Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Pitanje o blogu  (Posjeta: 5488 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Andrija Zokić

Pitanje o blogu
« : 23-10-2007, 21:25:51 »
Citat: istefano
NHF, ali nevidim smisla od bloga na slovenskom jeziku i to na hrv. stranici
kad covjek ode na neki internacionalni blog svi pisu na engleskom, pa nevidim razloga da to nebude i ovdje ili hrv. ili eng.
Matija ima cudesne yamadorije i bonsaije i stvarno je steta sto ga nitko ne razumije kaj on tu pise osim Gala...
Andrija poduzmi nesto ...
one more time , no hard feelings

My-bonsai je blog zajednica uzgajivača iz više država i nije Hrvatski nego je internacionalni i svatko piše svojim jezikom. Normalno da je Srpski i Crnogorski razumljiviji, ali se probaj malo potruditi pa ćeš ga uspjeti shvatit.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: Pitanje o blogu
« Odgovori #1 : 23-10-2007, 21:44:48 »
Moja taktika za razumjevanje slovenskog
rječnik & improvizacija :mdr:

http://kadingira.org/d/sl/hr/
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: Pitanje o blogu
« Odgovori #2 : 23-10-2007, 21:53:22 »
A namjeravamo i ovaj kupiti:
Internetski slovensko hrvatski rječnik
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline istefano

Odg: Pitanje o blogu
« Odgovori #3 : 24-10-2007, 16:53:45 »
trudim se pobogu ,ali jednostavno neide
mislim da nisi dao pravi odgovor da je to internacionalni i da imaju pravo pisati na svom jeziku
ako odes na bilo koji drugi blog svugdje se pise na engleskom ili na materinjem jeziku

nisam niti znao da postoje rijecnici za hrvatsko-slovenski
sad me bas briga neg pise kako god tko hoce , jedino neznam kak cemo prevoditi kad pozele tajvanci pisat  :mdr:

Offline Marija

Odg: Pitanje o blogu
« Odgovori #4 : 24-10-2007, 17:15:38 »
trudim se pobogu ,ali jednostavno neide
mislim da nisi dao pravi odgovor da je to internacionalni i da imaju pravo pisati na svom jeziku
ako odes na bilo koji drugi blog svugdje se pise na engleskom ili na materinjem jeziku

nisam niti znao da postoje rijecnici za hrvatsko-slovenski
sad me bas briga neg pise kako god tko hoce , jedino neznam kak cemo prevoditi kad pozele tajvanci pisat  :mdr:

Odgovor koji ti je Andrija dao je realan i istinit. Nas šestero se dogovorilo i zajdnički, vodimo, uređujemo i pišemo na blogu. Tebi se naš koncept može sviđat ili ne sviđat....  :dunno:

Gravitiramo jedni drugima, povezujemo se, razmjenjujemo iskustva i zajedno napredujemo i učimo. Hrvatski klubovi imaju višegodišnju suradnju sa slovenskim klubom, oni dolaze kod nas na naše izložbe i radionice, mi odlazimo kod njih. Meni se to sviđa i osobno i kroz Dalmatinski bonsai klub namjeravam surađivat sa svim bonsistima koje to zanima neovisno kojim jezikom pričaju.

I blog i forum su tu radi zbližavanja uzgajivača.  :smile:

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: Pitanje o blogu
« Odgovori #5 : 24-10-2007, 17:48:05 »
Ja na autore bloga gledam kao na svoje prijatelje i susjede i drago mi je da su pristali pisati na My-bonsaiju. Niti jedan od njih nije slučajno tu pa tako ni Matija. Slovenci su nam prvi susjedi, imaju vrste kao i mi, scena nam je na sličnom nivou i jedni drugima posjećujemo izložbe i radionice. Blog je samo još jedan korak u zbližavanju. Drago mi je kada sam vidio u statistikama da su slovenci  iza hrvata najčešći gosti na blogu.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline istefano

Odg: Pitanje o blogu
« Odgovori #6 : 24-10-2007, 21:17:08 »
vi ste neke loncice pobrkali i meni je drago da se druzimo i sudjelujemo zajednicki na izlozbama i radionicama (najbolje to matjaz zna)
ma nije niti bitno imam e-rijecnik i vec mi je lakse samo velim da bi najbolje bilo da ostanete na ovoj sirini , jer ako predete jos malo juznije do makedonije ili istocnije do kine bojim se da za te jezike necete naci rijecnike  :mdr:

kako zelite ja sam samo dao kritiku ili ti prijedlog kako bi to trebalo izgledati
vi imate svoju viziju izgleda bloga, a ja svoju ... vi ste ti koji ce odluciti jeli to pravi put ili nije

NHF 8)

Offline Aleksa

Odg: Pitanje o blogu
« Odgovori #7 : 28-10-2007, 18:01:05 »
Citat: istefano
NHF, ali nevidim smisla od bloga na slovenskom jeziku i to na hrv. stranici
kad covjek ode na neki internacionalni blog svi pisu na engleskom, pa nevidim razloga da to nebude i ovdje ili hrv. ili eng.
Matija ima cudesne yamadorije i bonsaije i stvarno je steta sto ga nitko ne razumije kaj on tu pise osim Gala...
Andrija poduzmi nesto ...
one more time , no hard feelings

My-bonsai je blog zajednica uzgajivača iz više država i nije Hrvatski nego je internacionalni i svatko piše svojim jezikom. Normalno da je Srpski i Crnogorski razumljiviji, ali se probaj malo potruditi pa ćeš ga uspjeti shvatit.

Crnogorski jezik jos uvijek ne postoji!  :mdr:

Offline DonQuijote

Odg: Pitanje o blogu
« Odgovori #8 : 28-10-2007, 21:24:23 »
U vašem ustavu piše da postoji i da je službeni u CG

Offline Aleksa

Odg: Pitanje o blogu
« Odgovori #9 : 29-10-2007, 18:27:40 »
U vašem ustavu piše da postoji i da je službeni u CG

 :gasp: