Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Planovi za sljedečih 40g.  (Posjeta: 14352 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Planovi za sljedečih 40g.
« : 20-09-2007, 09:35:52 »
Odlučio sam poživjeti još tolko.  :mdr:

Opet sam jučer malo šetao "grbavom" šumom, pažnju su mi privukle premlade bukve na koje do sada nisam ni obračao pažnju. Njihovi oblici su mi postali sve privlačniji i u svakoj sam vidio potencijal koji bi kroz desetak godina mogao biti uz bok onoj opjevanoj i odrađenoj bukvi iz MBM-a.
Na gruntu imam dovoljno mjesta da u neku vrstu "školice" presadim 20-30 mladih bukvi izvađenih u šumi, a starih od 2-5g. Bukve koje su mi zapele za oko, debele su od 2-5 cm i sve su dobro razgranate sa osjetnim stanjivanjem prema vrhu, visoke su od 1-2 m. Jednu sam izvadio, a sa ostalima ću čekati kraj sezone mirovanja.
Vjerujem da će u kontroliranim uvjetima rasta, brže napredovati, pogotovo sa dovoljno gnojiva. Mislim ih presađivati (reducirati korijen) svake dvije godine.
Svi prijedlozi, savjeti i primjedbe su dobro došle, pa vas sve skupa od srca molim da se priključite ovom mom projektu, vašim znanjem i iskustvom.

Hvala !

Offline Marija

Odg: Planovi za sljedečih 40g.
« Odgovori #1 : 20-09-2007, 09:53:26 »
Mislim da ćeš u idućih 6 mj. odustat od te ideje ... :gigle:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Planovi za sljedečih 40g.
« Odgovori #2 : 20-09-2007, 10:22:14 »
Mislim da ćeš u idućih 6 mj. odustat od te ideje ... :gigle:

Nadam se da griješiš  :yes:

Offline Marija

Odg: Planovi za sljedečih 40g.
« Odgovori #3 : 20-09-2007, 10:24:39 »
Nadam se da griješiš  :yes:

Kroz godine ćeš napredovati u bonsaima i vrlo brzo odustati od mladica. Tražeći starija stabla u prirodi se lijepo "preskače" vrijeme i dolazi do kvalitetnijih bonsaija u konačnici.  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Planovi za sljedečih 40g.
« Odgovori #4 : 20-09-2007, 10:43:15 »
Kroz godine ćeš napredovati u bonsaima i vrlo brzo odustati od mladica. Tražeći starija stabla u prirodi se lijepo "preskače" vrijeme i dolazi do kvalitetnijih bonsaija u konačnici.  :smile:

Naravno da ću tražiti i vaditi stara stabla, to mi je primarno. Nisam ni mislio to prekinuti, već napredovati kak i veliš. Ovo s mladima je ... presadi i pusti nek rastu... uz povremene intervencije. Mjesta ima, a nadam se da će i rezultati biti drugačiji od starijih, trenutno raspoloživih yamadoria. Prije svega, kontroliranim uvjetima!

Offline Marija

Odg: Planovi za sljedečih 40g.
« Odgovori #5 : 20-09-2007, 10:46:41 »
A joj .... zaboravila sam tvoju sklonost ka testiranju, ipak si naš forumski laborant  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Planovi za sljedečih 40g.
« Odgovori #6 : 20-09-2007, 10:54:04 »
A joj .... zaboravila sam tvoju sklonost ka testiranju, ipak si naš forumski laborant  :mdr:

Samo se smij, pitat češ ti mene za 10-20 godina "...od kud mi ti krasni primjerci?", naravno nadam se da ćemo poživjeti do tada  :mdr:

Offline Goran Cajko

Odg: Planovi za sljedečih 40g.
« Odgovori #7 : 20-09-2007, 11:23:36 »
Samo ti kreni s tim, pa  će oni vidjet svoje... :mdr:

još ti ja prodam treću klasu pločica 60*60 za podlogu i sadnja može početi :mdr:

p.s. ja bi išao na podrezivanje korjena tek svake treće godine

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Planovi za sljedečih 40g.
« Odgovori #8 : 20-09-2007, 11:36:52 »
Samo ti kreni s tim, pa  će oni vidjet svoje... :mdr:

još ti ja prodam treću klasu pločica 60*60 za podlogu i sadnja može početi :mdr:

p.s. ja bi išao na podrezivanje korjena tek svake treće godine

Hvala na podršci, na kraju krajeva, s tobom sam prvim i pričal o ovome...  :mdr:
... pa možeš i pokloniti tih 30 pločica, kao kum projekta " 40g, "  :lol:
Prihvačam prijedlog svake tri, korijen skini, bar bum imal manje posla  :mdr:

