Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Prijava narudžbi tenisita!  (Posjeta: 60872 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Prijava narudžbi tenisita!
« : 12-09-2007, 15:14:13 »
Ja sam zainteresiran za 2 vreče razumne kilaže.

Mislim da je sad vrijeme da se dogovorimo i nabavimo tenesit, pa nek se jave zainteresirani, a pogotovo bivši i sadašnji precjednici. Jedan jer je blizak izvoru, a drugi jer mu je to sveta dužnost  :mdr:  :great:

Offline DonQuijote

Odg: Prijava narudžbi tenisita!
« Odgovori #1 : 12-09-2007, 15:56:20 »
Barem dvije vreče ako je prosijan kao što Seba kaže da je. Ako je onako neujednačen i treba ga prosijavati tako da pola otpadne, onda četiri vreče.
P.S. mogu posuditi kombi

Offline Marija

Odg: Prijava narudžbi tenisita!
« Odgovori #2 : 12-09-2007, 19:21:28 »
Mi smo ga ovdje tražili u Peveca i Građe, ali ga ne drže...  :sarcastic:

Gdje su ga Sebastijan i Čajko The Psycho kupili? Valjda imaju podružnicu u Splitu   :gigle:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Prijava narudžbi tenisita!
« Odgovori #3 : 12-09-2007, 20:18:55 »
Prve količine su bile iz ciglane, ali to je bio onaj lošiji kojeg je puno otpadalo kod prosijavanja, sada Seba ima neki novi izvor, dobra granulacija, nema otpada i prilično je jeftin, rekao je i gje je to ali sam ja naravno zaboravio.
Mislim da bi se vi trebali raspitati u nekoj ciglani...ako postoji ciglana u blizini.
Ako neko ide autom do Zagreba, javite pa ćemo vam organizirati...ako ništa drugo iz ciglane

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Prijava narudžbi tenisita!
« Odgovori #4 : 12-09-2007, 21:05:08 »
Evo ga dragi moji, ovako stoje stvari... Tenisit ili kako ga ovaj čovjek zove Tenisand gdje ga sada nabavljam dostupan je u neograničenim količinama. Možemo ga kupiti direktno u pogonu kod dotičnog gospodina, moga poznanika i prijatelja, koji ima tvornicu, to jest, proizvodnju Tenisanda. Granulacija je 4mm i potpuno je čista, nema NIKAKVOG otpada, dakle doslovno 0% i dolazi pakiran u vrećama po 25kg. Kod ispiranja, ispere se samo malo crvene vode, taman toliko koliko se prašine od mljevenja zadrži na 4 milimetarskim zrncima. Čovjek mi je obećao da će mi izmljeti i pripremiti i šesticu (6mm) da probam, iako ja mislim da je četvorka savršena. Mogla bi se eventualno malo miješati sa šesticom i to za veeeelike posude i biljke. Biljke u tome rastu mrak, prošla je cijela skoro sezona, prva kako sam sadio u Tenisit i sve je perfektno i posve zdravo. Mislim da su mi biljke u tenisitu bolje i zdravije nego one sve ostale koje nisam presađivao u tenisit ove godine. Gnojim redovito jednom tjedno do jednom u deset dana Cvetalom ili Substralom po uputi priozvođača. Koristio sam dosta i Folifertil, naizmjence s Cvetalom i pokazalo se mraaak. Ja do sada nisam plaćao za nabavljeni tenisit jer mi je poklonjen. A dobio sam oko 250 kila!!!
Mislim da je gospodin raspoložen dati mi koliko mi god treba iako...taman i  da ga kupimo a to bi moglo biti vjerojatnije ako  ga svi krenete naručivati, mislim da to nije nikakva ozbiljnija cijena. Mislim, ali nisam siguran, da vreća Tenisanda nemre biti više od tridesetak, četrdesetak kuna. Dakle, za 25 kg čiste četvorke. Mogu provjeriti i pitati. Mogu ti Mare pitati i što je s nabavljanjem istoga za Split, možda gosp Ivo zna nekoga dolje koji proizvodi, ako ne, kupit ćemo ti ga u Zagrebu, samo treba vidjeti što je s transportom. Kako gosp Ivo opskrbljuje i onako pola Hrvatske s Tenisandom iliti Tenisitom, možda ima varijantu i transporta u Split. 

Offline Marija

Odg: Prijava narudžbi tenisita!
« Odgovori #5 : 13-09-2007, 08:10:57 »
Mogu ti Mare pitati i što je s nabavljanjem istoga za Split, možda gosp Ivo zna nekoga dolje koji proizvodi, ako ne, kupit ćemo ti ga u Zagrebu, samo treba vidjeti što je s transportom. Kako gosp Ivo opskrbljuje i onako pola Hrvatske s Tenisandom iliti Tenisitom, možda ima varijantu i transporta u Split. 

Thanks, svakako se raspitaj! Cijena nije bitna. Odlično je što ga ne treba prosijavat, jer je čista četvorka/šestica.

Što se transporta tiče, lako ćemo to rješiti ... ukoliko on već nema varijantu isporuke, moji iz firme su često u Zagrebu, pa mi mogu pokupiti ili nas dvoje možemo doći po njega.  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Prijava narudžbi tenisita!
« Odgovori #6 : 13-09-2007, 08:56:49 »
Reci mi samo, koliko bi, barem otprilike, toga htjela? Da znam reći čovjeku, ukoliko nema da može pripremiti. Vreće su ti po 25kg.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Prijava narudžbi tenisita!
« Odgovori #7 : 13-09-2007, 09:07:11 »
...Biljke u tome rastu mrak, prošla je cijela skoro sezona, prva kako sam sadio u Tenisit i sve je perfektno i posve zdravo. Mislim da su mi biljke u tenisitu bolje i zdravije nego one sve ostale koje nisam presađivao u tenisit ove godine. Gnojim redovito jednom tjedno do jednom u deset dana Cvetalom ili Substralom po uputi priozvođača. Koristio sam dosta i Folifertil, naizmjence s Cvetalom i pokazalo se mraaak. ...

Jel si drva sadio u čisti tenesit ili si još kaj dodavao?
Koji su omjeri NPK tih cvetala,  substrala i folifertila?
Gledao sam malo po centrima i ima ih svakakvih.

Offline Marija

Odg: Prijava narudžbi tenisita!
« Odgovori #8 : 13-09-2007, 09:28:36 »
Reci mi samo, koliko bi, barem otprilike, toga htjela? Da znam reći čovjeku, ukoliko nema da može pripremiti. Vreće su ti po 25kg.

Ne znam u kilma, prije bih znala volumenski  ;)
Kolika je vreća od 25 kg?
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Prijava narudžbi tenisita!
« Odgovori #9 : 13-09-2007, 15:35:15 »
MARE
Kontaktirao sam čovjeka koji proizvodi Tenisit. Dakle, vreća čiste četvorke od 25kg je 15kn + PDV. Izračunajte sami. Vreća je velika, recimo, ako stojiš s obje noge skupljene, dopire ti nešto više koljena ili do koljena, a široka je kao širina skupljenih nogu. Uostalom, ako naručiš koju vreću viška, znaš da se neće baciti, iskoristit ćeš već.
Mario
Sadio sam u TENISIT u koji bi ubacio par šaka kupljene mješavine zemlje za cvijeće, npr Valentin zemlja za cvijeće u Merkatoru, malo je skuplja ali super. Ili, ona jeftina u Bauhausu, najjeftinija, je također super. Miks sam radio odokativno, računajući da je to negdje 70-80% tenisit, ostatak zemlja. Ak ti je previše tenisita, ubaciš još šaku zemlje, ili obratno. Mislim da nije važno, samo otprilike. To ti bude prilično tenisitna mješavina sa vrlo malo zemlje, al to je baš ok. U tome je štos.

A SADA OVO VRIJEDI ZA SVE KOJI SU ZAINTERESIRANI....dogovor je s proizvođačem Tenisita da se zbrojimo i da mu ja javim koliko ljudi koliko toga hoće. On će to kroz dan dva pripremiti i....možemo Don i ja skoknuti s njegovim kombijem natrpati sve, odpelamo nekam i onda si vi dalje dolazite po to ili organizirate dostavu. OK?
Pozdrav
S

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Prijava narudžbi tenisita!
« Odgovori #10 : 13-09-2007, 15:46:51 »
Kad je tak ja bi 4 vreče Tenisita.

Offline Marija

Odg: Prijava narudžbi tenisita!
« Odgovori #11 : 13-09-2007, 17:00:45 »
MARE
Kontaktirao sam čovjeka koji proizvodi Tenisit. Dakle, vreća čiste četvorke od 25kg je 15kn + PDV. Izračunajte sami. Vreća je velika, recimo, ako stojiš s obje noge skupljene, dopire ti nešto više koljena ili do koljena, a široka je kao širina skupljenih nogu. Uostalom, ako naručiš koju vreću viška, znaš da se neće baciti, iskoristit ćeš već.
Mario
Sadio sam u TENISIT u koji bi ubacio par šaka kupljene mješavine zemlje za cvijeće, npr Valentin zemlja za cvijeće u Merkatoru, malo je skuplja ali super. Ili, ona jeftina u Bauhausu, najjeftinija, je također super. Miks sam radio odokativno, računajući da je to negdje 70-80% tenisit, ostatak zemlja. Ak ti je previše tenisita, ubaciš još šaku zemlje, ili obratno. Mislim da nije važno, samo otprilike. To ti bude prilično tenisitna mješavina sa vrlo malo zemlje, al to je baš ok. U tome je štos.

A SADA OVO VRIJEDI ZA SVE KOJI SU ZAINTERESIRANI....dogovor je s proizvođačem Tenisita da se zbrojimo i da mu ja javim koliko ljudi koliko toga hoće. On će to kroz dan dva pripremiti i....možemo Don i ja skoknuti s njegovim kombijem natrpati sve, odpelamo nekam i onda si vi dalje dolazite po to ili organizirate dostavu. OK?
Pozdrav
S

Ne bojim se ja da ćemo naručiti previše, nego premalo.   ;)
Bonsai su nam veliki kao i kašete u kojima rastu. Posljednje izvađene primjerke teško nosimo udvoje.... :tup:
Kontaj nas za 10-ak vreća za početak, za tu skupnu narudžbu. Iako je još uvijek rano... nama nije hitno.  :smile:

U svakom slučaju hvala! 8)
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Prijava narudžbi tenisita!
« Odgovori #12 : 13-09-2007, 20:55:33 »

A SADA OVO VRIJEDI ZA SVE KOJI SU ZAINTERESIRANI....dogovor je s proizvođačem Tenisita da se zbrojimo i da mu ja javim koliko ljudi koliko toga hoće. On će to kroz dan dva pripremiti i....možemo Don i ja skoknuti s njegovim kombijem natrpati sve, odpelamo nekam i onda si vi dalje dolazite po to ili organizirate dostavu. OK?
Pozdrav
S

Može, jedino što to nije moj kombi nego ga posudim od firme, pa trebam znati dan unaprijed. Imam i garažu dovoljno veliku da to sve iskrcamo i da pričekamo koji dan dok svako ne uzme koliko je naručio.
Meni isto 4 vreče

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Prijava narudžbi tenisita!
« Odgovori #13 : 13-09-2007, 21:06:52 »
No upravo tako. Don me točno kuži što mislim. A što se rano ili kasno tiče, meni je svejedno. Ako hoćete, možemo to obaviti sada pa smo svi već napola spremni za proljeće. Pa to nam je i tak svejedno..., nije Tenisit voćni jogurt da bi se pokvario od stajanja  :histerical: kako sam duhovit priznat ćete. Ajmo onda još koji dan pričekati, neka nas se što više izjasni o količini, onda ću ja to javiti gazdi u pogon pa Don i ja nastupamo za transport. Eto. Pišite i dalje koliko tko hoće

Offline Marija

Odg: Prijava narudžbi tenisita!
« Odgovori #14 : 14-09-2007, 07:52:57 »
Samo što se granulacije tiče - 5 vreća sa od 4mm, a 5 sa od 6mm ;)
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai