Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Drveni sanduci za stabla u uzgoju  (Posjeta: 38943 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DonQuijote

Drveni sanduci za stabla u uzgoju
« : 20-09-2007, 13:40:06 »
Sad sam baš u fazi sakupljanja dasaka, letvica, šarafa čavala i sličnog materijala za sanduke u koje namjeravam staviti ovogodišnji ulov... i sve si nekak mislim da ima bolje rješenje.
Naime, ako se sanduk sklepa samo od dasaka i šarafa a bez okvira, onda neće biti bok zna kako čvrst, a ako se radi kako treba, onda je prilično komplicirano i zahtjevno.
Palo mi je na pamet rješenje koje je nekada bilo jako jednostavno ali ne znam kako je danas. Vojni otpad. Nekad se za malo love na vojnom otpadu moglo kupiti odličnih drvenih sanduka. Ambalaža za mine, grnate, ručne bombe i slično. To su bili odlični sanduci, čvrsti a lagani.
Jel zna neko za kakav vojni otpad gdje bi se to moglo nabaviti?

Offline onagrus

Odg: Drveni sanduci za stabla u uzgoju
« Odgovori #1 : 20-09-2007, 13:47:23 »
Hm, da! Lijevo krilo Fataha ima rasprodaju, pošto odustaju od rata.   :tlab:
Ebay, here I come!!!

Offline Marija

Odg: Drveni sanduci za stabla u uzgoju
« Odgovori #2 : 20-09-2007, 13:51:10 »
 :histerical:

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Drveni sanduci za stabla u uzgoju
« Odgovori #3 : 20-09-2007, 13:53:24 »

 :lol:
 Ma ne stvarno. Takvi bi sanduci bili idealni. Imaju i ručke od debelog konopca. To se nekad bacalo ili palilo. Jel ima neko vezu na nekoj streljani ako već ne postoje vojni otpadi?

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Drveni sanduci za stabla u uzgoju
« Odgovori #4 : 20-09-2007, 13:55:49 »
Ja ostajem na plastici zbog više razloga. Praktično, lagano, higijenskije, dugotrajnije, lakše uskladištivo, zadržava vlagu, oku ugodnije za vidjeti, i tak u tom smjeru....

Offline Andrija Zokić

Odg: Drveni sanduci za stabla u uzgoju
« Odgovori #5 : 20-09-2007, 13:56:11 »
Naime, ako se sanduk sklepa samo od dasaka i šarafa a bez okvira, onda neće biti bok zna kako čvrst,

Bit ce cvrsto nema tu problema i lako i brzo se sklepa. Takve mogu potrajat duže od plastičnih koje ako su jeftine za već 1 sezonu počnu pucati.
Mi smo imali problem sa drvenim jer i drvo kroz neko vrijeme počne se krivit i lomit, pretpostavljam da bi daske trebalo kupiti ranije i pustiti ih da se osuše kako bi se to izbjeglo.

A šta je ti onagrus, nema te mjesecima onda se pojaviš pa z....š pošten svit!? :boxing:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline onagrus

Odg: Drveni sanduci za stabla u uzgoju
« Odgovori #6 : 20-09-2007, 14:05:01 »
pa znaš di radim i znaš šta radim, završila sezona pa napokon uhvatio slobodnog vremena i za forum
Ebay, here I come!!!

Offline Andrija Zokić

Odg: Drveni sanduci za stabla u uzgoju
« Odgovori #7 : 20-09-2007, 14:18:14 »
završila sezona pa napokon uhvatio slobodnog vremena

http://img.photobucket.com/albums/v284/SesshoumaruLvr/Emoticons/rightcele.gif
Drveni sanduci za stabla u uzgoju
Super! Onda se cujemo za kavu!
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline onagrus

Odg: Drveni sanduci za stabla u uzgoju
« Odgovori #8 : 20-09-2007, 14:19:49 »
dogovoreno! Baš kažem Mariji da možda dođem i ovaj vikend
Ebay, here I come!!!

Offline Marija

Odg: Drveni sanduci za stabla u uzgoju
« Odgovori #9 : 20-09-2007, 14:21:42 »
Ja ostajem na plastici zbog više razloga. Praktično, lagano, higijenskije, dugotrajnije, lakše uskladištivo, zadržava vlagu, oku ugodnije za vidjeti, i tak u tom smjeru....

