Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Transportiranje stabalaca  (Posjeta: 107969 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DonQuijote

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #15 : 20-09-2007, 12:39:10 »
Evo kakav rusak Pall koristi:

To je slično vojnom ruksaku na kojem stoji kolotur žice za vezu. Meni bu tak nekaj čist dosta, no ova Sebina i Dudina drva trebaju nekaj za dvoje najmanje  :smile:

 :rules:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #16 : 20-09-2007, 12:44:16 »
Ak se ne varam, ta nosila se daju sklopiti, pa bi neki " L " oblik doveo do savršenog ruksaka. Bravo Done i Hvala, ideja ide u proceduru i razvoj  :great:

Offline Marija

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #17 : 20-09-2007, 12:45:06 »
Nosit u dvoje je katastrofa, vjeruj mi, posebno ako je teren zeznut  :frown:

Treba vidjet da li u planinarskoj opremi ili opemi za lovce (kako Pall kaže) ima nekakav ovakav okvir. Onda se samo na to namontira plitka kaca i to je to.

Citat:
ideja ide u proceduru i razvoj  :great:

Ne zaboravi i testiranje!   :lol:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #18 : 20-09-2007, 12:47:34 »
Mi po vrtu i od parkinga drva i kace sa zemljom i sl. transportiramo ovim kolicima. Kupili smo ih u Metroa.
Daju se lako sklopit za spremanje.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #19 : 20-09-2007, 12:56:58 »
Nosit u dvoje je katastrofa, vjeruj mi, posebno ako je teren zeznut  :frown:

Treba vidjet da li u planinarskoj opremi ili opemi za lovce (kako Pall kaže) ima nekakav ovakav okvir. Onda se samo na to namontira plitka kaca i to je to.

Citat:
ideja ide u proceduru i razvoj  :great:

Ne zaboravi i testiranje!   :lol:

Moja ideja sa nosiljkom za dvoje je trenutno odbačena čim sam videl nosila koja je Don poslal. Imal sam u rukama takva nosila i daju se preklopiti, sa dvije sajle koje bi nosila zadržala u slovo "L" i naramenice od ruksaka, dalo bi se napraviti dobar leđni transporter za dvca pozamašnih gabarita.
Mislim da čemo se iznenaditi cijenom nečeg orginalnog u specijaliziranim dučanima u HR.  :nails:

Offline DonQuijote

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #20 : 20-09-2007, 12:58:34 »
Sad ste mi dali misliti. Imam doma stari ruksak sa aluminijskim okvirom u obliku slova L. Mislim da ću skinuti onaj platneni dio i nekako produžiti onaj donji dio i u njega uglaviti neko nosivo platno. Nekoliko onih gumenih paukova za teret u automobilu bi trebalo riješiti problem učvrščivanja drveta na konstrukciju i to je to :great:

Offline Marija

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #21 : 20-09-2007, 13:02:19 »
... a može se dodati i jedna šipka kao dodatak za slijetanje i odmor ptica  :rofl:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #22 : 20-09-2007, 13:04:26 »
Sad ste mi dali misliti. Imam doma stari ruksak sa aluminijskim okvirom u obliku slova L. Mislim da ću skinuti onaj platneni dio i nekako produžiti onaj donji dio i u njega uglaviti neko nosivo platno. Nekoliko onih gumenih paukova za teret u automobilu bi trebalo riješiti problem učvrščivanja drveta na konstrukciju i to je to :great:

Sad sam ljubomoran jer ja to doma nemam  :dunno:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #23 : 20-09-2007, 13:05:23 »
... a može se dodati i jedna šipka kao dodatak za slijetanje i odmor ptica  :rofl:

 :histerical:  :rofl:  :histerical:  :rofl:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #24 : 20-09-2007, 13:06:00 »
Kad nas krene, teško iko da to može zaustaviti  :yupi:

Offline DonQuijote

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #25 : 20-09-2007, 13:19:42 »


Sad sam ljubomoran jer ja to doma nemam  :dunno:
Zato što si premlad :mdr: To su bili prvi ruksaci sa aluminijskim okvirom kod nas. Star je nekih 25-30 godina. Taj donji dio je služio za nošenje šatora.Platnenog šatora od 25 kila :mdr: Danas šatori imaju deset dekagrama pa se takvi ruksaci više ne proizvode :mdr:
Inače, malo liči na ovo što ima Pall. Reci kad ti zatreba pa ti posudim...samo još moram osmisliti to dno ali ne bi smio biti veliki problem.
Joooj sad mi je palo na pamet, brenta za nošenje grožđa iz vinograda, možda ima nešto modificirano i moderno što bi se dalo preurediti. Idem tražit po netu

Offline Aleksa

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #26 : 20-09-2007, 17:24:21 »
Ih, baš ste razmaženi! Meni nije teško da neko dobro drvo teglim u rukama kilometrima!  :lol:

Offline Marija

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #27 : 20-09-2007, 18:59:51 »
Ih, baš ste razmaženi! Meni nije teško da neko dobro drvo teglim u rukama kilometrima!  :lol:

ma niiikaaaakav problem .... oveće stablo, 2-3 poluge, mašklin (kramp) ... bat i nekoliko špica za kamen, još neke kopalice, škare, pila, ponekad i motorna pila .... prava sitnica ... za Robocopa-a  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Aleksa

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #28 : 20-09-2007, 19:07:37 »
Ih, baš ste razmaženi! Meni nije teško da neko dobro drvo teglim u rukama kilometrima!  :lol:

ma niiikaaaakav problem .... oveće stablo, 2-3 poluge, mašklin (kramp) ... bat i nekoliko špica za kamen, još neke kopalice, škare, pila, ponekad i motorna pila .... prava sitnica ... za Robocopa-a  :mdr:

 :mdr: Sve se može kad se hoće!  :lol:

Offline Aleksa

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #29 : 20-09-2007, 19:11:04 »
Ili što bi moja baba rekla: 'Prvo poneses jedan, pa se vratis za drugi... Jedan po jedan!'   :histerical: