Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Juniperus communis  (Posjeta: 11829 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gal

Juniperus communis
« : 06-02-2007, 12:16:06 »
Juniperus communis izvađen poslije mnogih neuspjeha. Prvo sam ih vadio na proljeće, pa sam ih još i orezao pa ožičio = sigurna smrt  :diablo: . Pa ih onda nisam žičio, pa ih nisam orezivao, pa ih na kraju nisam više ni vadio… Onda sam prema jednom postu sa Slovenskog bonsai foruma probao ponovo, te sam ih prve godine u jesen (2004) u prirodi generalno orezao, slijedeće godine (2005) sredinom rujna izvadio i posadio u vrt, te konačno 2006 u bonsai posudu (možda prerano – ionako je prevelika). Tijekom 2006 sam ih samo lagano pincirao. Tek ove godine slijedi formiranje krošnje (valjda Sankan stil ??).
Dakle evo recepta za tvrdoglave borovice  :jap: . (naravno ne mora značiti da neće krepati)

Offline marinko beg

Odg: Juniperus communis
« Odgovori #1 : 06-02-2007, 16:44:03 »
Ovo bi mogao da bude vrlo solidan bonsai!Jedan tip;Nemoj pincirat,nego pusti da vrhovi izrastu pa onda sisaj.
PS/Ovo bi trebalo dobro podsisat,napravit selekciju grana,ozicit,formirat,od gornjih vrhova napravit jinove...Nemoj pustat grane izmedju dva debla.

M

Offline gal

Odg: Juniperus communis
« Odgovori #2 : 07-02-2007, 07:31:52 »
Jedan tip;Nemoj pincirat,nego pusti da vrhovi izrastu pa onda sisaj.


M

Marinko, zahvaljujem  :great: ! Ako ima još neko iskustva sa ovom vrstom molim savjet. Kako se radi o "problematičnoj" vrsti nebih želio da ovakav primjerak ubijem neprimjerenim zahvatom kod oblikovanja. Inaće prošle godine sam izboje otkidao nekoliko puta tjekom cijele sezone rasta. Da to nisam radio bili bi dugi desetak cm - jednako tanki.

Offline gal

Odg: Juniperus communis
« Odgovori #3 : 06-03-2007, 07:43:02 »
Evo jednog friško formiranog juniperusa pa iznesite svoje kritike molim!

Offline gal

Odg: Juniperus communis
« Odgovori #4 : 07-03-2007, 10:32:24 »
Kaj je! Mame bonsai nikog ne zanimaju??? ...da... znam ne igrate se vi sa buhama  :frown:  :neutral:

Offline Marija

Odg: Juniperus communis
« Odgovori #5 : 07-03-2007, 10:48:28 »
Evo jednog friško formiranog juniperusa pa iznesite svoje kritike molim!

Malo i lijepo  :great:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline marinko beg

Odg: Juniperus communis
« Odgovori #6 : 07-03-2007, 12:19:40 »
Kaj je! Mame bonsai nikog ne zanimaju??? ...da... znam ne igrate se vi sa buhama  :frown:  :neutral:
Izvini,nemam puno vremena...veceras.

M

Offline Goran Cajko

Odg: Juniperus communis
« Odgovori #7 : 07-03-2007, 12:50:42 »
ja bi odigro više ovako...
ak slika pomogne...

Offline Andrija Zokić

Odg: Juniperus communis
« Odgovori #8 : 07-03-2007, 13:06:53 »
ja bi odigro više ovako...

I meni je ovako bolje 8)
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline gal

Odg: Juniperus communis
« Odgovori #9 : 07-03-2007, 13:14:03 »
ja bi odigro više ovako...
ak slika pomogne...

korijen mu ide okomito ravno do dna...pa pošto može rasti jedino u dubokoj posuti polukaskada je bila stoga logičan ozbor. Svejedno zahvaljujem - lijepi virtual!
PS/Nemojte shvatiti ovo drvce preozbiljno. Bila mi je to više dobra stilska vježba.   ;)

Offline Goran Cajko

Odg: Juniperus communis
« Odgovori #10 : 07-03-2007, 13:37:24 »
a ozbiljno....
to što korjen ide ravno dole nije neki problem. Biljka je mlada. Za jedno dvije godine kada češ ga presađivat imat češ puno novih korjenčića pa centralnjak komotno možeš odrezat.

Offline marinko beg

Odg: Juniperus communis
« Odgovori #11 : 07-03-2007, 18:38:01 »
[PS/Nemojte shvatiti ovo drvce preozbiljno. Bila mi je to više dobra stilska vježba.   ;)
Ovo drvce jeste itekako ozbiljno,radi toga sto je shohin.Cestitam! :great:Ovaj virtuall je odlican,samo ja bi onu doljnju granu desno odstranio,radi boljega balansa,te bih preostale dvije grane malo nakosio posto su one lijevo takodjer blago nakosene.Malo sam krivo nacrtao,grane su trebale da dodju na visinu izmedju grana lijevo.Nemojte mislit da sam cjepidlaka,ali tri grane sa jedne i druge strane je presimetricno.




U slucaju da si se odlucio za kaskadu,gledaj da ti je raspored grana otprilike ovako(slika 2).Ona grana ispod debla bi trebala da sluzi za dubinu,ovako samo pada prema dolje.

M