Ne slažem se, posebno ne s ovim da zadržavaju vlagu i da su dugotrajnije .... valjda si se zanio u nabrajanju  ;)

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline helleborus

Odg: Drveni sanduci za stabla u uzgoju
« Odgovori #10 : 20-09-2007, 14:26:45 »
Ja ostajem na plastici zbog više razloga. Praktično, lagano, higijenskije, dugotrajnije, lakše uskladištivo, zadržava vlagu, oku ugodnije za vidjeti, i tak u tom smjeru....

Bilo bi lijepo imati drvene sanduke. Nisam čula za takve vojne.  :dunno: Ali ni mi se ne zezamo s njima. Kupinm u Bauhausu na građevinskom dijelu one velike crne kante za mješanje morta i onda dole probušimo rupe. Odlične su i jako čvrste i niti jedna do sad nije puknula. Imaju i ručke pa se lakše nosi (ovo lakše je vrlo upitno jer je teško ko vrag). Samo dole kad izrežeš komad plastike staviš onu mrežicu da ti ne curi zemlja ili tenisit van. Mislim da je i na kraju financijski isplativije.

Offline Andrija Zokić

Odg: Drveni sanduci za stabla u uzgoju
« Odgovori #11 : 20-09-2007, 14:27:47 »
Praktično, lagano, higijenskije, dugotrajnije, lakše uskladištivo, zadržava vlagu, oku ugodnije za vidjeti, i tak u tom smjeru....

Kada radiš kutije od dasaka onda možeš napraviti točno po mjeri koja ti odgovara, jeftinije su od plasičnih (pogotovo što veličina posude raste), meni drvo ljepše izgleda u drvenoj kašeti, imao sam iskustva da plastične posude nakon nekog vremena postanu lako lomljive i pucat mi u ruci prilikom prenošenja drveća. E sad ako u Zg-u ima za kupiti kvalitetnih veliki plastičnih posuda to mijenja ovu moju priču.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: Drveni sanduci za stabla u uzgoju
« Odgovori #12 : 20-09-2007, 14:30:11 »
S daskama napraviš posudu po mjeri, to je navjeća prednost.
Nikada ih ne radimo unaprijed, nego kad dođemo doma irežemo ubodnom polom daske i sklepamo sadnuk u 10 minuta.... :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline helleborus

Odg: Drveni sanduci za stabla u uzgoju
« Odgovori #13 : 20-09-2007, 14:34:15 »
S daskama napraviš posudu po mjeri, to je navjeća prednost.
Nikada ih ne radimo unaprijed, nego kad dođemo doma irežemo ubodnom polom daske i sklepamo sadnuk u 10 minuta.... :smile:

Nema šta, vi ste već uigrana ekipa po tom pitanju. U Bauhausu imaš mislim 3 veličine plastičnih kanti pa kupiš koja ti najviše odgovara.
I meni su drveni ljepši. Al nekak nam je lakše kupit kantu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Drveni sanduci za stabla u uzgoju
« Odgovori #14 : 20-09-2007, 14:36:57 »
Ja ostajem na plastici zbog više razloga. Praktično, lagano, higijenskije, dugotrajnije, lakše uskladištivo, zadržava vlagu, oku ugodnije za vidjeti, i tak u tom smjeru....

Ne slažem se, posebno ne s ovim da zadržavaju vlagu i da su dugotrajnije .... valjda si se zanio u nabrajanju  ;)



U istim uvjetima sam imao drvene i plastične posude, pričam o balkonu, i na drvenim i na plastičnim je kao malč bio onaj Galov drobljeni stjenjak. Posude od plastike sam zaljevao tjedno jednom, dok se drvene svaki dan trebalo zaljevati. Ako su drvene posude u hladu podložnije su truljenju jer su stalno u vlazi. Podložnije su stvaranju i zadržavanju raznih gljivica. Drvo je organski materijal i počne se raspadati pa samim tim dozove mrave koji su redari prirode u razgradnji, a s njima dolaze i uši...
Nisam se zanio, samo nisam obrazložio.
Može biti da su drveni sanduci bolji u nekim prilikama, pa i ja upotrijebim koji, no ostajem na plastici definitivno.