Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Crni bor  (Posjeta: 8493 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline veljko

Crni bor
« : 04-02-2007, 20:48:21 »
Evo jednog crnog bora, sviježe presađenog, pa komentirajte...  :go:
Izvađen je prošle zime, na žalost, ovo mi je njegova jedina fotografija. :neutral:

Offline marinko beg

Odg: Crni bor
« Odgovori #1 : 05-02-2007, 11:19:16 »
Veljko,
Opcija;fukinagashi.Dignut donju granu,a gornju vise savit prema dolje,a opet nije lako zato sto je gornji dio predugacak.
 Opcija 2;Skines zicu i uzmes RAPHIU te je namocis.Cvrsto je namotas od prve do zadnje grane.(Ovo se na zapadu zapravo radi sa elasticnim zavojem i vulkaniziranom trakom,ali te trake vjerojatno nema kod vas.)Namotas opet zicu,dolje na bazi zasarafis jedan saraf.Od tamo nategnes zicu(trebat ce ti barem dvije),provucez zicu kroz mali otvor koji napravis izmedju zice i debla i vratis se opet dole,odakle ispod sarafa polako natezes.Rezultat bi trebao otprilike da izgleda ovako.Ja ne znam da pravim virtualls jer sam sto se tice interneta totalni pocetnik.
PS:Kad kazem najmanje dvije zice,mislim na mjestima gdje se grana savija.
Zapravo bi pocetak debla trebao da ide cak jos malo vise u desno.

M

Offline DonQuijote

Odg: Crni bor
« Odgovori #2 : 05-02-2007, 11:35:28 »
Te trake ima kod nas.
Zove se NITTI butly rubber tape i koristi se u elektroinstalacijama. Jedna rola košta oko 25 kuna.
Gumena je i vrlo rastezljiva, jako se napne i onda omota oko drva, blago ljepljiva su unutarnje strane kad se pusti, stisne se i savršeno obuhvati drvo te spriječava lomljenje.
Tražite u boljeopskrbljenim elektrodučanima i samo pitajte za gumi izolirband :mdr:

Offline marinko beg

Odg: Crni bor
« Odgovori #3 : 05-02-2007, 11:44:23 »
Te trake ima kod nas.
Zove se NITTI butly rubber tape i koristi se u elektroinstalacijama. Jedna rola košta oko 25 kuna.
Gumena je i vrlo rastezljiva, jako se napne i onda omota oko drva, blago ljepljiva su unutarnje strane kad se pusti, stisne se i savršeno obuhvati drvo te spriječava lomljenje.
Tražite u boljeopskrbljenim elektrodučanima i samo pitajte za gumi izolirband :mdr:
25 KUNA???  :surprised: :surprised:Bemti,mi to ovdje placamo izmedju 10 i 15 eura.Gdje to ima za nabavit?Odmah kupujem nekoliko rola!

M

Offline marinko beg

Odg: Crni bor
« Odgovori #4 : 05-02-2007, 12:02:27 »
Sad ce Andrija da zaprdi jedan dobar "asimetricni" virtuall,pa ce da me ubije u pojam!!! :mdr: :mdr: :mdr:

M

Offline DonQuijote

Odg: Crni bor
« Odgovori #5 : 05-02-2007, 12:53:12 »
Te trake ima kod nas.
Zove se NITTI butly rubber tape i koristi se u elektroinstalacijama. Jedna rola košta oko 25 kuna.
Gumena je i vrlo rastezljiva, jako se napne i onda omota oko drva, blago ljepljiva su unutarnje strane kad se pusti, stisne se i savršeno obuhvati drvo te spriječava lomljenje.
Tražite u boljeopskrbljenim elektrodučanima i samo pitajte za gumi izolirband :mdr:
25 KUNA???  :surprised: :surprised:Bemti,mi to ovdje placamo izmedju 10 i 15 eura.Gdje to ima za nabavit?Odmah kupujem nekoliko rola!

M

Telur na Žitnjaku. Oni Nitto traku imaju skoro uvijek. Centrala im je na Dubravkinom putu, možda možeš naručiti poštom.
Proizvod je Japanski pa možda možeš malo proguglati i pronači.
Puno ime trake je
NITTO No.15 Butyl rubber tape
Proizvodi Nitto shinko corporation

Offline marinko beg

Odg: Crni bor
« Odgovori #6 : 05-02-2007, 13:35:37 »
Thanks Don!!!

M

Offline veljko

Odg: Crni bor
« Odgovori #7 : 05-02-2007, 18:46:23 »
Hvala Marinko, ovo mi se sviđa. I ja sam novi u kompjuterskom svijetu, pa te u potpunosti kužim. :great:
Andrija, kako Marinko kaže, sad si ti na redu. :whistle: