Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta  (Posjeta: 111818 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Andrija Zokić

Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« : 21-11-2007, 19:11:05 »
Vjerovatno ste vidjeli "Si-Dao" mala dlijeta tajvanskog majstora Chen Cheng Kunga, (na prve dvije slike)

* prve dvije slike su sa stranice Chen Cheng Kunga - http://sidiao.myweb.hinet.net/index_e.htm


Pronašao sam (jedinog kaštelanskog) kovača, pokazao mu slike i napravio mi je ovo malo dlijeto. Služi ta guljenje i skidanje kore sa žive grane od koje se želi napraviti jin, ili shari.

Ovo je samo prvo dlijeto za testiranje. (3.i 4. slika)
Izrađeno od kaljenog željeza. Kovaču je prvi puta bilo da radi nešto ovako. Planiramo izraditi u dogovoru s njim i ostali alat iz Si-Daovog kompleta.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #1 : 21-11-2007, 19:27:35 »
U originalu se zove Scrape burin, ili prevedeno malo dlijeto za struganje i košta 50 $ ... a naš kovač nam je naplatio 50 kn.  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #2 : 22-11-2007, 00:32:48 »
Odlično. Što mislite bi li mogao napraviti poluokruglo dlijeto? Isto ovakvo kontradlijeto ali poluokruglo?

Offline Marija

Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #3 : 22-11-2007, 07:52:12 »
Odlično. Što mislite bi li mogao napraviti poluokruglo dlijeto? Isto ovakvo kontradlijeto ali poluokruglo?

Pretpostavljam da to poluokruglo znači da je udubljeno kao sferna kliješta. Može i to.
Ovo je zamo bilo za test. Andrija mu planira napraviti nacrte za ostala.  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #4 : 22-11-2007, 08:34:15 »
Odlično. Što mislite bi li mogao napraviti poluokruglo dlijeto? Isto ovakvo kontradlijeto ali poluokruglo?

Prvo: Hrvatskaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!! Razbili smo englezeee!!!! :yupi:

A sad, što se tiče dlijeta. Kovač je odmah na početku bio pošten i rekao mi da vjerojatno prvo dlijeto koje napravi neće biti idealno jer mu je to prvi put da nešto tako radi. Čim sam vidio kako je napravio odmah sam mu rekao da je trebalo biti poluokruglo. To je bila i moja falinga jer sam mu dao slike sa dva različita dlijeta, i jedno je stvarno skroz ravno na slici. Isto tako ovaj luk je trebao biti veći i oštrica se ne bi smjela ovako naglo sužavati. Uglavnom, za prvi put dobro je napravio, probao sam dlijeto i jako je oštro i poslužit će sigurno. Ovih dana ću mu nacrtati točno na što treba obrati pažnju kod izrade novog.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline DonQuijote

Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #5 : 22-11-2007, 11:08:57 »
Mislim da bi odmah mogao naručiti više komada, pogotovo ako su tako jeftini :whoot:

Offline Marija

Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #6 : 22-11-2007, 11:42:52 »
Mislim da bi odmah mogao naručiti više komada, pogotovo ako su tako jeftini :whoot:

Nou frks!

Kad Andrija napravi nacrte može ti pokazat, pa ćemo se lako dogovoriti. ;)
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #7 : 23-11-2007, 09:00:47 »
super. pišite mene odmah za cijeli set. svejedno koliko košta.

Offline Andrija Zokić

Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #8 : 24-11-2007, 22:06:58 »
Kada mi kovač napravi prva dlijeta sa kojima sam zadovoljan, počinje masovna proizvodnja za sve. :mdr:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #9 : 13-12-2007, 13:10:18 »
Prototip dlijeta od 12mm sa kojim sam zadovoljan je napravljeno. 12mm, 10mm, 8mm, 6mm i 4mm su mjere koje čine komplet. To su ova sa metalnom drškom - http://www.sidiao.com/images/tools/A-E.jpg
Cijena kompleta je 250kn. Pošto je kovač prezaposlen samo ću jednom naručiti od njega komplete. Dakle, tko mi se kroz sljedećih 15-ak dana javi, za njega se rade kompleti. Već su se javili:
-Tijek
-Sandev
-Don

Sliku dlijeta ću staviti večeras.

 :chinaman:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #10 : 13-12-2007, 13:24:05 »
Sliku dlijeta ću staviti večeras.

Nek vidim fotke alata, al mi se čini da sam u igri za nabavku  :great:

Offline Marija

Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #11 : 13-12-2007, 18:12:39 »
Evo novog prototipa. U odnosu na prvu alatku odozgo, koju je ranije napravio - ovdje je luk duži - jače je savinuta. Osim toga ošrica je na blagi luk kao kod sfernih kliješta....

Evo slika. Ovo je alatka debljine 12 mm - znači najveća - pa je na njoj luk oštice najblaži!  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #12 : 14-12-2007, 10:52:17 »
Možda krivo procjenjujem, no meni ovo izgleda drugačije od originala. Sfernost je slabije zakrivljena a sam položaj oštrice u odnosu na dršku je ravniji. Upotrebljivost sigurno možete komentirati, no usprediti alate i njihovo ležanje u ruci pri radu je moguće tek kad se ima original. Imate li koji original SiDiao alata?

Offline Andrija Zokić

Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #13 : 14-12-2007, 20:29:52 »
Možda krivo procjenjujem, no meni ovo izgleda drugačije od originala. Sfernost je slabije zakrivljena a sam položaj oštrice u odnosu na dršku je ravniji.

Ovaj od 12mm je totalno blago zakrivljen (pogledaj u kompletu najveće dlijeto), dok će ove manje mjere biti zakrivljenije.

Upotrebljivost sigurno možete komentirati, no usprediti alate i njihovo ležanje u ruci pri radu je moguće tek kad se ima original. Imate li koji original SiDiao alata?

Normalno da nemamo. Pa pogledaj koliko to košta! :mdr: ... a vjerovatno su troškovi transporta još toliko!
Ja sam malo probao raditi i čini mi se ok., mada ne mogu ocijeniti odmah koliko je dobro. Trebat ću barem 1shari odraditi sa kompletom da znam. Ova dlijeta su (tako mi se čini) za veće primjerke stabala na kakvima radi i Cheng.
Prijatelj koji se bavi radom u drvu (kipar) mi je rekao da kovač može napraviti odlično dlijeto i da je kaljeno željezo kvalitetan materijal za dlijeta. Ja sam zato očekivao cijenu od barem 100kn za jedno dlijeto.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #14 : 05-03-2008, 22:39:49 »
Napravljena su 4 kompleta sa po 5 dlijeta  širine 12mm, 10mm, 8mm, 6mm i 4mm za:

Tijeka
Sandeva
Dona
Zrinu

Dlijeta su za razliku od prijašnjih dužega luka i oštrica je zakrivljenija. Preuzimate ih u Kaštelima na konvenciji osim Dona kojem će netko nadam se odnijeti! :smile:
andbonsai.com ~ andbonsai studio