Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Ukradeni bonsai iz MBM-a  (Posjeta: 5341 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gal

Ukradeni bonsai iz MBM-a
« : 12-10-2007, 12:25:23 »
...ste čitali! Današnji Večernji list - strana 27 - crna kronika... Maznuli najskuplje primjerke...

Offline Marija

Odg: Ukradeni bonsai iz MBM-a
« Odgovori #1 : 12-10-2007, 12:38:09 »
...ste čitali! Današnji Večernji list - strana 27 - crna kronika... Maznuli najskuplje primjerke...

Mislim čak da ovo nije prvi put ....  :frown:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Ukradeni bonsai iz MBM-a
« Odgovori #2 : 12-10-2007, 12:55:42 »
Bemmu sad bumo mi krivi jer ko bi drugi toliko želio drva da ih ukrade :nails:
...s druge strane, bar bumo imali manje posla s poresađivanjem :mdr:

Offline gal

Odg: Ukradeni bonsai iz MBM-a
« Odgovori #3 : 12-10-2007, 13:53:01 »
Bemmu sad bumo mi krivi jer ko bi drugi toliko želio drva da ih ukrade :nails:

... i kaj bi s njima... donio na radionicu sa Pallom ili na kakav bonsai kup - 2008

...s druge strane, bar bumo imali manje posla s poresađivanjem :mdr:

...piše tri drvca, šteta 80 000 kn, a na slici je onaj dupli bor na kamenu... mislim da vam je ostalo dosta "šalate" za obradu...

...baš me zanima kome budu to prodali..., a možda se pojave na forumu sa pitanjem: koja je ovo vrsta, ili kak se to zalijeva... :gigle:

Offline DonQuijote

Odg: Ukradeni bonsai iz MBM-a
« Odgovori #4 : 12-10-2007, 14:52:24 »
Baš sam si razmišljao o tome kako će ta drva ili riknuti ili će prije ili kasnije uloviti počinitelja zbog toga što je bonsai zajednica tako mala i znamo skoro sva drva u HR

Offline hknezovi

Odg: Ukradeni bonsai iz MBM-a
« Odgovori #5 : 13-10-2007, 19:15:45 »
Danas sam bio u MBM-u i ustvari ispada da baš i nemamo posla. Ukradena su četri najskuplja bonsai drvca, ali ne i bukvica, dok sve ostalo je prodano. Ukratko sve što smo taknuli ili je prodano ili ukradeno. Vrlo interesantno  :tlab: . Izgleda da svi koji su radili imaju zlatan dodir. Što je pohvalno za daljnji razvoj bonsai umjetnosti u Hrvatskoj.

Uistinu mi je žao onog ljubitelja drveća koji će nagrabusiti zbog ove krađe jer lopovi ih zasigurno ne žele zadržati za sebe. A tko zna možda je sve to naručeno. Samo mi jedna stvar nije jasna. Kako su drveća odnešena iz MBM-a kad su potrebne barem dvije osobe da prenesu drvo u vozilo i kako sve to nije čuo čuvar koji je bio tamo?

Da ne nagađamo i razglabamo o tome svemu možemo samo jedno zaključiti. Drvo će se pojaviti kad tad i odmah će biti prepoznato. Što se tiče našeg rada U MBM-u čuti ću se u ponedeljak sa vlasnicom te ćemo znati kako dalje.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline Aleksa

Odg: Ukradeni bonsai iz MBM-a
« Odgovori #6 : 13-10-2007, 19:19:38 »


Uistinu mi je žao onog ljubitelja drveća koji će nagrabusiti zbog ove krađe jer lopovi ih zasigurno ne žele zadržati za sebe.

Da ti pravo kazem meni lopove 'ljubitelje drveca' nikada nije zao.  :halt:

Offline DonQuijote

Odg: Ukradeni bonsai iz MBM-a
« Odgovori #7 : 13-10-2007, 21:34:20 »
Trebali bi potražiti i objaviti fotke ukradenog drveća, jer ovako, samo nas nekoliko koji smo tamo radili, znamo kako izgleda.  Neko recimo može ponuditi drvo na prodaju u Rijeci i tamo niko neće znati da je ukradeno.
Jel neko fotkao ta drva?