Offline DonQuijote

Odg: Planovi za sljedečih 40g.
« Odgovori #9 : 20-09-2007, 11:46:28 »
Biti će to prva plataža bonsaia u Hrvatskoj :tlab: Postati ćeš veleizvoznik bukvi :mdr:
Ne sumljam u uspjeh 8)

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Planovi za sljedečih 40g.
« Odgovori #10 : 20-09-2007, 11:53:32 »
Biti će to prva plataža bonsaia u Hrvatskoj :tlab: Postati ćeš veleizvoznik bukvi :mdr:
Ne sumljam u uspjeh 8)

Bukvu sam spomenuo jer mi je prva upala u oko, mislim ona u MBM-u i ona je zaslužna za razgovor između Gorana i mene gdi se ta ideja rodila. Mlade bukve koje nalazim po medvednici do sad nisu uopče izgledale privlačno, no u ovoj "grbavoj" šumi ih ima pa sam s njima odlučio početi, bit će tu sigurno i grabova i glogova. Posebno vrsta koje skužim da ih je teže uzeti iz prirode kao starija drva.
Hvala na podršci  :great:

Offline Marija

Odg: Planovi za sljedečih 40g.
« Odgovori #11 : 04-02-2009, 11:43:30 »
Odlučio sam poživjeti još tolko.  :mdr:

Opet sam jučer malo šetao "grbavom" šumom, pažnju su mi privukle premlade bukve na koje do sada nisam ni obračao pažnju. Njihovi oblici su mi postali sve privlačniji i u svakoj sam vidio potencijal koji bi kroz desetak godina mogao biti uz bok onoj opjevanoj i odrađenoj bukvi iz MBM-a.
Na gruntu imam dovoljno mjesta da u neku vrstu "školice" presadim 20-30 mladih bukvi izvađenih u šumi, a starih od 2-5g. Bukve koje su mi zapele za oko, debele su od 2-5 cm i sve su dobro razgranate sa osjetnim stanjivanjem prema vrhu, visoke su od 1-2 m. Jednu sam izvadio, a sa ostalima ću čekati kraj sezone mirovanja.
Vjerujem da će u kontroliranim uvjetima rasta, brže napredovati, pogotovo sa dovoljno gnojiva. Mislim ih presađivati (reducirati korijen) svake dvije godine.
Svi prijedlozi, savjeti i primjedbe su dobro došle, pa vas sve skupa od srca molim da se priključite ovom mom projektu, vašim znanjem i iskustvom.

Hvala !

 :histerical: :happy2: :haaaahaaaaa: :girl: :gigle: :lol:

koji su to planovi bili ... te davne 2007 .... u međuvremenu netko je tog Maria oteo, a ostavio nam ovog novog sa nekim drukčijim pogledima  :tlab:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Planovi za sljedečih 40g.
« Odgovori #12 : 04-02-2009, 11:49:35 »
:histerical: :happy2: :haaaahaaaaa: :girl: :gigle: :lol:
koji su to planovi bili ... te davne 2007 .... u međuvremenu netko je tog Maria oteo, a ostavio nam ovog novog sa nekim drukčijim pogledima  :tlab:

Svi smo nekad bili djeca, a odrastajući, samo budale ostaju ne promijenjenih mišljenja i stavova   :tlab:
 :hvalaaa:

Offline DonQuijote

Odg: Planovi za sljedečih 40g.
« Odgovori #13 : 04-02-2009, 12:15:20 »
Sreća da nisi iskopao tih 20-30 bukvi, što me, s obzirom na tvoju energiju i volju, pomalo čudi :mdr:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Planovi za sljedečih 40g.
« Odgovori #14 : 04-02-2009, 12:19:32 »
Sreća da nisi iskopao tih 20-30 bukvi, što me, s obzirom na tvoju energiju i volju, pomalo čudi :mdr:

Jesam dvije  :tlab:
... a ko zna kaj bi bilo da nije bila jesen  :idiot: