Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta  (Posjeta: 113248 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #60 : 20-03-2008, 13:07:23 »
Nacrtao sam u prirodnoj veličini,

Super si to nacrtao, nego jel se isplati davati po 50kn za ovaj srednji i donji? Čemu to uopče može služiti a da nema zamjene nekom improvizacijom, mislim ravna sječiva  :dunno:
Ovaj prvi (gornji) definitivno da, i ja ću si uzeti jedan takav!

Offline Andrija Zokić

Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #61 : 20-03-2008, 13:18:28 »
Nacrtao sam u prirodnoj veličini,

Super si to nacrtao, nego jel se isplati davati po 50kn za ovaj srednji i donji? Čemu to uopče može služiti a da nema zamjene nekom improvizacijom, mislim ravna sječiva  :dunno:
Ovaj prvi (gornji) definitivno da, i ja ću si uzeti jedan takav!

Ja več imam vrlo slična tima dva noža (http://hbf.my-bonsai.com/index.php?topic=287.msg4946#msg4946), samo što im drvena drška stalno ispada i ovom najdonjom je brzo puknuo vrh. Ta 2 mi služe za detaljno dorađivanje suhih dijelova koje ne mogu sa brusilicom ili nekada za razbijanje neprirodnih linija koje napravi brusilica. Čak mi se čini da bih ovaj prvi najmanje koristio (mislim da je on najviše koristan za jinove).
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Goran Cajko

Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #62 : 20-03-2008, 13:20:39 »
Malo sam pogledao i ona slika s početka posta nije točna. Ono je strugač koji se vuče bočno! A ovo su čeoni strugači. No kako god šaljem sliku. Ak je frajer tokar onda mu nije problem napravit nagrešpani dio za držat.
(ja sam obrađivač odvajanjem čestica pa znam)

Mario, ovo kaj si stavio mi ne izgleda baš nekaj !

Offline Goran Cajko

Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #63 : 20-03-2008, 13:28:04 »
Sorry M ! Nisi ti, nego Andrija. Nekak mi to neizgleda da bi koristio:!?


Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #64 : 20-03-2008, 13:29:22 »
Malo sam pogledao i ona slika s početka posta nije točna. Ono je strugač koji se vuče bočno!

Da na fotki gdi guli drvo je bočni strugač.

A ovo su čeoni strugači. No kako god šaljem sliku. Ak je frajer tokar onda mu nije problem napravit nagrešpani dio za držat.
(ja sam obrađivač odvajanjem čestica pa znam)

Da ovo kaj si poslao na fotki je čeoni i takve je Andrija donio u kaštele i radio si s njima. Može moj kovač nagrešpati dršku i to košta dodatnih 30kn po komadu, ako neko hoće nek veli.

Mario, ovo kaj si stavio mi ne izgleda baš nekaj !

Ne kužim na kaj misliš  :dunno:

Offline Andrija Zokić

Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #65 : 20-03-2008, 13:31:17 »
Ovo su finalna dlijeta koje je kovač napravio i čine mi se skroz ok.
http://hbf.my-bonsai.com/index.php?topic=855.msg13302#msg13302

Pretpostavljam da ću nakon ljeta i dosta rada sa njima skužit neku sitnicu koja bi se mogla doraditi.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #66 : 20-03-2008, 13:35:34 »
Sorry M ! Nisi ti, nego Andrija. Nekak mi to neizgleda da bi koristio:!?



Ajde izvukao si se  :mdr:  :threatening:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #67 : 25-03-2008, 09:25:23 »
Set od 5 kukastih dlijeta

Sivac
Istefano
Davor
Mario

Set od 3 žličasta dlijeta

Mario
Istefano
Andrija i Marija
Davor
Don
Sebastijan

Bio sam kod kovača. Tip je detaljno analizirao sastav čelika od kojeg su napravljena dlijeta i donio neke svoje zaključke o tvrdoći materijala. Ovih dana  će provjeriti cijene sirovina i donijeti odluku, sa koliko tvrđim čelikom će kovati dlijeta, a da ostanu u rangu 50kn po komadu. Imao je jedan prijedlog, pa vas sve koji imate kaštelanska dlijeta, molim za komentar. Predložio je da vrh dlijeta bude manje savinut prema drški jer se ovako, drška mora držati blizu drvetu i postoji mogućnost ozljede zglobova, a i funkcionalnost samog alata bi bila povećana tim odmicanjem oštrice od drške. Kad sam malo dulje analizirao SiDiao po fotkama, ima dojam da kovač prića vrlo smisleno. Pogledajte i vi pa napišite, slažete li se sa odmicanjem, a vi koji imate dlijeta, probajte ih i zaključite je li dobro ovako "jako" savinuto, ili bi trebalo poslušati savjet kovača. Kaj se tiče onog renderiranja "grešpanja" drške, misli da će to puno poskupiti izradu, no probat će napraviti jedan komad i donijet će odluku o cijeni procesa pa ćemo vidjeti.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #68 : 25-03-2008, 10:44:26 »
...Može nam raditi i vrtilice za drilanje ravnim brusilicama (kao Pallove), jer je i tokar i kovač i sve vezano uz metal.

