nije bodybilder,ja sam oko drva dobro raskopao zemlju i odlucio da se vratim za dva tjedna sa svojim uciteljem.I vratili smo se...Uzeli smo pet yamadorija(dva tjedna prije sam uzeo oko sedam)od kojoh je ovo bilo najvece.Posto je drvo preveliko za moj vrt,rekao sam mom ucitelju da ga zadrzi za sebe.Steta da ne mogu da nadjem sliku na internetu,od yamadorija na kojemu je demonstrirao Georgh Reinhald dvije godine prije(Ginkgo bonsai award 2003),takodjer iskopano sa mojom zenom.
Oba drva se danas nalaze u muzeju vlasnika "Ginkga".

Offline marinko beg

Odg: Pinus mugo
« Odgovori #1 : 03-02-2007, 01:52:36 »
Na slici se vidi da je moj ucitelj imao drugu viziju,jer se kod konacnog formiranja vidi da posuda stoji sa strane.Samo da kazem da je posuda oko metar duga.Cijena joj je vrtoglava(oko 2000 eura).Kad malo razmislim da sam ovakva drva davao za bagatelu,malo me zaboli srce!E jesam bio glup!!! :slap:

M

Offline marinko beg

Odg: Pinus mugo
« Odgovori #2 : 03-02-2007, 10:31:53 »
Trenutno je Sashi-eda gotovo na istoj visini sa desnom granom.Vjerojatno ce vlasnik(Danny Use)desnu granu lagano podignuti.

M

Offline Marija

Odg: Pinus mugo
« Odgovori #3 : 03-02-2007, 11:08:29 »
Marinko, imam originalni DVD sa Gingka 2005 ...  :glasses:. Kupili smo ga radi Palla  ;)
Ima li tebe negdje na DVD-u?
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline marinko beg

Odg: Pinus mugo
« Odgovori #4 : 03-02-2007, 16:16:02 »
Marinko, imam originalni DVD sa Gingka 2005 ...  :glasses:. Kupili smo ga radi Palla  ;)
Ima li tebe negdje na DVD-u?
Mene na DVD-u???Nece bit jer sam ja tamo bio samo u subotu do 3 sata,dok cijeli show traje 2 dana.Mozda ces vidit moj mugo na kamenu,ne znam da li su oni sve bonsaie snimali...ima ih dosta.Da ne radim preko vikenda,bio bi ja tamo cijela 2 dana,ovako j..i ga kad moras radit!!! :diablo: :grrrrrr:
PS:Zasto mislis da bi ja bio na DVD-u,vec sam negdje rekao da sam ja prema tim majstorima pravi mrav.Moras se dobro oznojit da bi usao sa svojim drvom/drvima u konkurenciju takvog nivoa.Uostalom,kad majstori rade na demo-u,nitko od organizatora na najavljuje"this is Yamadori collected by..."
Te su stvari anonimne iz razloga sto je vecina yamadorija u europi iskopano na,ako mogu da se izrazim "ilegalan" nacin. :mdr:

M

Offline Marija

Odg: Pinus mugo
« Odgovori #5 : 03-02-2007, 20:10:06 »
Mene na DVD-u???Nece bit jer sam ja tamo bio samo u subotu do 3 sata,dok cijeli show traje 2 dana.Mozda ces vidit moj mugo na kamenu,ne znam da li su oni sve bonsaie snimali...ima ih dosta.Da ne radim preko vikenda,bio bi ja tamo cijela 2 dana,ovako j..i ga kad moras radit!!! :diablo: :grrrrrr:
PS:Zasto mislis da bi ja bio na DVD-u,vec sam negdje rekao da sam ja prema tim majstorima pravi mrav.Moras se dobro oznojit da bi usao sa svojim drvom/drvima u konkurenciju takvog nivoa.Uostalom,kad majstori rade na demo-u,nitko od organizatora na najavljuje"this is Yamadori collected by..."
Te su stvari anonimne iz razloga sto je vecina yamadorija u europi iskopano na,ako mogu da se izrazim "ilegalan" nacin. :mdr:

Kužim, samo sam mislila da nisi negdje u kadru ... u prolazu ... ili u publici ...  :sarcastic:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline marinko beg

Odg: Pinus mugo
« Odgovori #6 : 04-02-2007, 00:16:26 »
A to je moguce da su medju 4000 posjetilaca potrefili bas mene! :glasses:

M

Offline Andrija Zokić

Odg: Pinus mugo
« Odgovori #7 : 11-04-2007, 09:15:58 »
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline helleborus

Odg: Pinus mugo
« Odgovori #8 : 11-04-2007, 09:33:43 »
vauuuuuuuu!!!!

i kako stavi odmah u relativno malu posudu. cini se da je imao srece s korijenjem.

Offline gal

Odg: Pinus mugo
« Odgovori #9 : 11-04-2007, 09:51:49 »
...i sila prođe kroza nj...

Offline marinko beg

Odg: Pinus mugo
« Odgovori #10 : 11-04-2007, 20:59:05 »
Ovo je najspektakularniji divlji materijal koji sam ikad vidio!!! :surprised: Nenormalno...ovakve stvari ja ponekad sanjam!

M

Offline Aleksa

Odg: Pinus mugo
« Odgovori #11 : 16-04-2007, 21:45:25 »
 :worthy:

Offline Aleksa

Odg: Pinus mugo
« Odgovori #12 : 17-04-2007, 22:13:10 »
Znam da cu da budem sazvakan ali...  :dunno:

Sto vise gledam ovo drvo sve mi je "ruznije"! Znam da se ovo preplitanje jina i zivog dijela jako cijeni i da je stvarno spektakularno drvo ali meni je nekako muka od ovoga!  :beurk:

Offline Marija

Odg: Pinus mugo
« Odgovori #13 : 17-04-2007, 22:19:01 »
Znam da cu da budem sazvakan ali...  :dunno:

Sto vise gledam ovo drvo sve mi je "ruznije"! Znam da se ovo preplitanje jina i zivog dijela jako cijeni i da je stvarno spektakularno drvo ali meni je nekako muka od ovoga!  :beurk:

Možda si samo osjetio na tren što je stablo prošlo na putu da postane ovakvo ... to i jest prava muka  :sarcastic:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai