Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Molim pomoć!  (Posjeta: 8602 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mijau

Molim pomoć!
« : 16-10-2007, 16:14:10 »
Evo mene odnedavno jako zaintrigiralo bavljenje bonsai-em, pa sam se odlučila i sama okušati. Međutim, nije mi toliko interesantno kupiti neko lijepo, već gotovo drvce, već bih htjela stvoriti svoj bonsai, sama, iz sjemena. E sad, ne razumijem se toliko u biljke da bih znala procijeniti da li se uopće isplati pokušati, ali ja bih voljela probati uzgojiti mimozu (onu lijepu s rozim tankim čupavim cvijetovima), drvo poninciana i hibiscus. Pa, ako netko ima sjeme, neka se javi. Unaprijed hvala!

Offline Aleksa

Odg: Molim pomoć!
« Odgovori #1 : 16-10-2007, 18:43:40 »
Dobrodosla!  :smile:

Ja ti stvarno ne bih preporucio da uzgajas bonai iz sjemena... Potrebne su desetine godina da bi ta biljka postala bonsai. Najbolje bi bilo da pocnes od sadnice. Imas ovdje na forumu dosta informacija pa malo prelistaj!  :great:

Offline Mister No

Odg: Molim pomoć!
« Odgovori #2 : 17-10-2007, 23:56:25 »
Dobrodosla  Mijau.

Razmnozavanje biljaka nekad zaista moze biti veliko odusevljenje,a nekad ocaravajuce na racun gazde.Veoma je dobro i korisno da sami sadimo biljke.Ja ih inace sam sadim i razmozavam vegetativno.To je zasebna prica dok cekate kako raste
i kako se razvija.Ne mogu sakriti moje odusevljenje kada vidim da je pocelo da raste.


 Preporucio bih ti da pronadjes bilo koje sjeme od raznog drveca pa ga posadi i cekaj.Eh sad dok oni izrastu potrebno je mnogo vremena(dugi niz godina je u pitanju) da bi ti mogla raditi nesto na njima.Zato nemoj biti lijena  :mdr: vec radi na tome da kupujes ili vadis drvece iz prirode.Budi oprezna kada vadis drvece iz prirode,idi sa nekim ko vec to dobro poznaje ako ti sama nisi sigurna kako da ga izvadis.Veliki broj drveca ugine ako se ne strucno izvadi.Nekad su to fenomenalni primjerci.
Citaj,druzi se,ucestvuj na forumima,uclani se ako si u mogucnosti u neki klub itd.Tacnije olaksaj sebi.
Eh kad tvoji sejanci odrastu i budu spremni za reforme nadamo se da ces biti  majstor za bonsai,ostalo ces znati kako sa njima.

Pozdrav




Long live the friendship of all the people of the world


"Even monkeys fall out of trees." - by John Y Naka

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Molim pomoć!
« Odgovori #3 : 06-03-2008, 12:48:37 »
Prvo si kupi jednu knjigu za bonsaije- može i ona za početnike,da stekneš viziju u što se upuštaš.To ti je hobi za cijeli život,i to ne samo za tvoj već i za tvoju djecu,jer će te drvca nadživjeti.Ako im možeš svakodnevno odvojiti malo vremena i ljubavi onda možeš početi. :love:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!