To je odlično, več imam neke ideje za narudžbu! :) ... samo mislim da nastavke kao Pallove ne može raditi jer su oni noževi na drilovima nekakva vidija koja se lijeva a ne kuje i ne može se napraviti ni na tokarskom stroju (tako mi je barem rekao tokar kod kojega sam i ja htio napraviti nastavke).

Andrija,
pokazao sam mu sve vrtilice...
mogao bi ih napraviti, no treba prilagođavati neke alate i proširiti dobavljivost materjala za vrtilice. Trenutno, skup pristup. Uglavnom ako bi narudžbe kontinuirano kapale, on bi riješio alate, dok za neku količinu sad i nikad više, nema računice.
To mislim an samuraje i fotke koje si poslao na linkovima.
Onu Pallovu vrtilicu može napraviti kad i ako uspije nabaviti ploču takvog materijala... ne mogu se sjetiti kojeg, no on zna. Cijena bi bila približna onoj po kojoj ih je Pall prodavao.

Offline Andrija Zokić

Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #69 : 25-03-2008, 10:53:56 »
Onu Pallovu vrtilicu može napraviti kad i ako uspije nabaviti ploču takvog materijala... ne mogu se sjetiti kojeg, no on zna. Cijena bi bila približna onoj po kojoj ih je Pall prodavao.

Bilo bi odlično kada bi po cijeni Pallovih nastavaka mogao napraviti ovakve:
http://www.samurai.nl/?&m=s&t=P&p=NINJO&pid=0896631520286663834

Dakle, za razliku od Pallovih da nemaju onu vidu na vrhu i da je cijela "šipkica" na kojoj je glava debljine 6mm tj. da nema onu stepenicu kao Pallov nastavak. Normalno, glava treba biti od tvrdog materijala (i ja sam zaboravio ime tog materijala ali mi je tokar rekao da sa tim materijalom on tokari metal i da mu dugo traje ...)
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #70 : 25-03-2008, 10:56:47 »
Pogledajte i vi pa napišite, slažete li se sa odmicanjem, a vi koji imate dlijeta, probajte ih i zaključite je li dobro ovako "jako" savinuto, ili bi trebalo poslušati savjet kovača.

Meni se čini da ne bi bilo loše malo odmaknuti, ali sam htio odraditi konkretno koji posao sa njim da budem siguran. To mogu sam malo ispraviti ako mi bude trebalo.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #71 : 25-03-2008, 10:57:06 »
...tokar rekao da sa tim materijalom on tokari metal i da mu dugo traje ...)

Da i ovaj je rekao da je to rezano sa ploče kojom se obrađuje metal.... nešto kao da bi tokarili dijelove kružne pile (cirkulara)

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #72 : 25-03-2008, 11:20:52 »
Bilo bi odlično kada bi po cijeni Pallovih nastavaka mogao napraviti ovakve:
http://www.samurai.nl/?&m=s&t=P&p=NINJO&pid=0896631520286663834

Sumnjam da ovakvi idu po cijeni Pallovih, no sve je moguće.

Dakle, on to može i hoče napraviti, no mora znati, koliko toga treba raditi sada i neku procjenu za kontinuiranost. Ja mu ovaj drugi dio ne mogu procijeniti, niti mu želim biti komercijala. Nek se on posloži sam sa sobom, a mene zanima, koliko vas bi htjelo nešto ovakvo? I koje izvedbe?

PS
Probao sam onaj mali Pallov i mogu reći da je fenomenalan !!!

Offline gal

Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #73 : 25-03-2008, 12:49:06 »
Pogledajte i vi pa napišite, slažete li se sa odmicanjem, a vi koji imate dlijeta, probajte ih i zaključite je li dobro ovako "jako" savinuto, ili bi trebalo poslušati savjet kovača.

Meni se čini da ne bi bilo loše malo odmaknuti, ali sam htio odraditi konkretno koji posao sa njim da budem siguran. To mogu sam malo ispraviti ako mi bude trebalo.

...ajde molim te Andrija provjeri dali se mogu ispravljati (na hladno), a da slučajno ne puknu. Ovaj komplet koji sam ja dobio još je više zakrivljen nego recimo tvoj (sudeći prema slikama) pa neka dlijeta da bi zagrabila moraju gotovo drškom dodirnuti drvo. Ako se daju ispraviti riješio sam problem, ako ne morat ću ih skratiti brušenjam. Ovo je odmah i indirektan odgovor Mariu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Kopija "SiDiao" - malih dlijeta
« Odgovori #74 : 25-03-2008, 12:53:23 »
...ako ne morat ću ih skratiti brušenjam. Ovo je odmah i indirektan odgovor Mariu.

Ako se ne da na hladno, možda da odnesemo ovom mom kovaču, mislim bolje nek on to ravna nego da pukne.... šteta je to upropastiti.